ir weg voor de Mesu's sport 35 Hilbrink belandt in top drie maandag 12 november 2012 hij heeft het door. En bij twijfel zit Niels er meteen bovenop. Daar houd ik van. Sporters die keihard werken maar ook niet alles voor zoete koek slikken." Vanwege zijn jarenlange ervaring alsmede zijn kennis op het terrein van biomechanica (het toepassen van de natuurkundige mechanica bij het bestuderen van bewegin gen van levende wezens) heeft Gemser niet al te veel overredings kracht nodig om zijn schaatser te overtuigen van het nut van een be paalde training. Zijn leeftijd zit hem allerminst in de weg. „Ben je gek. Het trainers- en coachvak ver leer je nooit. De jongens zien me niet als een ouwe man. Op hun beurt houden zij mij weer jong." Zijn filosofische inslag heeft Gem ser nog altijd. Nog regelmatig wijst hij zijn pupillen erop dat ze 'het ge sprek aan moeten gaan met het ijs.' Niels merkt dat hij baat heeft bij de aanpak van Gemser. Niet alleen fysiek is hij gegroeid, maar ook op schaatstechnisch vlak. Verder heeft hij na een aantal jaren het lange baanschaatsen weer opgepakt Plaatsing voor het NK afstanden op de vijf kilometer bleek echter een brug te ver. „Maar onder mati ge omstandigheden reed ik toch een dik persoonlijk record van net onder de zeven minuten. Dat biedt perspectieven", klinkt het op timistisch. Gemser trekt meteen aan de hand rem, ook al ontkent hij niet dat er op de zeer verre achtergrond olym pische ambities sluimeren bij De Haan Westerhoff „Niels reed die vijf kilometer heel aardig, maar het is nu niet zo dat ik van vreug de op tafel heb staan dansen. Er is nog veel werk aan de winkel." - Daarbij doelt Gemser in eerste in stantie op het vinden van de aan sluiting bij de vaderlandse lange- baantop, meteen ook de wereld top. De ervaren coach stelt verder dat Niels' technische en fysieke ba sis in orde is, al heeft hij wel de in druk dat zijn pupil andersoortige krachttraining dient te gaan vol gen. „Ik vermoed dat hij altijd heel zwaar heeft getraind. Die intensi teit van die krachttraining moet veranderen, waardoor zijn accelera tie in bewegingsuitvoering om hoog gaat. Ook zijn zijwaartse af zet behoeft verbetering. Daar heb je gemak van bij je snelheid en je soepelheid."Gemser benadrukt dat niet per se fout is wat Niels Mesu deed. „Maar er zijn wel dingetjes ingeslopen die eruit moeten." Langebaanschaatsen of niet, voor alsnog heeft het marathonschaat- sen prioriteit. Zoals Gemser reeds stelde heeft Niels Mesu in zijn de buutjaar meteen op het hoogste ni veau zijn visitekaartje afgegeven in het peloton. Op de razendsnelle thuisbaan van Thialf reed hij zater dag in de kopgroep naar de elfde Hilbert Brinkman koos in de voet baltoto voor alles of niets. Die tac tiek leverde de voetballer van Smerdiek zeven juiste scores op. De voorspelling van zijn eigen ploeg leverde hem in elk geval een punt op. Hij vulde terecht een ééntje in bij het duel met Stavenis- se. Ook de overwinningen van Hoek (2-3 bij Stedoco), Kloetinge (2-1 thuis tegen Achilles Veen) en de verliespartij van Terneuzense Boys (0-3 op eigen veld tegen WGZ) le verden in zijn eerste drie voorspel lingen de volle buit op. Vervolgens ging Brinkman drie keer de mist in. Hoewel hij voor Oranje Wit een zege op GPC Vli- singen voorzag, keerde de Walcher- se ploeg met een punt huiswaarts. MZC'11 boekte op eigen veld een forse 5-2-overwinning op Yerseke. Op het formulier was echter een tweetje aangekruist. Apollo'69 en Spui sloten met een gelijkspel af, terwijl Brinkman een zege voor de Zeeuws-Vlamingen had voorspeld. Bij de zondagploe gen kwam hij weer op stoom dankzij goede voorspelling voor de duels Goes-Schijndel (5-0-over- winning voor de thuisploeg), TSC-VC Vlissingen (3-2-zege voor de Walchenaren) en RCS-Roosen- daal (2-0-overwinning voor de be zoekers). Tot besluit zat Brinkman mis bij de wedstrijd Me- to-HW'24. Daarin voorzag hij een Zeeuws-Vlaamse zege, maar de ploeg uit Hoogerheide won. Brinkman staat door zijn zeven goede voorspellingen op de gedeel de derde plaats in het tussenklasse- ment. Stedoco - Hoek ij©f Kloetinge - Achilles Veen x Terneuzense Boys - WGZ (x) Oranje Wit - GPC Vlissingen O X MZC'11 - Yerseke «O X j Apollo'69 -Spui SO X Smerdiek - Stavenisse 1 Goes-Schijndel RKSV Si TSC - Vlissingen j© RCS-Roosendaal Meto - HW'24 x |Q x juiste uitslag O goede voorspelling O foute voorspelling Klassement aantal goed Alex Andeweg (SKNWK) Corné Langendoen (AZW) Hilbert Brinkman (Smerdiek) Reinbert Broos (Koewacht) Thijs Roovers (Amemuiden) Alexander Bom (MZVC) Meivin van Ast (Brouwershaven) Jorn Elenbaas (SPS) Jimmy Fens (Kruiningen) Marc Raas (Luctor'28) foto Neeke Wassen plaats, waardoor hij de toppositie in het jongerenklassement in het vizier heeft. Ook doet hij nadruk kelijk mee om de Jan Maarten Hei- deman Trofee, een prijs voor de debutant die de meeste progressie op het hoogste niveau heeft ge maakt. De zege ging naar Arjan Stroetin- ga. Voor Erwin Mesu waren de druiven zuur. Te elfder ure moest hij zijn plek in de selectie afstaan aan de Italiaan Fabio Francolini. De meervoudig wereldkampioen skeeleren zou niet in Heerenveen starten omdat hij in Inzeil op de vijf kilometer een limiet zou rij den voor de World Cup mass start (minimarathon). Hij bleek echter niet in staat om tijdig in Duitsland op de plaats van bestemming te ko men. „Met als gevolg dat Fabio in Heerenveen werd opgesteld, waar door hij op die manier toch aan een ticket kon komen. De ploeg hecht grote waarde aan die World Cups. Begrijpelijk, maar ik kan niet zeggen dat ik gelukkig ben met deze gang van zaken. Na het NK is Heerenveen dé wedstrijd in het marathonschaatsen op kunstijs", hield Erwin zich nog in. Om er meteen op de laten volgen. „Ik onderga nu de wetten van de topsport, zoals dat zo mooi heet. En die zijn keihard. Ik moet er dus meer dan ooit voor zorgen dat ze niet meer om me heen kunnen." René van Stee „Ik zat pas naar radioprogramma te luisteren en de dj's hadden het alleen maar over gedrogeerde wiel renners. Dat is het geluid van gewone Nederlan ders, de publieke opinie, dat bestfik best." Wielrenner Niki Terpstra in het Algemeen Dagblad. Jaap Stam was echt verbazingwekkend goed, een voorbeeld. Hij was sterk, en de manier waarop hij op dat veld stond, met zijn statuur, ik denk dat hij tegenstanders daar bang mee maakte. Hij was een echte winnaar, deed alles voor de winst en was een goede leider." Aston Villa-captain Ron Vlaar in The Guar dian. „Vitesse is mijn tweede huis. Zolang ik me hier kan ontwikkelen, voel ik me er enorm thuis. Als we blij ven winnen met deze club, gaan ze anders tegen Vi tesse aankijken. Dat is me wel duidelijk geworden." Vitesse-middenvelder Marco van Ginkel in De Telegraaf. „Het is fantastisch om een coach te hebben die weet hoe het voelt en wat je moet doen. Af en toe praat hij over vroeger, dan vertelt hij een anekdote, maar iedereen weet toch wel wie hij is. Ik kan wel zeggen dat het de beste trainer is die ik ooit heb gehad." Heerenveen-aanvaller Alfred Finnbogason over zijn trainer Marco van Basten. In VI „Het is simpelweg een droom geweest. Ik vind het ideaal dat ik mijn familie op twintig minuten af stand bij me in de buurt heb. Cesc wilde naar huis, naar zijn familie en vrienden. Voor mij is Arsenal thuis." Arsenal-middenvelder Jack Wilshere in de Daily Mail. „Eén kans is genoeg voor Robin. Hij scoort gewoon voor de lol op dit moment." Ryan Giggs, ploeggenoot van Robin van Per- sie bij Manchester United, tegenover Sky Sports.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 35