36 Promovendus TOP berust in dikke nederlaag Tjoba korfbalt twaalf minuten zoals het moet BC Vlissingen stijgt naar gedeelde tweede plaats 59 Gemankeerd Mytilus verrast Team 'Volgas' doet naam eer aan in Wemeldinge maandag 12 november 2012 door jaapjan Ritsema MIDDELBURG - Als nieuwbakken overgangsklasser in de zaal onder ging TOP in Eindhoven een vuur doop. Bij aanvang van de zaalcom petitie bleek titelkandidaat DSC een maatje te groot voor de Arne- muidse korfbalploeg. De eersteklas sers Swift en Fortis scoorden er lus tig op los en wonnen dik. Tweede klasser Togo ging juist hard onder uit. DSC-TOP 27-19: Noch van plan kenkoorts noch van de schotklok had TOP last. Maar des te meer van tegenstander DSC. „Het was een heel goede ploeg", zei coach Erik Maljers berustend. In de eer ste helft beperkte de Walcherse ploeg, die 'aantrad zonder de ge schorste Corné Bezemer en lang durig geblesseerde Petra de Rid der, de schade. Na rust (11-8) nam de Eindhovense titelpretendent snel afstand. Maljers: „We hebben gedaan wat we konden, maar wa ren niet opgewassen tegen DSC." Scores TOP: Jeanine Marijs 6, Remco Bezemer 3, Leon van Belzen, Anita de Ridder, Anne Meulmeester en Wilma de Ridder 2, Peter van Belzen en Jorian Sch roevers 1 iiimiHiiiHiniiiiHimiiiiiiiinniiiiiniiiii li urn hi mini win in m 1 1 Fortis-Triaz 24-19: „Ook Triaz scoorde makkelijk", zei coach Leo nard Debbaut, die zich bijna leek te verontschuldigen voor de negen tien tegentreffers. Doordat de Sou- burgers zelf nog productiever wa ren, gingen de twee punten naar de thuisploeg. Scores Fortis: Remco Crucq 9, Rachel Verhage 5, Jordy Sleijpen en Patrick Koppejan 3, Joyce Schoonaard 2, Rens van den Driest en Kim Baas 1 Swift-Futura 30-12: Swift had in de eerste klasse een binnenkomer van jewelste. In de fonkelnieuwe sporthal de Sprong gooide de Mid delburgse promovendus er liefst dertig binnen. Discipline en spel vreugde vormden volgens Swift- coach Dennis Plantinga de basis voor deze eclatante overwinning. Scores Swift: Richard Geldof 8, Mat- thijs Pouwer 6, Lennart Hoogenboom en Naomi Zuidweg 5, Kris Huisman en Mirella Pouwer 2, Vera Kuiper en Eefje van den Berg 1. KCR-Togo 25-12: Na een puike eer ste helft (10-7) werd Togo overlo pen door een superieur KCR. „De pijp was leeg", constateerde coach Carlo de Waele al vlot na rust. In de wetenschap dat Togo de zwaar ste drie tegenstanders in de eerste drie zaalrondes treft, verweet De Waele zijn spelers niets. Scores Togo: Marten Postema en An ouk Hazelaar 3, Jan-Willem van Nieu- wenhuize en Mijke Tahapary 2, Jan- Kees Goossens en Janneke de Wit 1. Blauw Wit-Scheldevogels 19-11: Zoals verwacht had Blauw Wit geen kind aan het zwakke Schelde- vogels. Vooral de Kloetingse lucht macht zorgde voor zoveel over wicht dat de elf tegentreffers nog als teleurstellend ervaren werden. „Er hadden er nog wel een paar meer in gemogen", oordeelde coach Adri van Bavel over de eigen productie. Scores Blauw Wit: Bastiaan Rijk 6, An- nemarijne Aoll, Marti de Vilder en Ivo Flipse 3, Annemarie van de Velde 2, Il se Kloet en Martijn Sandee 1. Seolto-Ondo 15-15. Scores Seolto: Dennis Goedegebuur en Timme Provoost 4, Ralf Dourlein, Daisy Verkerk en Chris Mol 2, Mayella Kuizinga 1Scores Ondo: Robbie Mesu 6, Ronald Wisse 3, Jeroen Mesu en An- nemieke Toerse 2, Corinne Geschiere en Lennard van Eenennaam 1 Good Luck-Stormvogels 8-13. