Kloetinge wacht weer lang met genadestoot 301 sport Boze moeder haalt verhaal bij trainer Hoek Nieuw verlies Smerdiek maandag 12 november 2012 door Barry van der Hooft HOORNAAR - Het leek af en toe op een trainingsoefening, waarbij je met drie man op de keeper af mag gaan om het afwerken een beetje aan te scherpen. Voor veel spelers is het dan moeilijk om de juiste keuze te maken, bleek ook zater dag in de uitwedstrijd van Hoek bij Stedoco. Voor de Zeeuws- Vlaamse ploeg was het duel in Hoornaar een ideale mogelijkheid om aan het doelsaldo te werken, maar uiteindelijk verscheen er een minimale overwinning op het sco rebord (2-3). Een aparte middag in vier hoofdstukken. DE AANPASSINGEN (1) Natuurlijk slaakte Eric Hellemons een zucht van opluchting. „Van de laatste vier wedstrijden hadden we er één gewonnen", zei de trai ner. „Dan mag je dit een belangrij ke overwinning noemen." Hij liet zijn ploeg tegen de num mer twaalf van de ranglijst in een ander systeem voetballen. Twee in plaats van drie spitsen en een extra middenvelder. Waarom? „Aan de ene kant omdat we Kyle Doesburg voorin missen. Aan de andere kant omdat we wat meer zekerheid moesten inbouwen. Soms zag dat er goed uit, soms ook niet. We hebben nog te veel momenten waarop we te weinig controle hebben." Een voorsprong is bij het wisselval lige Hoek niet in veilige handen. De ploeg kwam via Jorrit D'Haese- leer op voorsprong, maar drie mi nuten later was het na matig verde digen alweer gelijk (1-1). Na rust liep Hoek in een zee van ruimte uit naar 1-3, maar na een fenome nale knal van Willem Looijen in de kruising (2-3) knepen de billen weer tegen elkaar. Hellemons: „We missen te veel kansen. En we zorgen er te vaak voor dat de tegen stander in een situatie kan komen waaruit gescoord kan worden. Dat zit in het karakter van deze ploeg en daar ga ik ze deze week op aan spreken." DE INVALLER Aan het begin van dit seizoen leek Raymond Wolff nergens op te hoe ven rekenen. Volgens Hellemons was hij niet fit genoeg en dus speelde de aanvallende middenvel der weken achtereen in het twee de elftal. Door blessures kwam Wolff weer in beeld. Twee weken geleden viel hij in tegen Heinen- oord, zaterdag gaf hij een nieuw vi sitekaartje af aan Hellemons. Na 52 minuten loste hij de opnieuw tegenvallend spelende Tim de Meersman af Vijf minuten later stond Wolff met een schijnbewe ging én steekpass aan de basis van de 1-2 van Regilio Pinas. Tien mi nuten later schoot Thomas van Renterghem ook nog de 1-3 bin nen. Het leek de basis voor een ze ge met grote cijfers/maar daarna liet Hoek juist weer zien hoe naïef en kwetsbaar het kan zijn. DE AANPASSINGEN (2) Jordi de longhe begon het seizoen als eerste doelman, werd na een fout tegen Excelsior Maassluis een week later vervangen door Stijn van der Kelen en leek zitvlees te kunnen kweken op de bank. Zater dag waren de rollen ineens weer omgedraaid. Van der Kelen zat op de bank, De Jonghe was ineens weer eerste keus. Hellemons: „We hebben twee keepers die gelijkwaardig zijn. Tij dens de voorbereiding kreeg Stijn de voorkeur, maar hij raakte ge blesseerd. Jordi begon het seizoen, maar na drie wedstrijden hebben we Stijn een kans gegeven. De laat ste weken keepte hij matig en te wisselvallig." De Jonghe keepte pri ma tegen Stedoco en was bij de twee tegentreffers kansloos. Hij blijft voorlopig weer staan. „Ja", zei Hellemons, „want een keeper moet je niet iedere week wisse len." DE BOZE MOEDER De wisseling van de wacht onder de lat ging niet onopgemerkt voor bij op het complex in Hoornaar. Voor de wedstrijd werd keepers trainer Rudy van Beveren al aan zijn mouw getrokken door de fa milie Van der Kelen, na afloop schoot de verontwaardigde moe der ook Hellemons aan. De trainer hield het kort en wandelde verder. Een moeder die verhaal gaat halen omdat haar zoon is gepasseerd; dat zie je niet vaak in de hoofdklasse. Maar wel bij Hoek. Karakteristiek Stedoco-Hoek 2-3 (1-1). 17. Jorrit D'HaeseleerO-1,20. Roel de Kruyk 1-1, 57. Regilio Pinas 1-2, 66. Tho mas van Renterghem 1-3, 70. Wil lem Looijen 2-3. Scheidsrechter: B.L.J.M.M. Elissen (Udenhout). Ro de kaart (2x geel): 87. Sander Vink (Stedoco). Aantal toeschouwers: 300. Hoek: Jordi de Jonghe; Fabian Wil son, Reguillo Vandepitte, Giovanni Siereveld, Thomas van den Hou ten; Roysel James, Tim de Meers man (52. Raymond Wolff), Regilio Pinas (69. Lionel Fitsch), Thomas van Renterghem; Guillaume Clin- ckemaillie en Jorrit D'Haeseleer. MIDDELBURG - Smerdiek verloor in de hoofdklasse van het vrouwen voetbal met 6-1 van Viod. De uit slag was geflatteerd. Smerdiek voetbalde heel goed mee, maar kwam toch op achter stand. Wendy de Wilde liet uit een corner de 1-1 aantekenen. Na dat Viod op 2-1 was