'We hebben een keiharde les geleerd' Camera's op het Scheldekwartier 141 zeeland Landfront Walcheren wordt Rijksmonument 'Geen wantrouwen van coalitie jegens college' Het gezin Ontmoetingsplek in het Meiveld is nu al beklad Shirts Heren Jassen maandag 12 november 2012 door Emile Calon VLISSINGEN - De gemeente Vlissin gen gaat op het Scheldekwartier twee camera's plaatsen zodat van afstand gekeken kan worden wat er voorvalt. Die camera's komen daar om eventuele overlast te regis treren, maar ook ter bevordering van de sociale veiligheid. Het plaatsen van die camera's maakt onderdeel uit van de plan nen van het dagelijks bestuur van de gemeente om de toegankelijk heid en leefbaarheid van het ge bied te bevorderen en de sociale veiligheid te vergroten. Naast het plaatsen van camera's gaat het ook om het weghalen van de hekken die nu nog op en rondom het ter rein barrières vormen. De wandel- en fietspaden in het gebied worden eveneens verbeterd en er komt meer verlichting. Hoe veel extra straatlantaarns daar wor den geplaatst, kan een woordvoer der van de gemeente nog niet zeg gen. Volgens haar komt er 'vol doende verlichting zodat het een sociaal veilig gebied wordt'. De kuilen in het wegdek worden gerepareerd en de braakliggende kavels worden onder handen geno men. Daarbij gaat het om het egali seren van de afzonderlijke kavels Het landfront Vlissingen loopt ook over Koudekerke. foto Lex de Meester door Annemarie Zevenbergen VLISSINGEN - De Stichting Bunker- behoud heeft na tien jaar soebat ten haar zin gekregen: een monu mentenstatus voor het landfront Vlissingen. De verdedigingslinie van tien kilometer die dwars over Walcheren loopt is nu een be schermd rijksmonument. Voorzitter Cor Heijkoop: „Het is een unieke linie, de enige in Euro pa die nog bestaat. Het is ook voor het eerst dat voormalig Duits erf goed op die monumentenlijst komt. Maar we gaan wel daadwer kelijk verder aan de slag met 'ge bruik' van het landfront. Behoud alleen is niet voldoende. Er lopen al wandel- en fietspaden langs en we hebben de Battlefield-tours." Het Landfront werd tussen 1942 en 1944 door de Duitsers aange legd aan de landzijde van de ves ting Vlissingen om een aanval in de rug van de Scheldestad af te kunnen weren. De linie liep via de duinen bij Groot-Valkenisse over Koudekerke naar Nieuw-Abeele tot aan het Kanaal door Walche ren. Vervolgens aan de oostzijde van het kanaal over de Mortiere polder naar de Welzinge- en Scho rerpolder, eindigend bij Fort Ram- mekens in Ritthem. Het ministe- rieheeft één deel nog niet be noemd: de tankmuur in de Scho rerpolder. Dit met oog op eventue le ontpolderingsplannen. Heijkoop: „De linie bestaat uit zo'n dertig kazematten, tankgrach ten en betonnen versperringen, de 'Höckerhindernisse'. In de duinen bij Groot-Valkenisse willen we die versperringen iets uitgraven om te laten zien hoe de linie daar liep." De linie heeft nu nog een andere belangrijke functie, als groene buf fer tussen het achterland en de op rukkende verstedelijking." We staan positief in het leven. We zitten nu in de schuldsa nering, maar we gaan niet bij de pakken neerzitten, leder een kan onderuit gaan. Dat is ons gebeurd door verschillen de oorzaken en foute keuzes. Maar daar hoef je je toch niet voor te schamen.' en het weghalen van alle troep die daar ligt. Het is ook de bedoeling om daar wat banken en prullen bakken te plaatsen. Dat straatmeu- bilair is deels nieuw, en deels heeft het al op andere plaatsen in de ge meente gestaan. Tot slot worden in het Dok red- dingstrappen aangebracht zodat mensen die in het water vallen er ook weer uit kunnen klimmen. Het gaat om het grote Dok, zo be nadrukte de woordvoerster. „Niet om het Dokje van Perry." Ze kan nog niet vertellen wanneer precies begonnen wordt met de verbeteringen van het Schelde kwartier noch hoeveel geld ermee is gemoeid. Volgens haar worden momenteel alle plannen uitge werkt. Het ligt wel in de bedoeling 'om op korte termijn met de werk zaamheden aan te vangen'. De gemeente begint die verbete ring van het gebied omdat de eer ste woningen in het plan Beste- vaer inmiddels opgeleverd zijn er en op het Scheldeterrein ook stu denten worden gehuisvest. „Daar door wordt het intensiever ge bruikt." De kiosk Toen en Nu, waarin de geschiedenis van het gebied en de toekomstplannen zijn te bekijken, komt terug op het