Delta Sport laat het aanvallend afweten TOP berust in ruime nederlaag Adri Verwest voert onemanshow op 37 Leo Koopman teleurstellend Lage score is van eredivisieniveau maandag 12 november 2012 Adrie Verwest duldde weinig tegenstand bij het kampioenschap in Noord- gouwe. foto Dirk-Jan Gjeltema door Wim Kakebeeke ZOETERMEER - Over de eindklasse ring van de handballers van Bema Kunststoffen/Delta Sport zijn ze het wel eens in Zierikzeese krin gen. Het zal geen hoge eindnote- ring worden, maar ook geen lage. „Er zit voldoende kwaliteit in de ploeg. Dat zal wel aan het eind van de rit blijken. Nu zijn we niet in evenwicht", klonk het vastbera den uit de mond van trainer Rob de Vos. Voor wie het beste voorheeft met de Schouwse handballers was het zondag dan ook slikken. Het diep tepunt van het nog prille seizoen werd immers bereikt. Op Zuid-Hollandse bodem liep het aanvallend volledig spaak tegen hekkensluiter Gemini 2. Na een uurtje ballen stonden er slechts twaalf Zeeuwse punten op het sco rebord. Dat was vragen om proble men: 19-12-nederlaag. De vierde seizoensnederlaag was nog een zeer terechte ook, want de Schouwse bezoekers verknal den het aanvallend op alle mogelij ke manieren. Het enige maar niet onbelangrijke excuus was de zie kenboeg van de Zierikzeeënaars. Na het wegvallen van Kenneth Mellaart en Koen de Bruin kwam daar ook nog eens Ruben Bos (hamstring) bij. Bij elkaar aardig wat schotkracht, die node wordt MIDDELBURG DZC'09 wint nipt van Jong Ambon 3 De voetballers van DZC'09 waren zondag net iets sterker dan Jong Ambon 3. Al na 22 minuten opende Raymond Sonneveld de score. Vlak voor rust kwam daar de 0-2 bij van Edwin Meijer. Via twee uitbraken van de ploeg uit Middelburg stond het in de zestigste minuut 2-2. Een kwartier voor het einde schoot Jer ry Verwest de 2-3 binnen. Vlak voor tijd moest voorstopper Leen van der Helm nog voor onderzoek naar het ziekenhuis worden ge bracht met een knieblessure. WSSIISgeSES&SSSlSliSSeggSSSfSlilSISISitö ROOSENDAAL - Het gewestelijke kampioenschap driebanden twee de klasse liep voor Leo Koopman van DOS Oosterland uit op een de bacle. De Zierikzeese biljarter ein digde als zevende. De titel ging naar Simon van Noort van De Kruisstraat. Koopman begon slecht aan het toernooi en vreesde na de eerste speeldag al het ergste. Halverwege de tweede speeldag werd al duide lijk dat het niet zijn weekend zou worden. Koopman verwoordde zijn gevoelens treffend. „Het ene weekend kun je alles en het ande re niks. Het districtskampioen schap dat ik heb gewonnen in Zie- rikzee viel onder de eerste catego rie. Dit kampioenschap mag je ge rust rekenen tot de laatste catego rie." Met vier punten en 0.437 ge middeld kwam hij niet verder dan de zevende stek. gemist. Al lijkt Koen de Bruin nu de langste tijd langs de kant te heb ben gehad. Dat is een welkome aanvulling voor de blauwhemden, want de brigade van Rob de Vos is niet stabiel. Er is geen evenwicht en daar zou De Bruin verandering in kunnen brengen. Aanvallend pakt hij zijn doelpunt- jes mee en verdedigend heeft het team er dan weer een blokker bij. Defensief sloegen de bezoekers zondag in Zoetermeer geen gek fi guur. Integendeel, de dekking stond en ook de sluitposten ver zuimden niet. De grootste pijn zat aanvallend. Met name de afron ding was van een bedroevend ni veau. Aan het creëren van kansen lag het niet. Creativiteit en vernuft zijn er genoeg. „Het strijdplan is bekend", vertelde De Vos. „Maar ja, als ze de ballen er niet in gooien, kun je nog zo veel plan nen bedenken." Ook op de training is er volop tijd De laatste keer dat Delta Sport nóg lager scoorde dan de twaalf punten zondag tegen Gemini 2 