gekomen, knakte er iets bij de ploeg uit Sint-Maartensdijk. „We waren mentaal niet bij machte om die te leurstelling te verwerken", zei trai- Kloetinge wint op eigen veld met 2-1 van Achilles Veen in de hoofdklasse B van het zaterdag voetbal. Door die overwinning nestelt de Bevelandse club zich steviger in de middenmoot. Het winnende doelpunt wordt op nieuw in de laatste minuten van de wedstrijd gemaakt. Dit keer is Rick Mulder de matchwinnaar. door Rudy Boogert KLOETINGE - Diederik Hiensch moest er een beetje bij lachen toen hij de 2-1-overwinning op Achilles Veen zwaarbevochten noemde. Dat was niks nieuws, be sefte de trainer van Kloetinge. De term zwaarbevochten heeft im mers betrekking op alle wedstrij den van zijn team. Om de toppers in de hoofdklasse te verontrusten is meer nodig, maar tegen ploegen uit het rechterrijtje is het voldoen de om driepunters te scoren. Zoals zaterdag. Winnen bij ASWH en Excelsior Maassluis ligt nog niet binnnen de mogelijkheden van Kloetinge. „Misschien in een thuiswedstrijd", probeerde Hiensch. „Maar als we die wedstrijden blijven verliezen, komt de druk op thuiswedstrijden als deze te liggen." Daar gaat Kloe tinge vooralsnog goed mee om. Ook in het vijfde thuisduel bleef de ploeg ongeslagen: drie zeges (eerder op Heinenoord en Alexandria'66) en gelijke spelen te gen Stedoco en Nieuw-Lekker- land. Voor al die punten werden de no dige zweetdruppels geplengd. Op de 0-0 tegen Stedoco na vielen de beslissende doelpunten allemaal pas in de laatste minuten. Ook za terdag tegen Achilles Veen. Het zegt iets over de havenwerkers mentaliteit bij Kloetinge, maar ook over het onvermogen om eens een makkelijke driepunter bij te tellen. Daarvoor mist Kloetinge (mede door langslepend blessure leed) voorlopig de aanvallende kwaliteiten. Voor het publfek is het wel leuk. Niet zozeer door het flitsende veldspel, maar wel door de span ning die tot het laatste fluitsignaal gewaarborgd is. Nee, dus niet van wege het veldspel. Dat vond Hiensch zelf ook. „Ik zie sommige spelers groeien. Michel Maaskant wordt steeds stabieler, Björn Quar- tel komt weer in vorm en Maarten van Rosevelt wordt beter. Maar qua veldspel moeten we nog verbe teren." De eerste helft was daarvan een mooi voorbeeld. Het zag er eigen lijk niet uit. Kloetinge wilde wel opbouwen volgens het boekje, maar dat lukte voor geen meter. Natuurlijk werkte de woeste wei de van Kloetinge niet mee, maar dan nog blonk het team uit in slor digheid. Dat leverde veel foute pas ses op, om die te herstellen volg den veel overtredingen en uit angst om diezelfde passes weer fout te geven werden er veel terug speelballen op de keeper en lange ballen in het niets gegeven. Niet toevallig vielen de (twee) doelpunten voor rust uit dode spel momenten. Na dertien minuten was Jeroen van Leijsen bij een cor ner attent bij de tweede paal (0-1). Die corner werd weggeven door dat Jaap Esser een foute pass gaf Kort voor rust krulde Mats Wil- lemse een vrije trap van een meter of twintig laag langs de muur in het doel van Achilles Veen (1-1). Na rust had Kloetinge minder ru zie met de bal. Het inbrengen van Corné Schilperoort lag daaraan mede ten grondslag. Kloetinge speelde het laatste half uurtje bovendien tegen tien man na een rode kaart voor Roel van Delft (natrappen bij Jaap Esser). Het viel niet mee de muur van Veen te slechten. Eén van de wei nige geslaagde combinaties was na 81 minuten doeltreffend. Maarten van Rosevelt speelde Daan Esser op de rand van de zestien meter in. Esser draaide goed weg en schoot de bal met links langs de keeper. Vlak voordat de bal de doellijn passeerde, gaf invaller Rick Mulder het laatste tikje. Karakteristiek Kloetinge-Achilles Veen 2-1 13. Jeroen van Leijsen 1-0, 37. Mats Willemse 1-1, 81. Rick Mulder 2-1. Scheidsrechter: P.S. Wijbenga (Harlingen). Rode kaart: 65. Roel van Delft en assistent-trai ner Nabil Bouchlal (beiden Achilles Veen). Gele kaart: Michel Maas kant, Daan Esser, Jaap Esser. Aantal toeschouwers: 400. Kloetinge: Jaco van der Schee; Björn Quartel, Michel Maaskant (78. Rick Mulder), Jaap Esser, Maar ten van Rosevelt; Mats Willemse, Timo Jansen (46. Corné Schilper oort); Mark Schuit, Daan Esser, Bart Deprez; Tom Blomaard. ner Setvaas Brouwer. „We zitten in de hoek waar de klappen val len." In de laatste tien minuten liep Viod uit naar 6-1. Het puntenaan- tal van Smerdiek werd deze week door het wegvallen van SC't Zand teruggebracht tot één. „Heel demo tiverend, want doordat er nu twee ploegen gestopt zijn, zijn wij zes punten kwijtgeraakt. Maar we blij ven moed houden", stelde Brou wer. Yves Nyemb (links) schiet na een fraaie solo de 4-0 voor Goes binnen. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 30