Loket NS-station Goes sluit nu echt Jongen gedwongen te pinnen Nog één keer in het oude schooltje BEVELANDEN/THOLEN almanak Mantelzorg MAANDAG 12 november 2012 13 Bijna geen klanten meer voor losse kaartjes door Nadia Berkelder GOES - Het loket van het station in Goes gaat dicht per 9 december. Wie dan nog een kaartje wil ko pen voor de trein, kan alleen nog terecht bij de automaat of op het internet. Het Goese loket is het enige in Zee land dat dit jaar nog dicht gaat; op veel kleinere Zeeuwse stations was al jaren geen loket meer. Het loket op het station in Goes heeft nu ook al beperkte openingstijden. Het is op dit moment alleen 's morgens open. „Er komen ge woon heel erg weinig klanten", zegt een woordvoerster van de Ne derlandse Spoorwegen. „Veel te weinig in ieder geval om iemand daarvoor een paar uur achter het loket te laten zitten. Als blijkt dat er heel erg weinig vraag naar is, hebben we geen andere keuze." De Nederlandse Spoorwegen gaan ervan uit dat reizigers in de toe komst hun kaartje bij de kaartjes automaat kopen. Zolang dat nog kan dan, want ook het treinkaartje verdwijnt binnenkort. Vanaf vol gend jaar kunnen reizigers alleen nog maar met een ov-chipkaart te recht in de trein. Reizigersvereniging Rover is niet blij met de sluiting van het loket, zegt regiovertegenwoordiger Ger- da Staander. „Zeker omdat men sen binnenkort nog meer dingen moeten gaan doen met hun ov-chipkaart. Het was prettig ge weest als het loket nog een poosje open was geweest zodat mensen er met vragen naar toe kunnen. Hoewel ik wel heb begrepen dat de NS wat meer mensen op het station laten rondlopen." Voor Rover is het geen verrassing dat het loket nu definitief sluit,, zegt Staander. „Het is beleid dat de Nederlandse Spoorwegen al ja ren uitvoeren. Het past ook bij de invoering van de ov-chipkaart. Het wordt wel een beetje kaal zo. Op bijna alle Zeeuwse treinstations zijn de loketten straks dicht. Al leen in Middelburg is het nog open en in Vlissingen kun je nog een kaartje kopen bij de kiosk op het station. De rest is al jaren geslo ten." De woordvoerster zegt dat de NS de loketmedewerkers ook niet in dienst willen houden voor de (so ciale) veiligheid op de stations, om een oogje in het zeil te houden. „Nu is dat ook alleen maar in de ochtend een paar uurtjes." Vol gens de NS vallen er geen ontsla gen door de sluiting van het loket. Het licht gaat misschien helemaal uit 14 en 15 BAARLAND - De reünie van de basisschool in Baarland is zaterdagmiddag door ongeveer honderd mensen bezocht. De oud-leerlingen van De Berenburcht (daarvoor De Schans) en kleuterschool Het Berenvolkje kregen de gele genheid nog heel even in hun oude school te kijken. Het gebouw aan de Schansstraat staat te koop voor 195.000 euro. Basisschool De Be renburcht ging vorig jaar dicht. Er is nu geen school meer in het dorp. foto Willem Mieras Bekijk ook de video op www.pzc.nl/video aasseasaisagaBi»iaiiess$eKeesaseeamem GOES - Een 17-jarige jongen is vrij dagavond gedwongen geld te pin nen op de Grote Markt in Goes. De jongen werd rond 21.15 uur met een vriend belaagd door een groepje mannen in de buurt van de Oostwal. Hij werd mishandeld: het groepje wilde geld zien. De jongen is op de grond gevallen en geschopt en geslagen. Zijn vriend kon er op dat moment vandoor. Omdat hij geen geld bij zich had, dwongen de mannen hem geld te pinnen op de Grote Markt. Vol gens de politie bedreigden ze hem zo ernstig dat hij uit angst voor re presailles meeging. Even later hield de politie op de Oude Vismarkt een 35-jarige man aan. Hij wordt verdacht van de straatroof en is ingesloten. De man ontkent betrokkenheid bij de roof De politie is op zoek naar getui gen, vooral naar twee vrouwen waarmee de jongen op de Grote Markt contact heeft gehad. Ze heb ben kort met het slachtoffer ge sproken, net voor of net na de overval en de politie wil graag we ten of zij kunnen helpen bij het onderzoek. De jongen was niet in staat een duidelijk signalement van de daders te geven. Ook is niet helder hoeveel mannen hem over vielen. Volgens de politie ging het om een 'behoorlijke groep'. SiSSCCiSSSGSX-XtIXrZ'. Tip? redactie@pzc.nl De dag van de Dit, de week van de Dat, de maand van de Zus en het jaar van de Zo: we hebben het er wel een beetje mee gehad, om eerlijk te zijn. Eens een keer een dag of weekje van niks, dat lijkt ons ook wel wat. Desalniettemin hebben sym pathieke acties om de lijdende mede mens en degenen die hen steunen in het zonnetje te zetten, onze onver deelde steun. Zo waren wij zeer ont roerd door dat jongetje van negen, dat in huis flink mee aanpakte om zijn gehandicapte vader te verzor gen. Eén groep mantelzorgers wordt echter elk jaar weer vergeten, op de Dag van de Mantelzorg. Terwijl me nig Zeeuw achteloos gebruik maakt van hun diensten. Jawel: de dames van de garderobe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57