sport 131 Goes haakt aan in de hoofdklasse is kansloos tegen Kopieergedrag Kloetinge CPC blijft knap overeind in Dordrecht sterk WGZ maandag 12 november 2012 Kloetinge blijft ook in de vijfde thuiswedstrijd dit seizoen onge slagen. De thuiswedstrijd zaterdag van Kloetinge tegen Achilles Veen vertoonde opvallende gelijkenissen met dezelfde ontmoeting vorig seizoen. Het scoreverloop én het kaartenverloop kwamen angstig overeen. Lees erover op het weblog RudeStats via www.pzc.nl/rudestats. DORDRECHT - De ontlading was za terdagmiddag groot bij GPC Vlis- singen. De eersteklasser pakte in Dordrecht bij Oranje Wit een kost baar punt (2-2) en dat werd uit bundig gevierd. „Het was een punt op karakter", zei interim-trai ner Antwon Swennen na afloop. „We hebben er ongelooflijk hard voor gevochten. De groep verdient een groot compliment." Het mocht een klein wonder he ten dat GPC uiteindelijk een gelijk spel uit het vuur sleepte. De ploeg speelde zo'n 75 minuten met tien man. Davy van Geersdaele kreeg vroeg in de wedstrijd rood nadat hij bij een scrimmage een speler van de thuisclub ten val bracht. Een kwartier later viel ook de 1-0. Arto Dielhof benutte een omstre den strafschop: 1-0. „Daar ging een schwalbe aan vooraf', vond Swennen. In de rust deed GPC wat omzettin gen en werd het strijdplan aange past. De Vlissingse formatie liet zich wat inzakken en kwam in de zestigste minuut na een mooie aanval op 1-1 via Sven Ronde. GPC kon niet lang genieten van de voor sprong. Nauwelijks tien minuten later kopte Eelco de Lange uit een hoekschop raak. GPC bleef echter geloven in de kansen, werkte zich een slag in de rondte en kreeg vier minuten voor tijd loon naar werken. Dylan Schal- lier zorgde voor de 2-2.„We heb ben ongelooflijk hard gewerkt, van de linksback tot de rechtsbuiten", zei Swennen, die samen met Jim my Pinas en Mathijs Lugtenburg de coaching voor zijn rekening nam. GPC dankte na afloop ook zijn doelman. Max Leijer verrichtte en kele knappe reddingen bij schoten en kopballen van Oranje Wit. Zelfs bij een inzet van vijf meter was Leijer de situatie meester. GPC Vlissingen heeft na negen wedstrijdeh vijf punten en vindt zich terug op de voorlaatste plaats. Altena is met drie punten uit tien wedstrijden de nummer laatst Ter neuzense Boys staat op de twaalf de plaats (zeven punten uit tien ontmoetingen). door Koen de Vries GOES - De kogel is door de kerk. Na vier mislukte pogingen hebben de voetballers van Goes in de hoofdklasse de eerste thuiszege te pakken. Tegen Schijndel lukte zon dag alles wat in de eerdere duels mis ging: 5-0. Dankzij de zege ver ruilt Goes de laatste plaats voor de voorlaatste en heeft de ploeg tal van concurrenten in het vizier. Na zondag lacht de toekomst Goes weer een beetje toe. „Het was aan haken of afhaken", stelde trainer Gérard de Nooijer al voor het duel met de voormalige topklassen „Het lijkt me duidelijk wat het ge worden is." De oefenmeester erkende dat zijn ploeg ondanks de riante zege niet boven zichzelf was uitgestegen. „We hebben niet eens zo goed ge voetbald", vond hij. „Maar we heb ben nu eindelijk wél de kansen be nut." Dat was een juiste conclusie. Goes begon zoals gebruikelijk goed, maar viel al snel weer terug. Net toen het wat minder ging, schoot Gert Jan Tierie zijn ploeg met