Renesse behoudt huidige ijsbaan SCHOUWEN-DUIVELAND 'Bestuurlijk falen besluit regiotaxi' Succes voor benefiet Bas stichting almanak Mantelzorg MAANDAG 12 november 2012 13 PZC Lopen over dijken, erven en paden 14 en 15 Plannen voor andere bestemming zijn van de baan door MeDita Lanting en Joeri Wisse RENESSE - Renesse houdt een ijs baan. De stichting Moermond (ei genaar van de grond) heeft een meerjarig huurcontract gesloten met de ijsvereniging. De overeen komst wordt daarna telkens stil zwijgend verlengd. Een paar jaar geleden dreigde de ijsbaan aan de Loane in Renesse te verdwijnen. De stichting Slot Moermond had andere plannen mét de grond. Die plannen ver dwenen al snel in de ijskast omdat er nog geen geld was. De ijsbaan kon - op tijdelijke - basis worden voortgezet. Nu hebben de ijsvereni ging en de stichting een overeen komst gesloten voor de lange ter mijn. „We hebben besloten de huidige situatie te handhaven", zegt Huib Uil, voorzitter van stichting Moer mond. „Dat vinden ze heel fijn in Renesse." Met de ijsvereniging zijn afspraken gemaakt over het onder houd. „De baan blijft ons eigen dom, maar de ijsvereniging gaat 's zomers het onderhoud verzorgen zodat er 's winters als het vriest kan worden geschaatst" De ijsbaan ligt bij de sportvelden, rechts van het slot Moermond. Links van het slot gaat de stichting Moermond 15 hectare natuur ont wikkelen. Daarvoor liggen de plan nen klaar en het is de bedoeling om daar nog dit jaar mee te begin nen. Het gaat om het gebied tus sen de Korte Moermondsweg en de slotlaan naar Slot Moermond. Het gebied is nu nog weiland en akkerbouwgebied. Ooit waren er plannen om daar een golfbaan aan te leggen. Die plannen zijn om on bekende redenen nooit doorge gaan. Ook zijn weilanden in het ge bied verhuurd geweest aan de ma nege. Het is de bedoeling de grond nu gedeeltelijk af te graven zodat er meer ruimte komt voor water. De structuur van de oude duinbeek moet weer terugkomen. Door de duinen gezuiverd water loopt het gebied in en zal uiteindelijk via de slotgracht worden afgevoerd. Dat heeft als grote voordeel dat het wa ter in de slotgracht ook meer ver verst zal worden en de kwaliteit van het water op een goed niveau blijft. De inrichting gaat er volgens Uil een beetje vergelijkbaar uitzien als Tureluur. Als alles volgens plan ver loopt gaan nog dit jaar de graafma chines aan het werk om het ge biedje opnieuw in te richten. ZIERIKZEE - „Het was helemaal super!" Annita van den Ouden kijkt met heel veel plezier te rug op de benefietavond voor de Bas stich ting. „We hebben 194 kaarten verkocht." Daarmee heeft de stichting 1455 euro binnen gehaald, een bedrag dat ook nog eens verdub beld wordt door een anonieme sponsor. Het geld gaat naar onderzoek naar de zeldzame auto-immuunziekte juveniele dermatomyosi- tis. Zoon Bas van Annita en Rob van den Ouden stierf op 9-jarige leeftijd aan deze ziek te. Anderhalf jaar geleden richtten ze de Bas stichting op om geld in te zamelen voor meer onderzoek. Zaterdagavond kregen ze ook nog 2500 euro van de Ladies Circle Schouwen-Dui- veland. De vrouwen hebben het geld met een paaseitjes-actie ingezameld. De avond was een initiatief van Kingfisherlive (foto). Deze band bestaat tien jaar en wilde dat vieren met een goed doel. foto Dirk-Jan Cjeltema door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De belangenorgani satie voor chronisch zieken en ge handicapten in Zeeland (PZG) is niet te spreken óver de manier waarop een besluit is genomen over bezuinigingen op de regiotaxi vorig jaar. Dat schrijft de PZG in een brief aan de gemeentebesturen in de Oosterschelderegio. Vorig jaar be sloot het bestuur van de Regiotaxi - bestaand uit wethouders van de gemeenten - een inkomensgrens in te voeren: mensen die meer ver dienden, gingen fors meer betalen voor de taxi. Dat plan stuitte, op verzet. Belangenorganisaties we zen erop dat gehandicapten en ouderen vaak geen alternatief heb ben. Bovendien stak de rechter Tip? redactie@pzc.nl een stokje voor het plan. Het bleek niet toegestaan om een inkomens grens in te stellen. En dat had het bestuur kunnen weten, schrijft het PZG, want er was jurisprudentie. „Bestuurlijk falen zoals zich nu heeft voorgedaan valt niet uit te leggen. We hopen een juridisch gevecht op het scherpst van de sne de niet nog eens te hoeven mee maken." De dag van de Dit, de week van de Dat, de maand van de Zus en het jaar van de Zo: we hebben het er wel een beetje mee gehad, om eerlijk te zijn. Eens een keer een dag of weekje van niks, dat lijkt ons ook wel wat. Desalniettemin hebben sym pathieke acties om de lijdende mede mens en degenen die hen steunen in het zonnetje te zetten, onze onvei- deelde steun. Zo waren wij zeer ont roerd door dat jongetje van negen, dat in huis flink mee aanpakte om zijn gehandicapte vader te verzor gen. Eén groep mantélzorgers wordt echter elk jaar weer vergeten, op de Dag van de Mantelzorg. Terwijl me nig Zeeuw achteloos gebruik maakt van hun diensten. Jawel: de dames van de garderobe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 45