zeeland 117 Scaldis F air-Aw. Zeeland mag trots zijn op zijn musici 520 WINTERSPORT BDMDNT maandag 12 november 2012 GOES HARTJE ZEELAND Mooie rnsierialen, niet alledaagse producten en creativiteit dat is ffealdis Fa:r. Hiér tref je regionale en landelijke e/oosanten. K'> voor meer info en het boeken .1 - rt. O van een-workshop op www.scaidisfair.nl'. Enkele weken geleden voer de Het Brabants Orkest en Svetlin Roussev het viool concert van Tsjaikovski uit in Terneuzen. Het Zeeuws Orkest (HZO) brengt nu met de jonge vio list Mathieu van Bellen uit Hulst in de najaarsserie hetzelfde concer to. De vergelijking dringt zich dus op. Mijn voorkeur gaat uit naar de interpretatie van het HZO. Er werd met overtuiging gemusi ceerd, de akoestiek van de concert zaal is beter dan die van het Schel- detheater en Mathieu van Bellen leverde een geweldige prestatie. Hij speelde helemaal in de lijn van Tsjaikovski: zonder fratsen, gevoe lig daar waar nodig, soms virtu oos, maar steeds ondergeschikt aan de emotie en het muzikale ge voel. De cadens in het Allegro kreeg een fenomenale invulling, de Canzonetta werd met een diep gevoel voor sfeer, heel muzikaal ge bracht. De boerendans in de Fina le was vrolijk, krachtig en overtuig de volledig. Zeeland mag met rede trots zijn op zijn musici. De ouverture Tancredi van Rossini werd door HZO vlot gespeeld. Heerlijke, vrolijke muziek, vol met typische Rossini-vondsten. Deze bruisende muziek werd met uit bundige passie vertolkt. Deze ou verture werd met een volledige or kestbezetting gespeeld en voor de uitvoering van de Symfonie 40 in g van Mozart bleven er naar mijn smaak veel te veel musici op het podium achter. Al jaren is er een discussie tussen de meer authen tieke uitvoerders en de symfoni- KLASSIEKE MUZIEK Najaarsconcert HZO Werken van Rossini, Mozart en Tsjaikovski. Door Het Zeeuws Or kest o.l.v. Jacob Slagter, m.m.v. Mathieu van Bellen (viool). Ge hoord vrijdag 9 november in de Zeeuwse Concertzaal in Middel burg. Nog te horen 16 en 18 no vember in Terneuzen en Middel burg. sche orkesten. Het getuigt van pro fessionalisme als men een poging doet de muziek van Mozart stijlvol te vertolken. Het werk werd door HZO met een overdosis enthou siasme gebracht, maar glissandi en ongelijkheden zijn, in welke Mo- zart-uitvoering ook, niet gewenst De kleur van deze symfonie is soms klagend en, zeker bij de tem poversnellingen, wat hartstochte lijk. De orkestratie van het werk is licht: geen trompetten, geen pau ken. Dan verwacht je een transpa rante uitvoering, maar het was aan de forse en te romantische kant. Ja cob Slagter dirigeerde op een plas tische wijze. De verschillende nu ances en het spel tussen hard en zacht kwamen wel uit de verf. Het Andante, met twee cantabile the ma's en vooral de dialoog met de houtblazers klonk mooi. Het Me nuet was niet gracieus, het trio echter klonk lieflijk en pastoraal. Het Allegro assai kreeg een (te) krachtige dynamische invulling, hierdoor verzandde het slotfiigato. kinderen maakten in 2011 gebruik van pleegzorg. 'We hopen iedereen die belangstelling heeft getoond, op 19 november te zien op onze informatieavond.' Piet Verpoorte, pleegzorgbegeleider Juvent Pleegmoeder Marjan, Yvonne en Juvent-medewerkster Tineke. Overal in Zeeland boden pleeggezinnen zaterdag koffie, appeltaart en informatie. foto Dirkjan Gjeltema Marjan: „Ze wilden bijvoorbeeld weten: wat doe je als een pleeg kind zich sterk aan je hecht, en de biologische moeder komt op be zoek, en dat kind wil alleen bij jou op schoot?" Pleegzorgbegeleidster Tineke valt in: „Daar heb je nu een pleegzorg begeleidster voor. Die weet raad als je met dat soort vragen zin" Pleegvader Jos: „Ze wilden ook we ten hoe wij er ooit toe gekomen zijn. En hoe het zit met de aanslui ting met je eigen gezin, ook qua leeftijd. Ik heb ze gezegd: denk er aan, dat kind hoort bij jou als je het in huis neemt. Dat wil zeggen dat je het ook overal mee naartoe neemt waar je als gezin naartoe gaat." Marjan: „We hebben het ook ge had over reacties uit de omgeving. Die kunnen zeer negatief zijn. 'Waar begin je aan!' 'Hoe kun je nu zo'n bak ellende over je heen halen!' En ik heb gezegd: let op, de eigen familie van je pleegkind is superbelangrijk." Pleegdochter Yvonne (17), die al vanaf dat ze vier maanden oud was in het gezin opgenomen is, kan uit eigen ervaring spreken. „Ik zie mijn moeder eens in de twee maanden en mijn zus eens per maand", zegt ze. En haar vader? Haar gezicht betrekt even. „Nu even wat minder. Laatst kwam ik op school en toen zei een vrien din: 'Morgen ga ik naar mijn vader toe!'. Dan baal ik wel. Want dat zou ik ook graag willen zeggen." www.juvent.nl/pleegouders mimmmmmmmtmaKmmKtmtmKmmmmmm Goes - Middelburg - Roosendaal - Sluis - Vlissingen BIJ BOMONT OP NAJAARSCOLLECTIE s, Heren Kids-kleding van o.a: Gaastra, Tommy Hilfiger, des Gillmore, Marco Polo, McGregor, Gant Geisha. M.u.v. onze nieuwe collecties. www.bomont.nl L/jOityLl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 17