sport 133 Late ontknoping in derby Winnend Luctor'88 maar één punt achter Steen en Hontenisse De Wolf zorgt voor zege SSV'65 Zege Vlissingen, drie goals Human maandag 12 november 2012 door Klaas Verspoor MIDDELBURG - Smerdiek pakte za terdag in de vierde klasse B op de valreep de overwinning in de der by tegen Stavenisse. De ploeg won op eigen veld met 2-1. SPS ont troonde koploper SKNWK. Het duel in Poortvliet eindigde in 2-2, waardoor Halsteren - dat ruim won van DVO'6o - nu de nieuwe koploper is. Smerdiek-Stavenisse 2-1: Voor rust kreeg Smerdiek via Leroy Pors (2x) en Andreas Vroegop de nodi ge kansen, maar weerhield Stave- nisse-doelman Aalt de Rijke de thuisploeg van één of meer tref fers. In de eerste minuut na rust kreeg Stavenisse een penalty. Van af de stip zette Jacco Knuist Stave nisse in vuur en vlam. Er ontspon zich daarna een heuse derby met veel strijd. In de 78e minuut maak te Stefan Lindhout uit een vrije trap de gelijkmaker. Via Pors en Vroegop kreeg Smerdiek daarna een paar doelrijpe kansen. Pas in blessuretijd trok Smerdiek de zege naar zich toe. Een crosspass van Koen Diemei bereikte Andreas Vroegop, die met zijn treffer voor een enorme ontlading zorgde. SPS-SKNWK 2-2: In de vijftigste minuut stond Emiel Kuijten aan het einde van een langlopende aanval en dat betekende de 0-1. Uit een voorzet van Ramon Vos hol tekende Martin Quist in de 61e minuut voor de 1-1. Martijn Backx zette SKNWK opnieuw op voor sprong. Hij sneed naar binnen en schoot met een hard en strak schot raak. In de 84e minuut maak te Quist, nadat een vrije trap van Voshol in de muur belandde, de 2-2. Twee minuten later werd SKNWK-verdediger Alex Ande- weg uit het veld gestuurd. ZSC'62-Brouwershaven 6-1 (3-1). Nic ky van der Velden 1-0 en 2-0, Patrick Berrevoets 2-1, Robin Provoost 3-1 en 4-1, Jos Erades 5-1, Yoeri de Voogd 6-1. door Eddy van der Hooft MIDDELBURG - De voetballers van Luctor'88 beleefden een goed week einde in de vierde klasse A van het zondagvoetbal. De equipe uit Hein- kenszand won met 1-0 van Oost burg en zag dat nummer twee Hon tenisse met 1-0 bij koploper Steen zegevierde. Hontenisse en Steen staan beide op negentien punten en Luctor'88 heeft er eentje min der. Luctor'88-Oostburg 1-0: Luctor'88 speelde tegen Oostburg niet zijn beste wedstrijd van dit seizoen en mocht achteraf bepaald niet klagen met de nipte 1-0-overwinning. Nadat Roy van Leeuwen de binnen kant van de paal had geraakt, zorg de Ruben de Jonge in de twintigste minuut met een rake kopbal voor de 1-0. In de tweede helft werd Oostburg steeds sterker. In de laatste tien mi nuten drongen de bezoekers derma te hevig aan dat Luctor'88 nog alle zeilen moest bijzetten om geen te- gengoal te moeten incasseren. Hulsterloo-Patrijzen 1-3: Hulster- loo begon gretig aan het duel met Patrijzen, maar verloor gaandeweg zijn greep op de wedstrijd. Na tien minuten opende Eric Goossens de score, maar nog voor de rust werd het 1-1 door Roy Haerkens. In de tweede helft drukte Patrijzen door. De stand kwam na een slech te terugspeelbal op 1-2 door Edwin Capello. Didier Ghijs tekende ver volgens voor de derde treffer na mens de bezoekers. door Klaas Verspoor MIDDELBURG - SSV'65 herstelde zich met een 1-0-overwinning bij Arnemuiden op de nederlaag van vorige week. De zaterdag-tweede klasser van trainer Marco Groene- veld behoudt drie punten achter stand op koploper Bruse Boys. Heinkenszand ging met 4-1 onder uit bij Duiveland en wacht nog steeds op het eerste punt. Arnemuiden-SSV'65 0-1: Arne muiden miste liefst twaalf spelers uit de selectie, maar kreeg deson danks voldoende kansen op een goed resultaat. Zo kopte Joab Ven- tevogel uit een corner op de lat en was ook Colin van Koeveringe ge vaarlijk namens de thuisploeg. Na rust werd een inzet van Thijs Roovers van de SSV-doellijn ge haald. SSV'65 kreeg ook de nodige kansen. Het Goese elftal kwam in de 73e minuut aan de enige goal van de wedstrijd. Uit een voorzet van Richard Schouten kopte inval ler Gerben de Wolf raak. Duiveland-Heinkenszand 4-1: Na een goede combinatie met Rob bert de Bruine kwam Duiveland in de dertiende minuut via Julius Bliek op 1-0. Heinkenszand liet daarna de kans op de 1-1 liggen. Martijn Simonse schoot op de paal en in de rebound mikte Kevin Jacobusse over. Na een verre uit trap van Leon Weeda ging de rechtsback van de bezoekers in de fout en maakte Bliek zijn tweede goal. Zes minuten voor rust onder schepte Robbert de Bruine de bal, waarna hij voor de 3-0 zorgde. Na rust ging Duiveland iets te ge forceerd op jacht naar meer tref fers. In de 66e minuut viel via Mas- soud Osmanie, die scoorde uit een scrimmage, de 4-0. Jeroen Ver- schiere redde een paar minuten la ter de eer voor Heinkenszand. Dinteloord-Zaamslag 2-0 (1-0). Rob bert van Opdorp 1-0, Pieter van Es 2-0. Klundert-Oostkapelle 1-0 (0-0). Eric Fuanani 1-0. Zwaluwe-Serooskerke 2-0 (0-0). Yan- nick Vos 1 -0, Bart Martha (str) 2-0. VCK-Dauwendaele 0-5 (0-4). Mart de Kroo 0-1 en 0-3 (strafschop), Stefan Joosse 0-2 en 0-5, Jaap de Kroo 0-4. WC'68-Bruse Boys 1-2 (0-1). Tho mas Groeneveld 0-1, Noël Zimmerman 1-1, Tommy Pronk 1-2. MIDDELBURG - VC Vlissingen blijft bovenin meedraaien in de eerste klasse van het zondagvoetbal. De Walchenaren kenden zondag een weifelend begin in Oosterhout, maar trokken de overwinning wel naar de eindstreep. TSC werd met 2-3 verslagen. Arjan Human zorgde voor de volle dige productie van VC Vlissingen. Doelman Joan van Belzen stopte een strafschop. „We hebben geduldig gespeeld", zei trainer Karl Vergouwen. „Voet ballend speelden we heel sterk, maar TSC bleef door hard werken op de been. Vergelijk het met de bokswedstrijd van Klitschko tegen Wach van zaterdagavond. Tech niek tegen kracht. Gelukkig voor ons heeft de techniek gewonnen." Tholense Boys-voetballer Mouran Tihani omspeelt de doelman van Seolto en is op weg naar de 3-1. foto Johan van der Heijden

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63