jort 39 Tommy Staal schaart zich in een illuster rijtje Whencorra is een werkwillig paard Tweede plaats voor Vasseur maandag 12 november 2012 Mike Barslyan, Michel van der Klein en Tommy Staal (vlnr) vormen de kopgroep in de Mosselloop. foto Dirk-Jan Gieltema door Sjaak Sinke BURGH HAAMSTEDE - Voorafgaand aan de 45e editie van de Mossel loop had iedereen zijn geld gezet op Mike Barslyan uit Burundi, de atleet van Olympus'70 uit Naald wijk. En dat was niet zo vreemd gezien zijn beste tijd op de tien ki lometer: 30.33 minuten. A-junior Tommie Staal van AV'56 dacht er echter anders over. Hij knokte zich bij de wedstrijd over negen kilometer naar de overwin ning in een tijd van 28.27 minuten. Dat was een half minuutje boven het parkoersrecord van Tim Pleijte. Barslyan volgde op negen secon den, gevolgd door Jorijn de Mare (Hellas). Bij de doorkomst na drie kilome- door Lucien Roelandt NIEUW- EN SINT JOOSLAND - Met uit stekende sport en spannende bar rages trokken de springruiters za terdag tijdens de wedstrijd van PSV Walcheren bij Stal de Kroo in Nieuw- en Sint Joosland tot de laatste sprong de aandacht van het publiek. In de klasse M en Z eiste Sandy den Exter met Toto de overwin ning voor zich op. In L was Rick Zoeteweij met Whencorra B de beste. Ruben Ubaghs heeft met Zemo's Bentley weer het juiste rit me gevonden. De ruiter uit Nieuw- en Sint Joosland sprong ter was er een kopgroepje met Barslyan, Staal en master Michel van der Klein (PAC). Op dertig me ter volgden De Mare, Job de Brou wer (RKHAV), Tim van den Broe- ke (Dynamica), Niek den Exter (Scheldesport) en Wim Nieuw- kerk (Thor). Bij de vrouwen ging Abigale Regan (Olympus'70) aan de leiding, een Australische stu dente die een jaar in Nederland verblijft. Zeeuws crosskampioene Laurey Hey (Flakkee) volgde op de derde stek, voor de als sterke loop ster aangekondigde Litouwse Inga Michejenko (Olympus'70). In de bosrijke omgeving probeer de Barslyan een gaatje te slaan, maar Staal kon steeds redelijk pare ren, waarbij De Mare oprukte naar de derde plaats overall. Met nog met de Concorde-afstammeling naar een overtuigende zege in B. De ruiters werden met een selec tief en technisch parkoers stevig aan de tand gevoeld. Desondanks plaatste een groot aantal combina ties zich voor de barrage. Niels Knape bracht als eerste starter in M met de kofïievos Knape Hout's Cassino meteen het spel op de wa gen. De jeugdinternational uit Ouddorp stuurde in de beslissen de omloop de Calvinos-zoon in 41,46 seconden naar de finish. Voorlaatste starter Annemijn Har ten voerde de merrie Sukabumi naar een hoogtepunt. Zonder een splinter van het hout te halen een kilometer te gaan keek Staal nog tegen een lichte achterstand aan: „Ik zag dat hij niet meer op me uitliep, dus ben ik er vol in ge gaan", liet hij na zijn finish weten. Bij de finish verwachtte iedereen dat de slanke, tanige Afrikaan Bars lyan als eerste uit het bos zou ko men, maar niets was minder waar. Tommie Staal stormde over de fi nish en kreeg de handen op elkaar van het in grote getalen aanwezige publiek. Onder wie zijn vader Ar chie Staal, die daarvoor de zes kilo meter had gewonnen. „Ik heb ontspannen kunnen lo pen", liet een blije Staal weten, die als jong talent zijn opleiding bij Delta Sport kreeg en later overstap te naar AV'56. „Een prima training voor over twee weken, want dan vloog de amazone uit Kamper land met de Monaco-dochter in 40,74 over het parkoers. Het laat ste woord was aan Sandy den Ex ter met de ruin Toto. Als een ra ket suisde de routinier uit Kortge- ne met de technische Lux-zoon in 38,94 naar een overtuigende zege. Zoals gewoonlijk bulkte de klasse L weer van de jonge talentvolle paarden. Liefst vijftien combinaties kwa men in de barrage. Met een foutlo ze rit in 40,38 seconden stak Joyce de Koeyer uit Yerseke met de Li ving Legend-zoon Living Vulcano de lont in het kruitvat. Naaf later bleek goed voor de derde stek. Jan moet ik me zien te kwalificeren voor het EK voor junioren in Boe dapest." Daarvoor moet Staal zich bij de eerste vijf A-junioren en neo-senioren plaatsen om afgevaar digd te worden. Voor dezelfde opgave staat Jorijn de Mare. De Mare is Nederlands A-junior kampioen op de 1500 me ter. Soms verslaat hij Staal bij de ene wedstrijd, terwijl hij een vol gende keer zomaar weer kan verlie zen. Positief punt is dat de jonge Zeeuwse lopers zich steeds meer gaan manifesteren, zoals Job de Brouwer en Niek den Exter, die voormalig winnaar Wim Nieuw- kerk naar de zevende plaats verwe zen. De naam van Tommie Staal komt nu te staan onder het model esas&sixsQf&i Ton reed de merrie Sportune in 39,77 naar de finish. Daarmee leek de ruiter uit Vrouwenpolder met de Ferro-dochter verzekerd van de overwinning. De vijftienjarige Rick Zoeteweij met de merrie Whencorra B bedierf echter het feestje van Jan Ton. Als een blik semschicht schoot de ruiter uit Kapelle met Tlaloc la Silla-dochter in 38,06 naar de felbegeerde zege. „Whencorra is heel fijn paard. Ze heeft veel talent, is werkwillig en wil altijd naar de overkant. Als be ginnende ruiter kan ik mij geen beter paard wensen", vertelde de zichtbaar genietende Rick Zoete weij. van het mosselscheepje, waarop il lustere namen als John Vermeule en Kim Reijnierse meerdere keren voorkomen. Bij de vrouwen was de wisselprijs voor de Australische Abigal Regan, die van start tot finish de leiding had. Esther Vermue kwam nog duurvermogen tekort om de twee de plaats vast te houden en kwam behoorlijk uitgewoond over de fi nish: „Loodzwaar", hijgde ze nog na. „Vooral die steile heuvel deed me de das om. Ik moet zeker nog groeien in het duurwerk en hoop binnenkort nog eens tegen Anjolie Engels en Marjan de Kok te kun nen lopen", liet de uit Lewedorp afkomstige Vermue weten. Laurey Hey nam de tweede stek van Ver mue over. SPIJKENISSE - Remy Vasseur heeft in Spijkenisse de tweede plaats be haald in de Sparkrun over vijftien kilometer. Al vrij snel na de start keek de Vlissinger tegen een ach terstand van 20 seconden aan op Henk van Leeuwen. In de loop van de race liep het verschil steeds verder op. Uiteindelijk finishte Vas seur in 53.29 seconden, op bijna twee minuten van Van Leeuwen. Hij is ook de leider in het Van Buurenrunningcircuit. Krista Voorham (Delta Sport) fi nishte op de vijfde plaats D45 in 1.16.18 precies twee minuten voor Rian Basting (Middelburg) op de zesde plaats D45.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39