Talenten DZK zijn niet te stoppen 10 361 sport Dammers PWG slepen gelijkspel uit het vuur Hockeyers Walcheren hebben in slotseconden geluk aan hun zijde Oemoemenoe is klaar voor topper maandag 12 november 2012 Na de 7-1 klonk „10,10,10" door het zwembad. Met nog 34 secon den te spelen werd de 10 gehaald. S55®eS56Sa6B3gCSii!ZS»aS55!$a2S5KB5565Z25!5Zi5iZ5S®S< WOLPHAARTSDIJK MTB'er Eversdijk oppermachtig Matthijs Eversdijk heeft zich inmid dels als mountainbiker bij de belof ten opgewerkt tot nationale subtop per. Die status maakte hij waar in de derde wedstrijd om de Zeeuwse ATB Cup. De renner uit Wilhel- minadorp won zaterdag in Wol- phaartsdijk afgetekend. Lindy van Anrooy uit Kapelle reed bij de vrouwen één grote ereronde door de Schelphoek bij Wolphaarts- dijk. Iedere ronde reed zij zowat een halve minuut verder weg bij de concurrentie. ANTWERPEN Veersedam Auto wint negende NK-race Het kartteam van Veersedam Auto (Dave Adriaanse, Ruben Boutens en Marcel Kouijzer) heeft zaterdag in Antwerpen de voorlaatste race van het Nederlands kampioen1 schap indoorkarting gewonnen. De wedstrijd ging over drie uur. Met nog één race voor de boeg staat Veersedam Auto derde in het algemeen klassement De tiende en laatste wedstrijd is op 8 decem ber in Middelburg. door Peter Snelders HULST - De hockeysters van tweede klasser Rapide waren zondag kans loos bij Pollux. De Hulster vrou wen gingen met 3-0 onderuit Het vrouwenteam van Walcheren ver loor eveneens, terwijl de mannen gelijkspeelden. Beide teams spelen in de derde klasse. Mannen. Walcheren-DES 2-2: Walcheren had in deze thriller over geluk niet te klagen toen het in de slotsecon den door een van richting veran derd schot van Jesse van der Zan den op 2-2 kwam. Daarvoor had zich een evenwichtig schouwspel afgespeeld. Na zes minuten nam DES de lei- 'S-GRAVENPOLDER - De dammers van PWG 's-Gravenpolder speel den zaterdag één van de beste wed strijden van dit seizoen. Tegen het sterke PSV Dammen kwam de Be- velandse ploeg terug van een 7-1-achterstand. Het werd nog 10-10. De fikse achterstand was een ge volg van drie vlotte nederlagen. In valler Cor Boot en Jacob Provoost verloren door verrassende combina ties en Danny de Jager redde het niet tegen de Oekraïense topper Yu ri Lagoda. De heropleving begon bij Jaap Veerhoek, die toesloeg met een lokzet. Andres van den Berge verkleinde de kloof met een goede klassieke winstpartij en Niels Roe- lofsen bracht de twee teams weer op gelijke hoogte. De Kapellenaar won zijn eerste partij van het sei zoen na een zeer gecompliceerd ge vecht Bij een 8-8-stand leek er nog meer te halen voor PWG. Na een gelijk spel van Arjo Kousemaker leek Aart Walraven de man of the match te worden, maar de routinier uit ding. Rond het half uur bracht Jo nathan van der Zanden op aange ven van Joost Jiskoot de stand in evenwicht Ruim tien minuten na de hervatting kwam DES opnieuw aan de positieve kant van de score. Een zwaar slotoffensief van Wal cheren resulteerde in de slotsecon den in de 2-2. Vrouwen. Pollux-Rapide 3-0: Qua veldspel was Rapide niet eens veel minder dan de thuisploeg. De ploeg zorgde echter voor te weinig gevaar voor het doel. Pollux dwong wat meer af en zag dat na 25 minuten beloond worden met een treffer. In de tweede helft was er sprake van hetzelfde spelbeeld. Toen na twintig minuten de thuisploeg op Zoutelande moest in een