Ji C 37 Bijna veertig punten verschil tussen hekkensluiter en BC Vlissingen spi Promovendus TOP berust in ruim verlies Rugbysters Oemoemenoe verslaan Breda maandag 12 november 2012 SB; 'Ik zei een paar jaar geleden al dat als ik naar de jeugdteams keek ik geweldige talenten zag. Dat zie ik nu weer' DZK-coach Sjaak Leijnse Sjakko Bekkers is namens DZK eerder bij de bal dan Bas Wesdorp. houdt het volgens de coach nog niet op. „Ik zei een paar jaar ge leden al dat als ik naar de jeugd teams keek ik geweldige talenten zag. Dat zie ik nu weer. De talen ten van toen zijn inmiddels door gegroeid naar het eerste team. De talenten van de toekomst komen daar over drie, vier jaar bij. Het heeft een hele generatie de tijd no dig gehad, maar we kunnen nu de vruchten plukken van ons werk bij DZK." De toekomst voor Mees Leijnse ligt de komende jaren in ieder ge val nog in Vlissingen. De MBO-stu- dent is daar heel duidelijk over. „Ik heb geen reden om weg te gaan bij DZK. Ik studeer in Vlissin gen en kan me hier heel goed ont foto Lex de Meester wikkelen. De komende twee jaar blijf ik dus sowieso nog hier spe len. Daarna zie ik het allemaal wel." Scores DZK: Jasper Rouwendaal, Mar- tijn Mechielsen en Jordy de Noot 2, Le vy Kort, Bas Mechielsen, Sjoerd Leijnse en Lennard Swennen 1 Score De Schelde: Sven Schieman. door JaapJan Ritsema MIDDELBURG - Als nieuwbakken overgangsklasser in de zaal onder ging TOP in Eindhoven een vuur doop. Bij aanvang van de zaalcom petitie bleek titelkandidaat DSC een maatje te groot voor de Arne- muidse korfbalploeg. De eersteklas sers Swift en Fortis scoorden er lus tig op los en wonnen dik. DSC-TOP 27-19: Noch van plan kenkoorts noch van de schotklok had TOP last. Maar des te meer van tegenstander DSC. „Het was een heel goede ploeg", zei coach Erik Maljers berustend. In de eer ste helft beperkte de Walcherse ploeg, die aantrad zonder de ge schorste Corné Bezemer en lang durig geblesseerde Petra de Rid der, de schade. Na rust (11-8) nam de Eindhovense titelpretendent snel afstand. Maljers: „We hebben gedaan wat we konden, maar wa ren niet opgewassen tegen DSC." Scores TOP: Jeanine Marijs 6, Remco Bezemer 3, Leon van Belzen, Anita de Ridder, Anne Meulmeester en Wilma de Ridder 2, Peter van Belzen en Jorian Sch roevers 1. Tjoba-Nieuwerkerk 22-15: Na een sterk begin (8-2 na twaalf minu ten) verslapte Tjoba ietwat. Nieu- werkerk profiteerde daarvan en kwam na tien minuten in de twee de helft tot op één punt (15-14)- Uiteindelijk had de thuisploeg het beste eindschot. Scores Tjoba: Dirk-Jan Westmaas 9, Dennis Broerse 5, Anoek Braam, Geer- ten van Moolenbroek, Esmee Walraven en Niels Westmaas 2. Fortis-Triaz 24-19: „Ook Triaz scoorde makkelijk", zei coach Leo nard Debbaut, die zich daarmee bijna leek te verontschuldigen voor de negentien tegentreffers. Doordat de Souburgers zelf nog productiever waren, gingen de twee punten naar de thuisploeg. De marge van vijf doelpunten had Fortis halverwege de tweede helft al. Scores Fortis: Remco Crucq 9, Rachel Verhage 5, Jordy Sleijpen en Patrick Koppejan 3, Joyce Schoonaard 2, Rens van den Driest en Kim Baas 1. Swift-Futura 30-12: Swift had in de eerste klasse een binnenkomer van jewelste. In de fonkelnieuwe sporthal de Sprong gooide de Mid delburgse promovendus er liefst dertig binnen. Discipline en spel vreugde vormden volgens Swift- coach Dennis Plantinga de basis voor deze eclatante overwinning. Scores Swift: Richard Geldof 8, Mat- thijs Pouwer 6, Lennart Hoogenboom en Naomi Zuidweg 5, Kris Huisman en Mirella Pouwer 2, Vera Kuiper en Eefje van den Berg 1. KCR-Togo 25-12: Na een puike eer ste helft (10-7) werd Togo overlo pen door een superieur KCR. „De pijp was leeg", constateerde coach Carlo de Waele al vlot na rust. Hij verweet zijn spelers niets. Scores Togo: Marten Postema en An ouk Hazelaar 3, Jan-Willem van Nieu- wenhuize en Mijke Tahapary 2, Jan- Kees Goossens en Janneke de Wit 1 Seolto-Ondo 15-15: Seolto speelde vrijuit tegen Ondo. De Middelbur gers, die favoriet waren, kenden een goede start (0-3), maar voel den bij rust (6-7) de hete adem in de nek. Ondo had 80 procent bal bezit, maar kon niet doordrukken op 10-12. Daardoor tekende na rust hetzelfde scenario zich af. Zo snel als Seolto een punt achter stond, zo snel trok de Vlissingse ploeg de stand weer gelijk. Scores Seolto: Dennis Goedegebuur en