dateert uit het eredivisiejaar 1992/1993. Toen kwam Delta Sport tweemaal-niet aan dat totaal. Tegen ESCA scoorde Delta Sport slechts tien keer, tegen LISSE Voetbalsters MZC'11 in opwaartse spiraal De voetbalsters van MZC'11 heb ben de stijgende lijn weer te pak ken. Het Schouwse keurkorps won zaterdag in de tweede klasse van het vrouwenvoetbal met 2-4 bij FC Lisse. MZC'11 brak vorige week met een zwakke reeks door ARC in Zierikzee met 2-1 terug te wijzen. Door de tweede driepunter op rij bevindt MZC'11 zich veilig in de middenmoot: zesde plaats. Komende zaterdag ontvangt het beste Schouwse vrouwenteam op eigen veld nummer vier DSVP. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Als nieuwbakken overgangsklasser in de zaal onder ging TOP in Eindhoven een vuur doop. Bij aanvang van de zaalcom petitie bleek titelkandidaat DSC een maatje te groot voor de Arne- muidense korfbalploeg. De eerste klassers Swift en Fortis scoorden er lustig op los en wonnen dik. Tweedeklasser Togo ging juist hard onderuit als promovendus. Overgangsklasse. DSC-TOP 27-19: Noch van plankenkoorts noch van de schotklok had TOP last. Maar des te meer van tegen stander DSC. "Het was een heel goede ploeg", zei coach Erik Mal- jers berustend. In de eerste helft beperkte de Walcherse ploeg, die aantrad zonder de geschorste Cor- né Bezemer en langdurig gebles seerde Petra de Ridder, de schade. om de afronding naar een hoger percentage te tillen dan nu het ge val is. Om de effectiviteit in het verzilveren van doelkansen te ver hogen, zullen de Schouwse hand ballers weer terug naar de basis moeten, oordeelde De Vos. Ingre diënten als druk zetten, balbezit, controleren, tempo spelen en goed afdrukken zullen de komende tijd centraal komen te staan om Delta Sport uit het slop te halen. Van daaruit zal het zelfvertrouwen een boost moeten krijgen. „Op dit mo ment pakken we de punten niet Die zullen we weer moeten sprok kelen. Het is niet anders", sloot De Vos af Scores Delta Sport: Guido de Graaf 5, Jimmy Niemans 3, Nico Juèn, Tijs de Vos, Kevin Meulmeester en Guust Sluijs allen 1. De wedstrijd van Delta Sport 2 bij Internos 3 ging zondag niet door, omdat er geen scheidsrech ter was. Hellas elf keer. Vanaf dat seizoen kwam Delta Sport niet meer onder de twaalf. Eén keer scoorde het team nog pre cies twaalf keer. In de tweede divi sie was Snelwiek toen met 23-12 te sterk in de tweede divisie. KAPELLE Weer nederlaag voor WIK'57 Ook na zes competitiewedstrijden wacht WIK'57 in de reserve vierde klasse nog steeds op de eerste over winning. De uitwedstrijd tegen het derde elftal van Kapelle werd met 3-1 verloren. Bij rust keek de ploeg uit Kerkwerve al tegen een 2-0-achterstand aan. Na rust scoor de Kapelle eerst en tien minuten voor tijd deed WIK'57 wat terug. Op aangeven van Jack van der Vel de scoorde Martin Steegmans te gen. WIK'57 staat laatste met één punt uit zes duels. Na rust (11-8) nam de Eindhoven- se titelpretendent snel afstand. Maljers: „We hebben gedaan wat we konden, maar waren niet opge wassen tegen DSC." Scores TOP: Jeanine Marijs 6, Rèmco Bezemer 3, Leon van Belzen, Anita de Ridder, Anne Meulmeester en Wilma de Ridder 2, Peter van Belzen en Jorian Schroevers 1 Tjoba-Nieuwerkerk 22-15: Gala korfbal was wellicht een te groot woord voor wat Tjoba zaterdag in de eerste twaalf minuten liet zien tegen Nieuwerkerk. Maar fraai was het zeker. „In die fase werd duide lijk waartoe we in staat zijn", zei coach Bram van Geffen trots. „Maar het is wel jammer dat we het niet wat langer volhielden." Na dat sterke begin (8-2 na twaalf minuten) verslapte Tjoba ietwat. Nieuwerkerk profiteerde daarvan en kwam na tien minuten in