teleurstel lende puntendeling berusten. De Middelburgse damclub kon te gen Damcombinatie Nijmegen goe de zaken doen in de strijd om een topklassering, maar het liep alle maal anders dan verwacht. Hoewel alle Middelburgers een tegenstan der met een lagere rating troffen, werd het in Sint-Laurens 11-9 voor de Gelderse ploeg. Het was een vol komen terechte nederlaag, omdat in de meeste remisepartijen het voordeel aan de Nijmeegse kant zat. Invaller Ad Trapman verloor al snel door een combinatie en toen Peter Schunselaar het in een klassie ke partij niet redde, tekenden de contouren van de nederlaag zich al af Topscorer Daaf Kasse halveerde de marge door een degelijke winst partij en toen ook Piet Allaart in een uitgedunde stand toesloeg, werd het toch nog 9-9. Meer bord- punten zaten er voor de thuisclub niet in. Piet Nieuwenhuijzen moest zich na een mislukte omsin gelingspartij in het eindspel gewon nen geven. 2-0 kwam, was de strijd groten deels beslist Vijf minuten later werd het zelfs 3-0. Hoco-Walcheren 4-2: Walcheren had in de eerste helft het beste van het spel, maar keek bij de doelwis- seling toch tegen een achterstand aan. Na tien minuten opende Hoco uit een strafcorner de score. Niet veel later tekende Brechtje de Schip per voor de gelijkmaker. Kort voor de rust werd het alsnog 2-1. Walcheren opende sterk in de tweede helft en kwam op gelijke hoogte door opnieuw een treffer van De Schipper. Juist op het mo ment dat Walcheren het duel naar zich toe leek te trekken sloeg Hoco genadeloos toe. Binnen enkele mi nuten scoorde dat team twee keer. De Zeeuwse derby in het water polo tussen DZK uit Vlissingen en De Schelde uit Terneuzen wordt met 10-1 gewonnen door de thuisploeg. De betere condi tie in combinatie met het vele talent bij DZK zorgen voor het grote verschil. door Johnny WiMeboordse VLISSINGEN - De waterpoloërs van DZK uit Vlissingen hebben zater dagavond aangetoond dat ze de be sten van Zeeland zijn. De Zeeuwse derby in de eerste klasse van het district tegen De Schelde werd met 10-1 gewonnen. Vooraf werd de wedstrijd bestem peld als een belangrijk horde op weg naar het kampioenschap voor DZK. Voor de vijftienjarige doel man Mees Leijnse was de eindsco- re dan ook extra mooi. „Het is ge weldig dat we ze zo hebben verne derd. Zij waren een kandidaat voor het kampioenschap. We heb ben nu duidelijk gemaakt dat wij sterker zijn dan zij." Voor het supertalent van DZK was de wedstrijd tegen de Terneuzense ploeg zijn eerste Zeeuwse derby. Dat gaf de partij voor hem iets extra's. „We hebben het er wel va ker over gehad dan normaal. Het is de enige Zeeuwse derby die je kunt spelen. Dan ben je nog net iets scherper en wil je net iets lie ver winnen." De coach van DZK is Sjaak Leijn se. Hij is de man die mag werken met alle talenten die de Vlissingse club op dit moment in het team heeft „Het is prachtig om dit mee te maken. Ik heb twintig jaar geleden in dit team gespeeld en je ziet nu alle namen van toen weer terugkomen. Vandaag zag je twee keer Leijnse, twee keer Mechiel- sen, en één keer Mol in het team. Die namen zag je twintig jaar gele den ook al. Ook in andere sporten zie ik namen terugkomen van jon gens waar ik toen mee speelde. Zo is Sam van 't Westende Neder lands kampioen judo geworden. Zijn vader speelde vroeger ook hier. Milan Vader is Nederlands kampioen mountainbiken en ook met zijn vader heb