Domburg kansloos tegen koploper sport 33 Zeelandia Middelburg kan leven met punt tegen achtervolger Zeeland Sport spoelt kater weg tegen HSC'28 maandag 12 november 2012 door Bob Maes MIDDELBURG - Zeelandia Middel burg kwam zondag in Etten Leur niet verder dan een i-i-gelijkspel. De koploper in de derde klasse had, vooral in de tweede helft, het betere van het spel, maar kon wel leven met de puntendeling tegen de nummer twee van de competi tie. Jong Ambon kon dat aller minst. Ondanks dat de ploeg een uur met een man minder speelde, kon het niet tevreden zijn met het 2-2-gelijkspel tegen Gastel. HW'24 kon in dezelfde klasse de eerste overwinning van het seizoen, vori ge week, geen passend vervolg ge ven. Meto bleek met 2-1 te sterk. Intemos-Zeelandia Middelburg 1-1: De Middelburgers begonnen af tastend aan de topper in Et- ten-Leur. Technisch gezien was de ploeg beter, Internos moest het meer van de fysieke arbeid heb ben, maar tot grote kansen kwam de ploeg van trainer Ruud Pen- nings evenwel niet. Toch kwam Zeelandia Middelburg tien minuten voor rust op voor sprong, dankzij topscorer Jerfy Booy. De spits tekende voor zijn zeventiende treffer van het sei zoen. Lang konden de Walchena- ren niet van de voorsprong genie ten; vijf minuten later kwamen de Brabanders alweer langszij. Patrick Schalk mocht aanleggen voor een penalty en faalde niet. Daarmee bepaalde hij de ruststand op 1-1. De goals vlak voor de pauze dien den als ontbranding voor de twee de helft. Zowel Internos als Zeelan dia Middelburg gooide alle schroom van zich af en het spel ging op en neer. Dat resulteerde in enkele goed uitgespeelde kansen voor beide doelen, maar doeltref fend werden die niet. Ook niet na dat de Middelburgers na zeventig minuten een moegestreden Inter nos van het kastje naar de muur stuurde. Niels Luteijn ging naar de grond in het penaltygebied, maar de scheidsrechter zag er geen over treding in. Het verschil tussen de beide ploe gen blijft door de puntendeling twee punten in het voordeel van Zeelandia Middelburg. Gastel-Jong Ambon 2-2: De Mid delburgers haalden twee punten te weinig op in Oud-Gastel, tegen de ploeg die Jong Ambon net onder zich laat. Atilla Cavus kreeg in het begin van de wedstrijd een opge legde kans, maar zette die niet om in een voorprong. Datzelfde gold even later voor Remco Felius. Gas tel gebruikte de twee gemiste kan sen om het lontje te ontsteken en kwam beter voor de dag. De eerste Brabantse kans werd wél verzil verd. felle Oomen schoot zijn ploeg na twintig minuten aan de leiding. Het was de aanzet tot en kele minuten waarin de wedstrijd getekend werd. Jong Ambon kwam zes minuten later namelijk op gelijke hoogte, toen Luc de Jong de bal achter zijn eigen doelman gleed. Nog maar net klaar met juichen, kreeg Alfaro Pentury echter zijn tweede gele kaart gepresenteerd. Desondanks bleven de Walchenaren de betere ploeg en vlak voor rust werd het daarvoor beloond. Atilla Cavus maakte zijn misser uit het begin van de wedstrijd goed en schoot Jong Ambon naar de voorsprong. Ook in de tweede helft werd Gas tel bij tijd en wijle onder de voet gelopen, maar miste het voorin aan daadkracht. Pascal van Caam maakte daar namens de Braban ders dankbaar gebruik van door de gelijkmaker binnen te schieten. Jong Ambon ging daarna nog fel ler op zoek naar de drie punten, zag ook de thuisploeg met tien man komen te staan, maar de bal wilde er niet in. Ook niet vlak voor tijd, toen Björn Langeveld nog een vrije trap op de lat knal de. Jong Ambon blijft door de remise steken op de tiende plaats en loopt een puntje uit op HW'24. Meto-HW24 2-1 (2-0). Geert Verstra ten 1-0, Jordi van de Bossen 2-0, Jari Vyaene 2-1. 'Ze kunnen veel beter voetballen dan ze denken. Als ze het besef krijgen hoe goed ze zijn, kunnen er mooie dingen gebeuren.' Romeo van Aerde, trainer van RCS Mourad Azzanagui (links) in een duel om de bal tegen koploper Roosendaal. foto Lex de Meester minuut op een 2-o-voorsprong. Ondanks die score was Romeo van Aerde tevreden over het ver toonde spel. „Ik heb genoten van ons spel. Dat heb ik ook tegen de jongens gezegd. Ik ben een trainer die houdt van aanvallend en attrac tief voetbal. Dat heb ik vandaag ook gezien. Als we dit niveau ha len in de komende wedstrijd, gaan wij nog veel punten pakken. Zelfs vandaag hadden we recht op meer punten dan dat we gekregen heb ben." Volgens Van Aerde ontbreekt het bij RCS aan scorend vermogen. Dat werd ook tegen Roosendaal weer goed zichtbaar. „Bij ons moe ten de doelpunten echt van één man komen. Dat is Len Eversdijk. Bij onze tegenstander van vandaag zie je dat ze vier tot vijf jongens hebben met meerdere goals achter hun naam. Dat is iets waar wij nog aan kunnen werken." RCS-Roosendaal 0-2 (0-1). 