zeeland 115 De Kledingbank 'Klanten Kledingbank zijn onze koningskinderen' tS^Jcaïpmg Veerse akkerranden blijven bloeien De oprichter maandag 12 november 2012 door Annemarie Zevenbergen Het was voor Susannah Koppejan, voorzitter en oprichtster van de Stich ting Kledingbank Zeeland duide lijk waarom ze de Bank moest op zetten: „Het was gewoon nodig én het kon. Ik zag vanuit mijn werk als diaken dat er veel meer armoe de is dan we denken. Als je ziet dat we sinds de oprichting al zo'n 2oo klanten hebben. Dat is triest, maar geeft wel de noodzaak van de Kledingbank aan. Je ziet nu ook een sterke toename van een nieu we vorm van verborgen armoede. In een wijk als de Mortiere bijvoor beeld. Een stel heeft een duur huis, want ze werken allebei. Door de crisis raakt één van hen, of soms beide, de baan kwijt. Er ont staan financiële problemen en daardoor loopt de relatie ook stuk. Het huis raakt niet verkocht. Ja, dan gaat het vaak fout" „Er zijn zo veel oorzaken waar door mensen in problemen raken. Wij willen onze klanten hun zelf vertrouwen teruggeven. Zorgen dat ze niet in een neerwaartse spi raal geraken. Wij behandelen hen als koningskinderen. Het gaat hier niet om mensen die even krap zit ten. Nee, het gaat om echte armoe de. Onze klanten worden doorver wezen door instanties als Emergis en Orionis, net als bij de Voedsel- bank. Wij willen ze het beste ge ven, het liefst nog iets extra's. Zo dat ze bijvoorbeeld netjes gekleed kunnen solliciteren. Zodat ze kun nen groeien en zich mooier en sterker gaan voelen." De Reddings Honden Werkgroep Zeeland (RHWZ) hield zaterdag een training op camping Westhove in Aagtekerke. Tussen 9.00 uur en 16.00 uur gingen vijftien honden, zeventien begeleiders en zeven 'slachtoffers' trainen. De werk groep zet zich belangeloos in voor het opsporen van vermiste perso nen. De teams van reddingshon den en geleiders kunnen overal worden ingezet bij vermissingen. VLISSINGEN Zeven automobilisten rijden met drank op De politie hield in de nacht van vrijdag op zaterdag twee alcohol controles in Vlissingen. Zeven be stuurders zaten met te veel drank op achter het stuur. In de Schelde- straat werd bij 91 bestuurders een blaastest afgenomen. Drie van hen bleken te veel alcohol te hebben ge dronken. In de President Rooseveltlaan on dergingen 37 bestuurders een blaas test. Vier automobilisten reden daar met te veel drank op. OOST-SOUBURG Auto in de sloot naast Bermweg Een 24-jarige automobilist uit Vlis singen belandde zaterdag rond 23.40 uur met zijn auto in een sloot naast de Bermweg in Oost-Sou burg. De man raakte onwel en ver loor daardoor de macht over het stuur. Hij werd door hulpverleners uit zijn auto gehaald. De onfortuin lijke bestuurder is naar het zieken huis gebracht voor controle. Daar bleek dat hij verder geen verwon dingen had opgelopen. De auto is weggesleept VLISSINGEN Dronken man op Bellamypark opgepakt De politie heeft zondagnacht om 01.50 uur een dronken man opge pakt op het Vlissingse Bel lamypark. De 38-jarige Vlissinger was een horecagelegenheid uitge zet omdat hij overlast veroorzaak te. Hij is meegenomen naar het po litiebureau en in een cel gezet om zijn roes uit te slapen. Naast de boe te voor openbare dronkenschap krijgt hij een rekening voor het be vuilen van de politiecel. AAGTEKERKE Wij willen onze klanten het beste geven, het liefst nog iets extra's. Zodat ze bijvoorbeeld netjes gekleed kunnen solliciteren. Zodat ze kunnen groeien en zich mooier en sterker voelen. Wij behandelen ze als koningskinderen'. Susannah Koppejan foto's Lex de Meester De eerste openbare kledingbeurs van de Kledingbank Zeeland trok veel bezoek. De Kledingbank Zeeland werd eind juni geopend. De klanten kunnen er gra tis kleding uitzoeken in een speciale winkel. Alleen mensen die zijn doorver wezen door instanties als Orionis of Emergis kunnen er terecht door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Wat bloemen al niet te weeg kunnen brengen, ervoer het Veerse college van B en W aan den lijve tijdens de raadsvergade ring over de begroting voor vol gend jaar. Het college vond de complete raad tegenover zich over zijn voornemen fors te bezuinigen op de subsidie aan de Agrarische Natuur Vereniging Walcheren voor haar bloeiende akkerranden. Daardoor zou het voortbestaan van die bloeiende randen bedreigd worden. Dat kon toch zeker niet de bedoeling zijn, meende de raad. En dus kon het college niet anders dan op zijn schreden terug keren. De Akkerranden behouden volgend jaar en in 2014 de subsidie van ruim 18.000 euro. Het tekort in de begroting dat hierdoor ont staat, 5000 euro in 2013 en 10.000 euro in 2014, moet gedekt worden uit het potje Impuls Toerisme. De gemeente draagt vervolgens vanaf 2015 maximaal 10.000 euro per jaar bij aan de Akkerranden. Van de Natuurvereniging wordt verwacht dat ze zelf voor verho ging van haar inkomsten zorgt De Stichting beheert zo'n twintig kilo meter akkerranden, van zo'n der tig agrariërs. Er wordt een 'geva rieerd mengsel' gezaaid. „Dat is in middels ook sterker en weerbesten- diger geworden", vertelt Wim van Tatenhoven van de Natuurvereni ging. „Het verdwijnen van die ran den zou ook strijdig zijn met het streven van de gemeente om de lo kale economie en het toerisme een impuls te geven. De raad legt ons nu een uitdaging op om onze inkomsten te verhogen. Die hand schoen pakken we graag op. We beraden ons op verdere plannen. Uitbreiding van het aantal pluk- bonnen bijvoorbeeld, maar we moeten meerdere mogelijkheden verkennen." De Bloemenplukbon is overigens in de race voor de Na- tuurprijs 2012. Het Nationaal Groenfonds reikt die prijs 29 no vember uit. Natuurlijk Walcheren behoort tot de genomineerden. Jaarlijks schaffen zo'n 1500 men sen de bon aan. Daarmee kan in de zomer onbeperkt geplukt wor den. De opbrengst van de bon, jaarlijks zo'n 13.000 tot 15.000 eu ro, dekt de kosten echter niet. Grote Kade 40-42 Goes ÏUUv Tel: 0113-323484

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 15