weer voor Forza Eindelijk bolussen vrouwen 361 sport 5 Dammers PWG slepen gelijkspel uit het vuur Tafeltennissers Scaldina laten steekjes vallen maandag 12 november 2012 fcSiWiBBUiii w u uun umj» uoi i ww.i i iia n uw i »riassgagsaeaaBsggaPioosspwggSBageBBaBagiBgsaojwaeBcaassaasiJsaggiga! De volley halsters van Forza wonnen ook hun vijfde thuiswedstrijd in de promotieklasse. We hebben geen speler die de ploeg op sleeptouw neemt en we nemen heel weinig van elkaar aan. We hebben een coach nodig, die sturing geeft.' Lennen Jonker, speler mannenteam Forza De volleybalteams van Forza Schouwen-Duiveland beleven een tegengesteld weekeinde. Het vrouwenteam boekt een maximale 4-0-score tegen Eras mus Volley, terwijl het mannen- team met dezelfde cijfers ver liest van Voko 2. door Peter van Kouteren BRUINISSE - Het heeft even ge duurd, maar deze week is het dan zo ver. Voor de volleybalsters van Forza staan er tijdens de training weer bolussen op het menu, om dat voor het eerst dit seizoen met 4-0 is gewonnen. Erasmus Volley werd in de slotfase van elke set te ruggewezen. De mannen van For za gingen met dezelfde cijfers kans loos onderuit tegen de tweede keus van Voko. Forza-Erasmus Volley 4-0 (25-17, 25-20, 25-21, 25-20): De Schouwse vrouwenploeg kwam door de vol le winst een punt dichter bij koplo per Meerkerk, die met 3-1 zegevier de en na zes duels twee punten meer telt. Forza boekte ten koste van de jeugdige studentenploeg een regelmatige overwinning, die geen moment in gevaar kwam. Bei de ploegen gingen aardig gelijk op tot het zeventiende punt. Daarna schakelde de thuisploeg een ver snelling hoger. Forza nam daar mee het initiatief en wikkelde steeds af naar een ruime zege. De thuisploeg gunde iedereen speeltijd. „We hebben de wed strijd steeds onder controle ge had", vond speelster Marije Mun ter. „Het is winst dat we de wed strijd zakelijk hebben kunnen uit spelen." Forza legde in de slotfase vooral de basis met een lastige op slag, waardoor de angel uit de aan val van de gasten werd gehaald. Degelijk spelend werd daarmee het verschil gemaakt. Voko 2-Forza 4-0 (27-25, 25-23, 25-17, 25-18): De mannen van For za incasseerden voor de vierde op eenvolgende keer in een uitwed strijd een nederlaag. De Zeeuwen waren in de eerste twee sets niks minder, maar verzuimden in de slotfase door te drukken. Spelers zochten daarvoor de oorzaak in het ontbreken van een coach bij uitwedstrijden. „Met een coach presteren we beter", zei speler Len nen Jonker. „Daar moet echt iets aan gedaan worden. We hebben geen speler die de ploeg op sleep touw neemt en we nemen heel weinig van elkaar aan. We hebben een coach nodig, die sturing geeft." Valentijn Luijk: „Dit begint een slechte gewoonte te worden. Dat is echt balen. We moeten el kaar wat gunnen." Forza was in de eerste twee sets niks minder dan de thuisploeg, maar beet in de slotfase twee keer nipt in het stof. Lennen Jonker: „Win je de eerste set, dan wordt het een heel andere wedstrijd." Na twee nederlagen met het kleinst mogelijk verschil gingen de kopjes omlaag en namen slordige fouten toe. Dat leidde tot vier nederlagen op rij. Feestje bij Forza. De volleybalsters hebben in sporthal De Vanger geen enkele moeite met Erasmus Volley. foto Dirk-Jan Cjeltema MIDDELBURG - Het eerste senioren team van tafeltennisvereniging Scaldina heeft met 5-5 gelijkge speeld bij Die Meede 2 uit Made. Een overwinning was gewenst om in het spoor te blijven van de bo venste ploegen. Met nog twee duels voor de boeg heeft Scaldina twee punten achterstand op koplo per The Back Hands 2 in de eerste klasse. Kerkwerve houdt degrada- tiezorgen na de 7-3-nederlaag in Sas van Gent bij STV. Die Meede 2-Scaldina 5-5: Net als vorige week was Koen van Veltho- ven ook deze wedstrijd ongesla gen. Tristan Benschop won twee partijen, van Adri Verhoeve en René Pronk. Alleen de pot tegen Marcel van Groesen bleek een brug te ver. Martijn Stouten kon zijn sterke optreden van vorige week geen vervolg geven en pakte geen punten. Het dubbelspel ging jammerlijk verloren. In de laatste twee speelrondes treft Scaldina hekkensluiter ODT 2 en koploper The Back Hands 2. STV-Kerkwerve 7-3: Stoffel van de Wekken, Gerard Knol en inval ler Marcel van Slobbe (uit het vier de) traden aan tegen STV uit Sas van Gent. Stoffel van der Wekken was weer eens de man die de pun ten pakte voor Kerkwerve. Dat was nodig omdat het team er niet al te best voor staat in de vierde klasse. Helaas voor Kerkwerve was toen de koek op. Marcel van Slob be speelde wel aardig, maar moest toch steeds het onderspit delven. En ook Gerard Knol kwam niet tot winst. Het was een pluspunt dat Kerkwerve de dubbel won. door Daaf Kasse 'S-GRAVENPOLDER - De dammers van PWG 's-Gravenpolder speel den zaterdag één van de beste wed strijden van dit seizoen. Tegen het sterke PSV Dammen kwam de Be- velandse ploeg terug van een 7-1-achterstand. Het werd nog 10-10. De fikse achterstand was een ge volg van drie vlotte nederlagen. In valler Cor Boot en Jacob Provoost verloren door verrassende combina ties en Danny de Jager redde het niet tegen de Oekraïense topper Yu ri Lagoda. De heropleving begon bij Jaap Veerhoek, die toesloeg met een lokzet. Andres van den Berge verkleinde de kloof met een goede klassieke winstpartij en Niels Roe- lofsen bracht de twee teams weer op gelijke hoogte. De Kapellenaar won zijn eerste partij van het sei zoen na een zeer gecompliceerd ge vecht. Bij een 8-8-stand leek er nog meer te halen voor PWG. Na een gelijk spel van Arjo Kousemaker leek Aart Walraven de man of the match te worden, maar de routinier uit Zoutelande moest in een teleurstel lende puntendeling berusten. De Middelburgse damclub kon te gen Damcombinatie Nijmegen goe de zaken doen in de strijd om een topklassering, maar het liep alle maal anders dan verwacht. Hoewel alle Middelburgers een tegenstan der met een lagere rating troffen, werd het in Sint-Laurens 11-9 voor de Gelderse ploeg. Het was een vol komen terechte nederlaag, omdat in de meeste remisepartijen het voordeel aan de Nijmeegse kant zat. Invaller Ad Trapman verloor al snel door een combinatie en toen Peter Schunselaar het in een klassie ke partij niet redde, tekenden de contouren van de nederlaag zich al af. Topscorer Daaf Kasse halveerde de marge door een degelijke winst partij en toen ook Piet Allaart in een uitgedunde stand toesloeg, werd het toch nog 9-9. Meer bord- punten zaten er voor de thuisclub niet in. Piet Nieuwenhuijzen moest zich na een mislukte omsin gelingspartij in het eindspel gewon nen geven.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54