ik hier ge speeld. Dat is allemaal prachtig om te zien." Om de talenten in Vlissingen te houden moeten de omstandighe den zo goed mogelijk zijn. Daar is de coach zich van bewust. Hier voor worden dan ook alle noodza kelijke maatregelen genomen. „Wij moeten zorgen dat het voor die gasten zo leuk mogelijk is om in Vlissingen te blijven. Promotie zou daar al een stuk bij helpen. We trainen inmiddels vier keer in de week en we winnen elke wed strijd. Dat is voor de ontwikkeling van deze talenten het beste. Met die omstandigheden maken wij het zo moeilijk mogelijk om weg te gaan." Bij de huidige generatie talenten door Merlijn van Oierendonck MIDDELBURG - De rugbyers van Oe moemenoe hebben hun ongesla gen status in de eerste klasse zon dag behouden. De Walcherse ploeg bond op imposante wijze middenmoter RC Sparta uit Capel- le aan den IJssel aan de zegekar. Het werd op eigen veld 53-8 voor de Middelburgers. De bezoekers kwamen weliswaar snel op een 3-0-voorsprong na een penalty-kick, maar moesten daarna het initiatief snel laten aan Oemoemenoe. „De eerste vijf mi nuten moesten we nog wel in de wedstrijd komen, maar al snel had Sparta moeite om ons tempo bij te houden", constateerde de Schotse speler/coach Brian Hen- dry. Binnen een klein kwartier liep de thuisploeg door twee try's van Yedney America en een penal ty-kick van Laurent Legrand uit naar een 17-3-voorsprong. Oe moemenoe was heer en meester op het veld, zowel in aanvallend als verdedigend opzicht Toch kwam Sparta nog terug tot 17-8 door een niet geconverteerde try te scoren. Na rust zette Oemoemenoe stevig door en walste over Sparta heen, dat zich eigenlijk in de rust al had neergelegd bij een verlies. Twee minuten na rust maakte Fabien Legrand een forward-try, waar van de conversie gemist werd door Laurent Legrand. In het spoor van Legrand zorgde ook De- vin Schutte voor een try en hij til de daarmee, na de conversie, de stand naar 29-8. Daar bleef het niet bij, want de verdediging van de bezoekers werd kort daarna twee keer aan gort gelopen door de razendsnelle Yedney America, die zijn derde en vierde try van de wedstrijd liet noteren: 42-8. Niet geheel onverwacht was ook het slotakkoord voor Oemoemenoe. Try's van Scott Flanagan en Fa bien Legrand zorgden voor de 53-8-eindstand. Hendry, die zelf ook nog minuten maakte tegen Sparta, was tevre den met het resultaat. „Het was een goede wedstrijd, ook al mis ten we drie vaste spelers, waar door we op het allerlaatste mo ment nog wat moesten schuiven", zei de Schot. Doorslaggevend voor de overwin ning op Sparta was volgens Hen dry vooral de manier waarop zijn spelers het aanpakten. „We weten dat we volgende week een belang rijke wedstrijd tegen Alkmaar heb ben, dus proberen we om ons tempo en ons spel te verbeteren." De wedstrijd tegen Alkmaar is een kraker, want de nummer twee van de competitie komt dan op bezoek bij de Middelburse for matie. Volgens Hendry is zijn team er klaar voor. „We hebben la ten zien dat we kunnen winnen, dus nu moeten we ook laten zien dat we big matches kunnen win Koploper Oemoenemoe geeft weinig weg tegen RC Sparta. foto Lex de Meester nen. We hebben de afgelopen we ken ons spel verbeterd, hebben verschillende tactieken uitgepro beerd afgesteld op de tegenstan der, dus het is eerder de vraag of Alkmaar klaar is voor ons."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 36