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 6, Arja Groenleer 3, Niek Peene 2, Sander Verrijzer en Loura Kleinepier 1 door Peter van Kouteren MIDDELBURG - De volleyballers van Mytilus verrasten in de derde divi sie met een uitgedunde selectie bij Voko. Het 2-3 voor de Goesenaren. De mannen van WS'92 liepen in dezelfde klasse bij De Burgst tegen een kansloze 4-0-nederlaag aan. De volleybalsters van de Vlissingse club boekten in de promotieklasse ten koste van De Burgst 2 de derde overwinning op rij (1-3). Voko-Mytilus 2-3 (25-22 25-27 14-25 25-1311-15): Zonder Peter Ver burg en Rinie Boutens draaide staartploeg Mytilus tegen midden moter Voko onverwacht goed. Dat resulteerde in de tweede competi tiezege. De Goese formatie verloor weliswaar de eerste set, maar deed dat met aanvaardbaar spel. Mytilus trok de goede lijn daarna door in de tweede en derde set, die beide gewonnen werden. Na verlies in de vierde set lukte in de beginfase van de beslissende set weer alles. Mytilus nam een voor sprong van vier punten en gaf die niet meer weg. De Burgst-WS'92 4-0 (25-22 25-20 25-18 25-14): Het was een kansloze nederlaag voor de Vlissingse man nen, die ongeïnspireerd speelden en de thuisploeg alle gelegenheid boden om een bonuspunt te verdie nen. WS'92 had passend onvol doende antwoord op de opslag van De Burgst. De Burgst 2-WS'92 1-3 (22-25 22-25 27-25 16-25): De Vlissingse vrouwenploeg moest zaterdagmor gen al om elf uur aan de bak, maar dat deerde WS'92 niet. De volley balsters speelden goed en bekroon den dat met een ruime zege. Slechts in de derde set moest het initiatief aan de thuisploeg worden gelaten. Dat kwam vooral doordat de Vlissingse opslag te vaak fout ging. Na 59 seconden viel al de 2-0 van Dirk-Jan Westmaas. Binnen de minuut was er dus dl een vakkenwissel. De korfballers van overgangs klasser Tjoba beginnen de zaal competitie met een ruime over winning (22-15) op Nieuwer- kerk. Vooral in de openingsfase laat het achttal uit 's-Heer Hen drikskinderen de tegenstander alle hoeken van het veld zien. door Roeland van Vliet GOES - Galakorfbal was wellicht een te groot woord voor wat Tjoba zaterdag in de eerste twaalf minu ten liet zien tegen Nieuwerkerk. Maar fraai was het zeker. „In die fa se werd duidelijk waartoe we in staat zijn", zei coach Bram van Gef fen trots. „Maar het is wel jammer dat we het niet wat langer volhiel den." Van Geffen weet dat het bij de club uit 's-Heer Hendrikskinderen te vaak van weinig personen écht moet komen. In de zaal zijn dat Dirk-Jan Westmaas en Dennis Broerse en als één van hen in een mindere vorm steekt, wordt het moeilijk voor Tjoba. „Daarom wil ik dat meer mensen schotkansen gaan nemen", zei hij. Dirk-Jan en Dennis zijn wel de puntspelers, maar het spel moet ook zomaar naar een ander verlegd kunnen worden." En dat gebeurde dus in de eerste twaalf minuten. „Een mooi voor beeld was de 1-0 van Esmee Walra ven", vond de Dordtse oefenmees- ter. „Niet Dirk-Jan pakte na tien seconden het eerste schot, maar zij." Tot de 8-2, die na ruim twaalf mi nuten viel, lukte alles bij de groen- witten. In die fase scoorden ook Geerten van Moolenbroek en Anoek Braam, geheel naar wens van de coach. Van Geffen: „Je zag dat in het begin de koppies nog fris waren en dat alle informatie die ik hen had meegegeven er nog goed in zat. Maar daarna ebde dat weg en verloren mijn spelers toch weer uit het oog dat ze het met z'n allen moeten doen. Er werd opeens weer te veel op de twee spitsen ge leund. En die probeerden vervol gens te geforceerd te scoren." Nieuwerkerk kwam terug tot 12-8 bij rust en na tien minuten in de tweede helft stond het opeens 15-14. Het kraakte bij Tjoba, dat geen vat kreeg op de twee Zuid- Hollandse kartrekkers. Met hangen en wurgen bleef de thuisploeg aan de voordelige kant van de score. Dat het verschil uiteindelijk toch nog opliep naar zeven punten, kwam volgens Van Geffen door een onbegrijpelijke wissel bij de te genstander. „Ik snap er niks van. Ze haalden één van de twee angels uit hun spel." Die 'angel' was de directe oppo nent van Dennis Broerse. Die rap pe Tjoba-spits maakte dankbaar ge bruik van de extra ruimte die hij kreeg en