30. Robin Franken 0-1, 77. Robin Franken 0-2. Scheidsrechter: L.H.J. van Beurden ('s-Hertogenbosch). Aantal toeschou wers: 150. door Robin Hamelink MIDDELBURG - Domburg legde kop loper Nieuwdorp geen strobreed in de weg in de derde klasse A van het zaterdagvoetbal. De ploeg ver loor op eigen veld met 0-6. De Meeuwen blijft tweede na een 2-0-zege op Nieuwland en MZVC blijft derde dankzij een 3-1-zege op De Noormannen. Domburg-Nieuwdorp 0-6: De thuisploeg kwam er niet aan te pas tegen een heel sterk Nieuw dorp. Na vijf minuten werkte Ri chard Koops ongelukkig de bal in eigen doel. Mark Nieuwenhuijse kopte de 0-2 op het scorebord en Roderiek Gaakeer zorgde voor de ruststand van 0-3. Nieuwdorp ging na de pauze vrolijk verder en Yannick van As soleerde naar 0-4. Teun Rentmeester maakte de 0-5 en Turan Dogan bepaalde de eind stand op 0-6. De Meeuwen-Nieuwland 2-0: Een sterke eerste helft van de thuisploeg resulteerde in de 1-0 van Dion Melis na een scrimmage voor het doel van Nieuwland. In het tweede bedrijf kwamen de be zoekers goed terug in de wedstrijd. Toen Francis Langemaire voor de tweede keer geel kreeg, moest Nieuwland verder met tien man. Eddy Matthijsse profiteerde daar van en zette de 2-0-eindstand op het scorebord. MZVC-De Noormannen 3-1: De Middelburgers waren de bovenlig gende partij in het eerste bedrijf. Twee minuten voor rust zorgde Pa trick Joossens voor de verdiende i-o-voorsprong. Mark Minder- houd dacht daar anders over en prikte snel de gelijkmaker in het vijandelijke doel. MZVC kwam iet wat gelukkig op voorsprong, Rens de Visser kopte de bal in eigen doel. Kevin Krieger bracht met de 3-1 de thuisploeg in veilige haven. Apollo'69-Spui 2-2: Beide ploegen gingen voor de winst en beide ploegen speelden een slechte wed strijd. De Zeeuws-Vlamingen kwa men op voorsprong dankzij een treffer van Jordy Seghers. Vlak na rust trok Robin Korsuize de stand gelijk. Een foutje van de Apol- lo-goalie zorgde ervoor dat Jelmer de Pooter Spui weer op voor sprong kon schieten. Spui moest vervolgens verder met tien man doordat Yorick Koekkoek een te genstander van achteren tackelde: rood. Dik in de blessuretijd bezorg de Sander Nagelkerke de thuis ploeg de verdiende 2-2. v AZW-Kapelle 1-1: Een gelijk op gaande wedstrijd waarin de .thuis ploeg op voorsprong kwam. Mi- 'De Meeuwen profiteer de van de rode kaart voor Nieuwland-speler Francis Langemaire.' chael van Mol was het eindstation na een goed lopende Axelse aan val. Vier minuten later werd het 1-1: Hans Tolhoek gaf het laatste zetje. Over en weer kregen de ploe gen genoeg kansen, maar gescoord werd er niet meer. DFS-'s Heer-Arendskerke 5-0: Een doelpunt van Kevin Veerhoek brak de wedstrijd open. Op aange ven van Jeroen Grefkens kon Veer hoek ook de tweede DFS-goal ma ken, met een lob. Grefkens knalde op aangeven van Wilco Jochem meteen na rust de 3-0 in het doel van Arendskerke. Na een uur werd Grefkens randje buitenspel wegge stuurd. Hij bediende invaller Maris Bom en die schoot simpel de 4-0 binnen. Net voor het laatste fluit signaal gaf Grefkens zijn derde be slissende pass van de middag. Dit maal was Koen van de Berge de ontvanger. Hij omspeelde de keeper en zorgde voor de 5-0-eind- stand. VLISSINGEN - Zeeland Sport heeft zich goed hersteld van de dikke ne derlaag een week eerder. Op eigen veld werd hekkensluiter HSC'28 op een 4-0-nederlaag getrakteerd in de vierde klasse B van het zon dagvoetbal. Daarmee spoelde de ploeg van trainer Henk Willemse de kater van de 8-3-nederlaag te gen Steenbergen enigszins weg. Tegenstander HSC'28 deed zondag beter mee dan Zeeland Sport voor af verwachtte. Matthieu de Smit zorgde in de gelijk opgaande eer ste helft voor 1-0. Pas na de hervat ting kon Zeeland Sport die voor sprong uitbouwen. Na een foutje van de keeper van HSC maakte De Smit er 2-0 van, waarna Aarnout Stok en Anthony Oprecio de eind stand op 4-0 bepaalden. Zeeland Sport bezet een plaats in de middenmoot met dertien pun ten uit tien duels.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33