een schitterende knal vanaf 25 meter naar 1-0. „Een toevalstref fer", vond de bescheiden Schouwe- naar. „Als je van die afstand tien keer schiet, gaan er negen over." Wat betreft Tierie was zijn treffer exemplarisch voor de wedstrijd. Goes had nu eindelijk wel eens de wind mee. De kersverse hoofdklas ser maakte belangrijke treffers op momenten dat het net wat min der ging en bleef soms met kunst en vliegwerk van tegentreffers be spaard. Zo achterhaalde keeper Matthew Lentink een minuut voor de openingstreffer met de moed der wanhoop vlak voor de lijn een boogballetje en tikte hij net na rust een vrije trap prachtig uit de winkelhaak. Uit de tegenaan val maakte Rick de Punder de 2-0. Daar kwam bij dat Goes een niet eerder vertoonde vechtersmentali teit etaleerde. Dat laatste was het resultaat van wat extra inspannin gen. „We hebben deze week voor het eerst drie keer getraind en heb ben daarbij veel met elkaar gespro ken", vertelde Gérard de Nooijer. „We moesten er feller opzitten. Het heeft nut gehad. Niemand heeft verzaakt." De ploeg legde zich in die oefenses sies ook toe op vaste patronen. De Nooijer zag ook daarvan resultaat. Yves Nyemb, de spits die vorig sei zoen zo veel scoorde maar deze jaargang nog niet goed uit de verf kwam, maakte de 3-0 en 4-0. Bo vendien waren het twee beauties. Met name de 4-0 was van grote klasse. Nyemb zette tijdens een rush vanaf het middenveld met fraaie schijn- en passeerbewegin gen drie man in de wind en ver schalkte ook de doelman. De 5-0 was van invaller Ray Kroon. Bij Schijndel hing de vlag halfstok. Trainer Mark Schenning vond dat zijn spelers tegen Goes niet wilden winnen. „We stappen de bus in en rijden rechtstreeks naar huis", simde hij. „Nee, we maken geen tussenstop in de Raayberg, ook al is het de elfde van de elfde. Als de jongens zin hebben om toch nog feest te vieren, dan doen ze dat maar als ze thuis zijn." Goes-Schijndel 5-0 (1-0). 13. Gert Jan Tierie 1-0, 56. Rick de Punder 2-0, 61. Yves Nyemb 3-0, 64. Yves Nyemb 4-0, 76. Ray Kroon 5-0. Scheidsrechter: M. de Lang (Wolvega). Gele kaart: Yves Nyemb, Gert Jan Tierie (Goes), Danny Verbakei, Mickey van Hooft (Schijndel). Aantal toeschouwers: 400. Goes. Matthew Lentink; Milton Roem- eratoe, Gert Jan van Leiden, Shannon Braafhart, Stephan van der Boor (67. TrungTran); Thijs van den Dries (46. Jo- simar Pattinama), Gert Jan Tierie, Rick de Punder; Wouter de Craene, Yves Nyemb (72. Ray Kroon), Dangelo Mar- tien. TERNEUZEN - Terneuzense Boys leed in de eerste klasse C van het zaterdagvoetbal een kansloze ne derlaag. WGZ was met 3-0 te sterk. Hierdoor blijft de Zeeuws-Vlaamse ploeg in de geva renzone. Terneuzense Boys-WGZ 0-3: WGZ was duidelijk een maatje te groot. De ploeg uit Zwijndrecht speelde constant op de helft van de thuisclub en scoorde na ruim een half uur door een kopbal van Frank Wielenga uit een hoek schop: 0-1. Net na rust was de beste fase van Terneuzense Boys en waren Marco Faassen en Ruud Hoogesteger dicht bij de gelijkmaker. Daarna maakte Wielenga opnieuw met een kopbal de 0-2. De wedstrijd was gespeeld. In de slotfase bepaal de invaller Joey Kleijn voor WGZ de eindstand op 0-3. Kloetinge-spits Tom Blomaard zoekt de aanval in het duel met Achilles Veen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 61