de door Joop van den Oudenhoven NOORDGOUWE - Het persoonlijk kampioenschap libre vierde klasse in poule noord is met veel machts vertoon gewonnen door Adri Ver west van De Graanbeurs uit Zierik zee. Vorig seizoen had Verwest een missie toen hij voor het eerst een titel veroverde en later naar het NK mocht in het bandstoten (zesde). Dit seizoen heeft hij zijn zinnen gezet op een NK in het li bre al spreekt hij dat niet zo hard op uit als vorig jaar. De op Simon van 't Hof ('s-Heer Hendrikskinderen) na Schouwse finale was al vrij snel gespeend van iedere spanning. Na de eerste speeldag bleef Op 't Hof nog in het spoor van Verwest, maar moest meteen op de tweede dag al de rol lossen door twee nederla gen op rij met ook nog eens mati ge moyennes. Verwest echter ging onverstoorbaar verder op de inge slagen weg. Hij bleef niet alleen winnen, maar ook mooie moyen nes spelen, hetgeen bij de eindafre kening ook nog promotie naar de derde klasse opleverde. Bij aanvang van de slotdag in Ho tel van der Weijde had Ver west al vier punten voorsprong en was op tweede helft tot op één punt (15-14). Uiteindelijk had de thuis ploeg het beste eindschot. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 9, Dennis Broerse 5, Anoek Braam, Geer- ten van Moolenbroek, Esmee Walraven en Niels Westmaas 2. Eerste klasse. Fortis-Triaz 24-19: „Ook Triaz scoorde makkelijk", zei coach Leonard Debbaut, die zich daarmee bijna leek te verontschul digen voor de negentien tegentref fers. Doordat de Souburgers zelf nog productiever waren, gingen de twee punten naar de thuis ploeg. Scores Fortis: Remco Crucq 9, Rachel Verhage 5, Jordy Sleijpen en Patrick Koppejan 3, Joyce Schoonaard 2, Rens van den Driest en Kim Baas 1 Swift-Futura 30-12: Swift had in de eerste klasse een binnenkomer van jewelste. In de fonkelnieuwe sporthal de Sprong gooide de Mid- basis van een veel beter moyenne al praktisch zeker van de titel. Om kampioen te worden moest hij al leen niet door zijn hoeven zakken. Dat deed Verwest ook niet. Hij maakte het karwei met twee goe de overwinningen af en werd daar mee ongeslagen kampioen. Oogstrelend is het niet altijd wat de Zierikzeese biljarter soms laat zien, maar effectief en trefzeker des te meer. „Mijn volgende doel is het gewestelijk kampioenschap in Tilburg. Daarna zie ik weer ver der", zei de winnaar na afloop. „Maar naar het NK wil ik best nog een keer." Eindstand Libre. Persoonlijk kampioen schap vierde klasse, poule noord. 1. Adri Verwest (De Graanbeurs) 7-14, 1.92 (promotie); 2. Simon Op 't Hof (Avontuur) 7-8, 1.69; 3. Huib Kuijten 7-8, 1.31; 4. Maarten Dijkman 7-8,1.31; 5. Mari van Hat- tem (Witte van Haemstede) 7-6, 1.30; 6. Wim de Jonge (d'Eule) 7-6, 1.14; 7. Rinus Schot (Winden burg) 7-4, 1.19; 8, Adri Radewalt (DOS Oosterland) 7-2,1.26. delburgse promovendus er liefst dertig binnen. Discipline en spel vreugde vormden volgens Swift- coach Dennis Plantinga de basis van deze eclatante overwinning. Scores Swift: Richard Geldof 8, Mat- thijs Pouwer 6, Lennart Hoogenboom en Naomi Zuidweg 5, Kris Huisman en Mirella Pouwer 2, Vera Kuiper en Eefje van den Berg 1 Tweede klasse. KCR-Togo 25-12: Na een puike eerste helft (10-7) werd Togo overlopen door een su perieur KCR. „De pijp was leeg", constateerde coach Carlo de Waele al vlot na rust. In de wetenschap dat Togo de zwaarste drie tegen standers in de eerste drie rondes treft, verweet de Waele zijn spe lers niets. Scores Togo: Marten Postema en An ouk Hazelaar 3, Jan-Willem van Nieu- wenhuize en Mijke Tahapary 2, Jan- Kees Goossens en Janneke de Wit 1 i.',7tXi wy- s. s sösshs2WKXSS ®sr.s wvxm&i

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55