Leonhart stapt over naar GPC geschorst Olympische droom Roose knapt uiteen SPORT MAANDAG 12 november 2012 25 PSVisde nieuwe koploper 26 Zeeland ver weg voor de Mesu's door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Slechts een half jaar heeft de olympische droom van kitesurfster Katja Roose geduurd. De 31-jarige Vlissingse ver nam in mei dat de door haar beoefende disci pline, course racing, op het programma zou komen te staan tijdens de Olympische Spelen van Rio de Janeiro in 2016. Ze was euforisch over het besluit van zowel de internationale zeilfederatie Isaf als het Internationaal Olym pisch Comité, temeer omdat ze zelf actief ge lobbyd had. Maar zaterdag draaide de Isaf, dat een ledenvergadering had in Dublin, het be sluit terug. Windsurfen, dat plaats had moeten maken voor het kitesurfen, blijft dus olympisch. Roose reageerde onthutst „Ik ben zo teleurge steld! Ik heb mijn leven veranderd voor goud in Rio... Maar er is geen kitesurfen meer tij dens de Spelen", twitterde ze al heel snel. Roose zegde afgelopen zomer haar baan bij KPN op en richtte zich volledig op haar sport. De wereldtopper werd in oktober zevende op het WK en verdiende met die plek de A-sta tus bij sportkoepel NOCNSF. Ze was nu net met het watersportverbond KNWV aan het bekijken hoe de kernploegen vorm moesten gaan krijgen. „Ik ging er volledig voor", zei ze verder. „Het zou voor mij, gezien mijn leeftijd, de enige kans zijn een keer aan de Spelen deel te ne men. Dit besluit verrast me, ik wist dat er de afgelopen dagen vergaderd is door de interna tionale bond, maar het zag er goed uit." Een poging als windsurfster Rio te bereiken sluit de in Scheveningen woonachtige Zeeuw se overigens niet uit. „Ik wil het zeker probe ren, eens kijken wat het inhoudt. Ik heb geen idee of ik kans zou hebben. Ik moet maar eens met Dorian van Rijsselberghe praten. Maar ik blijf zeker ook kitesurfen." foto Dirk-Jan Gjeltema pagina 28: Van Rijsselberghe terug in de tijd Trainer verlaat met onmiddellijke ingang Axel en gaat aan de slag in Vlissingen I p j door Jan Dagevos en Aector Dooms VLISSINGEN - De trainerscarrière van Michel Leonhart krijgt een op vallende wending. De oefenmees- ter verlaat met onmiddellijke in gang zondag-tweedeklasser Axel en gaat per direct aan de slag bij za terdag-eersteklasser GPC Vlissin gen. Het is voor het eerst dat Leonhart een vereniging in het zaterdagvoet bal onder zijn hoede krijgt. De Axelaar was tot nu toe als trainer louter actief op zondag, bij clubs als Hulsterloo, HW'24, RCS en Axel. Dat had veelal te maken met werkomstandigheden, maar soms deed de kans zich ook niet voor. Daar komt nu dus na ruim negen jaar verandering in, omdat GPC in Leonhart de ideale opvolger ziet van Leendert Geelhoed. De laatste gaf er enkele weken geleden de brui aan, omdat de samenwerking met hem en de spelersgroep stroef verliep. „Ik ben twee weken gele den benaderd door GPC Vlissin gen", legt Leonhart uit „Ik heb pri ma gespekken gevoerd. De club had een duidelijke profielschets en visie. Ik heb al met veel clubs om de tafel gezeten, maar dit had ik nog nooit meegemaakt. Het was indrukwekkend. Bovendien ben ik onder de indruk van de sfeer daar. Het is een club in de stad, maar wel een club met een dorpsmenta liteit." „GPC heeft zeer correct gehan deld", stelt Leonhart. „Voordat ze mij benaderd hebben, hebben ze contact opgenomen met Axel en gevraagd of ze met mij mochten spreken." De Zeeuws-Vlaamse club verleen de medewerking en daarna ging het snel. Zaterdag was Leonhart aandachtig toeschouwer bij de wedstrijd Oranje Wit-GPC (2-2) en vervolgens werden de bespre kingen afgerond. GPC staat op de voorlaatste plaats in de eerste klas se C en moet vechten voor lijfsbe houd. „Er is een soort Houdini-act nodig om de club erin te houden", meent Leonhart, „maar ik heb de ploeg bezig gezien en zie genoeg mogelijkheden." Zondag zat Leonhart voor het laatst op de bank bij Axel tijdens de thuiswedstrijd tegen Boeimeer. Zijn ploeg boekte een fraaie 3-0-overwinning. „Ik kan met op geheven hoofd het Axelse Bos ver laten", zei de oefenmeester. Leonhart, die in het bezit is van het hoogste trainersdiploma, had een clausule in zijn contract. Dat betekende dat hij in het geval van sportieve verbetering weg kon bij Axel. „Ik had bij Axel al aangege ven dat ik geen trainer wilde wor den van de nieuw te vormen fusie- club (AZW en Axel gaan volgend seizoen samen verder onder de naam FC Axel). Ik had daar geen goed gevoel bij. En vervolgens is GPC op mijn pad gekomen." Leonhart speelde tot en met zon dag nog met de gedachte om GPC te combineren met Axel, maar daar zal het niet van komen. De lei ding van de Zeeuws-Vlaamse club vindt dat geen goed idee. Iets waar Leonhart zich overigens in kan vin den. Assistent Eric Rijckaert neemt de honneurs voorlopig waar. Bij Axel is men teleurgesteld in Leonhart. „We hadden afgespro ken dat we met elkaar het karwei zouden afmaken", zei Axel-voorzit ter Ronny van de Velde zondag middag. „We voelen ons een beet je in de steek gelaten." MIDDELBURG - Voetballer Ray mond Rovers van Patrijzen is voor één jaar geschorst. De tuchtcom- missie van de voetbalbond kwam tot deze sanctie, omdat hij ge spuwd heeft naar een arbiter. Dat gebeurde op 14 oktober tij dens de wedstrijd Hontenisse-Pa- trijzen in de vierde klasse van het zondagvoetbal. Roovers kreeg in dat duel een rode kaart. „Daar ont stond wat discussie over en vervol gens is hij richting de arbiter (Wes- hley Nijsse) gelopen", aldus trai ner Hans de Nooijer van Patrijzen. Hierna spuwde Roovers richting de scheidsrechter. Twee weken geleden werd de zaak bij de tuchtcommissie behandeld en vorige week volgde de uit spraak. Roovers werd voor een jaar uitgesloten. De speler was door zijn club al op non-actief ge zet na het voorval. Hij mocht niet trainen en spelen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 25