voerde zijn score nog een beetje op. Eén van de meest constante spelers door Herman Heuvink WEMELDINGE - Na het succes van vorig jaar heeft de Motorclub De Sproeier in Wemeldinge voor de tweede keer in successie op het cir cuit aan de Oude Polderweg een meerurencross georganiseerd. De jeugd reed twee uur achter elkaar, terwijl de senioren drie uur hun rondjes maakten op de modderig en glibberige baan. In totaal waren er 24 teams actief Bij de jeugdcross ging de zege naar het drietal Aron van der Veer, Sie- mon Bezuijen en Bart Klijn. Dit Zuid-Hollandse team had aan de finish vier ronden meer afgelegd dan zowel het tweede als het der de team. De strijd om de tweede plaats was tot aan de finish span nend. Het Zeeuws-Vlaamse duo Laurens de Ridder (Kuitaart) en Wilco de Booy (Walsoorden) wist met slecht twee seconden verschil de prima acterende Vlissingse broers Dailey en Troy van de Kette rij op de knieën te krijgen. Bij de senioren vormde Mark Boot (Burgh-Haamstede) een team met Gilian van Well (Lewedorp) en Barney Steketee (Yerseke). Boot de buteerde met een JVIX i-machine en nam met zijn KTM 350 cc het leeuwendeel van de drie uren voor zijn rekening. Het drietal deed z'n naam 'Volgas' alle eer aan en won met zeven ronden voorsprong. De tweede plaats was voor het Tran- sal Air team, bestaande uit Lukas de Ruiter (Wolphaartsdijk) en Jo- chem van den Dorpel (Kapelle). Om de derde plaats een felle strijd tussen twee teams. Uiteindelijk ging die plek naar het trio Danny Minnaard (Yerseke), Mike Beekers (Etten-Leur) en Jan Peter van der Weele (Brouwershaven). door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing MIDDELBURG - De basketballers van BC Vlissingen stegen zondag in de eerste divisie naar de gedeelde twee de plaats door een 104-65-zege op WBB Giants. De vrouwen van BC Vlissingen moesten hun meerdere erkennen in Yellow Sox en zakten daardoor af naar de tiende plaats in de hoofdklasse. Mannen. BC Vlissingen-WBB Giants 104-65: Hekkensluiter WBB Giants kon tot 24-20 goed volgen, maar daarna maakte BC. Vlissingen opti maal gebruik van het lengtever schil. Door een serie driepunters werd de eerste helft afgesloten met een riante 57-30-voorsprong. Na de pauze had BC Vlissingen moeite om de concentratie vast te houden, waardoor de ploeg uit Bergen op Zoom dichterbij kon komen. In de slotfase drukte de thuisploeg door. Scores BC Vlissingen: Dennis de Paauw 31, Abdul Zombra 15, Benjamin Steenbeek 11Dorde Karadzic 11Emi- lio Jangbahadoer 11, Michel Bosters 5, Dominique van Hove 5, Stefan Schrier 5, Sjors van de Poel 5, Raylin Jimenez 3 en Amar van Sluijs 2. Vrouwen. Yellow Sox-BC Vlissingen 55-52: In Bakel kwam BC Vlissingen moei zaam uit de startblokken, waardoor de thuisploeg in het eerste kwart een 17-9-voorsprong nam. BC Vlis singen toonde veerkracht en kwam in het tweede kwart sterk terug tot 30-26. In het derde kwart bleef het gelijkop gaan: 43-41. In het laatste kwart nam BC Vlissingen een klei-, ne voorsprong, maar in de laatste minuut trok Yellow Sox toch nog de zege naar zich toe: 55-52 Scores BC Vlissingen: Sheri Bos 22, Astrid Hilbert 14, Nanon Doeland 9, Eli- sa Kuipers 4, Quintana Rissema 2 en Melanie Dolfing 1. BV Souburg-ELBC 65-47: In het eerste kwart bood ELBC goed te genspel, waardoor het 16-15 werd. Nadat BV Souburg overschakelde op een andere verdediging liep de ploeg van coach Hans van der Lin de uit naar 33-26. In de tweede helft vergrootte BV Souburg de voorsprong naar 61-36. In de slotfa se kon de ploeg uit Etten-Leur de nederlaag beperken tot 65-47. Scores BV Souburg: Gitta Zijlma 15, Linda de Meij 11Jessica Verhage 10, Immie Pattikawa 8, Ilse Rijnberg 8, Nico- line Craste 6, Annegret Scheers 5 en Jacqueline Franke 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66