Timme Provoost 4, Ralf Dourlein, Daisy Verkerk en Chris Mol 2, Mayella Kuizinga 1. Scores Ondo: Robbie Mesu 6, Ronald Wisse 3, Jeroen Mesu en An- nemieke Toerse 2, Corinne Geschiere en Lennard van Eenennaam 1 Good Luck-Stormvogels 8-13: In de tweede helft, waarin het eerste aanvalsvak de slordigheden de baas was, poetste Stormvogels de achterstand (6-5) weg. Zonder groots te spelen voerden de West- kappelaars de druk op de korf van Good Luck zo hoog op dat er voor de thuisploeg geen houden meer aan was. Het was voor het eerst in jaren dat Stormvogels de zaalcom petitie met een overwinning be gon. Scores Stormvogels: Arjen Schoe 6, Arja Groenleer 3, Niek Peene 2, Sander Verrijzer en Loura Kleinepier 1 Blauw Wit-Scheldevogels 19-11. MIDDELBURG - De rugbysters van Oemoemenoe hebben op eigen veld flink uitgehaald tegen Breda. Na een 36-o-voorsprong bij rust wonnen de Middelburgse vrouwen met 46-0. Jasmin Seybel (drie tries) en Rosan- ne den Toonder (twee tries) na men het grootste deel van de Mid delburgse productie voor hun reke ning. Joëlle Hoevenaar, Miriam Wasterval en Deborah McDonald zorgden voor de resterende tries. Romy Groenewege benutte drie conversions. De mannen van derdeklasser To- vaal verloren met 45-13 van Betu we. De Goese ploeg kwam op een 26-0-achterstand voordat Maarten Buijs een try maakte en Ray Black burn een penalty-kick benutte. Het herstel zette niet door in de tweede helft. Bram Bruijnes voegde nog vijf puntjes aan het totaal toe. door Lisa Kuiper en Melanie Dolfing MIDDELBURG - De basketballers van BC Vlissingen stegen zondag in de eerste divisie naar de gedeelde twee de plaats door een 104-65-zege op WBB Giants. De vrouwen van BC Vlissingen moesten in de laatste mi nuut hun meerdere erkennen in Yellow Sox en zakten daardoor af naar de tiende plaats in de hoofd klasse. Mannen. BC Vlissingen-WBB Giants 104-65: Hekkensluiter WBB Giants kon tot 24-20 goed volgen, maar daarna maakte BC Vlissingen opti maal gebruik van het lengtever schil. Door een serie driepunters werd de eerste helft afgesloten met een riante 57-30-voorsprong. Na de pauze had BC Vlissingen moeite om de concentratie vast te houden, waardoor de ploeg uit Bergen op Zoom iets dichterbij kon komen. In de slotfase drukte de thuisploeg door. Scores BC Vlissingen: Dennis de Paauw 31, Abdul Zombra 15, Benjamin Steenbeek 11, Dorde Karadzic 11, Emi- lio Jangbahadoer 11, Michel Bosters 5, Dominique van Hove 5, Stefan Schrier 5, Sjors van de Poel 5, Raylin Jimenez 3 en Amar van Sluijs 2. Migliore-BC Vlissingen 2 71-57: Migliore speelde een sterk eerste kwart. Hierdoor werd BC Vlissin gen 2 op een 23-15-achterstand ge zet. In het tweede kwart kwamen de Vlissingers sterk terug. Ze brach ten het verschil terug tot 35-32 bij rust. Na de hervatting liep Migliore weer uit naar 58-45. BC Vlissingen 2 probeerde nog de bakens te ver zetten, maar dit leverde alleen maar veel overtredingen op. Miglio re liet zich niet van de wijs brengen en won met 71-57. Scores BC Vlissingen 2: Abdul Zom bra 12, Ronny deTroije 10, Emilio Jang bahadoer 9, Dominique van Hove 9, Dy lan Hofmann 6, Abdelouahid el Khar- bouchi 4, Kris Liesenborghs 3, Rajan Di- elbandhoesing 2 en Angelo Roelands 2. Vrouwen. Yellow Sox-BC Vlissingen 55-52: In Bakel kwam BC Vlissingen moei zaam uit de startblokken, waardoor de thuisploeg in het eerste kwart een 17-9-voorsprong nam. BC Vlis singen toonde veerkracht en kwam in het tweede kwart sterk terug tot 30-26. In het derde kwart bleef het gelijkop gaan: 43-41. In het laatste kwart nam BC Vlissingen een klei ne voorsprong, maar in de laatste minuut trok Yellow Sox toch nog de zege naar zich toe: 55-52 Scores BC Vlissingen: Sheri Bos 22, Astrid Hilbert 14, Nanon Doeland 9, Eli- sa Kuipers 4, Quintana Rissema 2 en Melanie Dolfing 1. BV Souburg-ELBC 65-47: In het eerste kwart (16-15) bood ELBC goed tegenspel. Nadat BV Souburg overschakelde op een andere verde diging liep de ploeg van coach Hans van der Linde uit naar 33-26. In de tweede helft vergrootte BV Souburg de voorsprong naar 61-36. In de slotfase kon de ploeg uit Et- ten-Leur de nederlaag beperken tot 65-47- Scores BV Souburg: Gitta Zijlma 15, Linda de Meij 11, Jessica Verhage 10, Immie Pattikawa 8, Ilse Rijnberg 8, Nico- line Craste 6, Annegret Scheers 5 en Jacqueline Franke 2.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 37