Scheldeterrein. De Kledingbank Zeeland draait volop. Triest genoeg loopt het aantal klanten snel op. Zij wor den er naar verwezen door in stanties. Mensen die even krap bij kas zitten, horen daar niet bij. De Bank hield zaterdag de eerste openbare kledingbeurs. door Annemarie Zevenbergen Emily van vier heeft een grote gele Tweety in haar armen. Samen met haar ouders Christien en Lode- wijlc loopt ze zaterdag over de eer ste openbare kledingbeurs van de Kledingbank Zeeland. De knuffel heeft ze net gekregen. Die kan mooi naast Beer, ook een grote knuffel die al thuis staat. Het gezin, sinds een half jaar in de schuldsanering, is klant bij de Kle dingbank en windt daar geen doekjes om. „Iedereen kan onder uit gaan. Dat is ons gebeurd door verschillende oorzaken en foute keuzes. Maar daar hoefje je toch niet voor te schamen', zegt Lode- wijk vastberaden. „Als je valt, sta je weer op. Het is maar geld." Christien: „We staan positiefin het leven en doen wat we kunnen. Het is voor ons het belangrijkst dat Emily niets tekort komt. Wij hebben weinig nodig. Zij moet ge woon naar balletles kunnen. Als we straks uit de schuldsanering zijn, beginnen we met een schone leL We hebben onze les geleerd. Een keiharde les. Maar bij de pak ken neerzitten, helpt echt niet." Het stel blijft hoe dan ook zelf speelgoed en kleding doneren aan de Kledingbank. Christien: „We hebben vandaag ook een paar zak ken ingeleverd." Rommelmarkten en kledingbeurzen blijven ze ook straks bezoeken. „Waarom zou je meer betalen als je op zo'n beurs MIDDELBURG - De nieuwe ontmoe tingsplek in het Meiveld in Middel burg staat er net, maar is nu al be klad met graffiti. Tot 'verdriet' en 'frustratie' van aanwonenden, is het volgespoten met teksten, woor den en tekens in zwarte verf. Hoe wel het volgens de gemeente 'huf- terproof is, blijkt het niet bestand tegen spuitbus en baldadigheid. De ontmoetingsplaats bij de half- pipe en het Cruyff Court lijkt op een muziektent, open aan de zij kant, overdekt, met zitelementen er in. Een ontmoetingsplaats voor jong en oud was de belangrijkste wens van de bewoners van Middel burg-Zuid, zo bleek eerder dit jaar. ook leuke dingen kunt vinden", zegt Christien praktisch. De kledingbeurs in de aula van het ROC-gebouw aan de Rave- steijnweg trekt de hele dag pu bliek. Er wordt volop gekeken, ge voeld, gepast en ook gekocht. Er is keuze te over: van damestruien voor drie euro tot herenjassen van vier euro of shirts en kinderkle ding voor één euro. Netjes en schoon. „Maar", zegt Susannah Koppejan, oprichter en voorzitter van de Stichting Kledingbank Zee land: „Dat kan al te veel zijn voor klanten van de Kledingbank, die hier nu ook zijn. Als je moet kie zen tussen een trui van drie euro of drie broden... Ja, dan blijft die trui hangen. Onze klanten zitten niet tijdelijk even krap. Nee, het gaat om mensen die het geld echt niet hebben. Door wat voor oor zaak dan ook. Er is helaas veel m,eer armoede om ons heen dan we denken. Hier in Middelburg, nog meer in Vlissingen en Terneu- zen. Daar is een groot armoedepro bleem. Ik wil ook met een mobiel uitgiftepunt naar Terneuzen." Vrijwilligster Ella Sarton op de beurs: „Ik ben vanaf het begin bij de Bank. Ik zit zeifin de bijstand, dus ik begrijp de problemen. Bui tenstaanders doen wel eens neer buigend tegen me, zo van: 'vrijwil liger, da's makkelijk werk'. Maar ze vergeten dat als wij er niet waren, dit niet zou bestaan. Ik red me goed, het zoeken naar koopjes is voor mij echt een sport geworden. En dan kom je heel ver." Susannah: „We hebben nog veel plannen. De Bank draait goed, triest genoeg. Afgelopen week zijn we gestart met een Speelgoed- bank. Samen met de Stichting Weerwerk. Die knappen het speel goed voor ons op als dat nodig is. De kinderen van onze klanten krij gen straks ook gratis speelgoed. Wij zijn daar nu druk mee bezig, zodat we met Sinterklaas en Kerst de kinderen kunnen verrassen. Want dat zijn echt moeilijke tij den voor onze klanten." Voor zachte prijsjes ging de kleding weg. WSXSSS(S6iaitXSiiXQSS!?SSSS3SSSSSSXI^!^^ door Maurits Sep VLISSINGEN - Er is geen sprake van wantrouwen vanuit de Vlissingse coalitiepartijen jegens het eigen college. Dat benadrukt Mark Weug, voorzitter van de grootste fractie in de coalitie, de LPV. De coalitiepartijen dienden met steun van D66 donderdag een mo tie in waarin het college wordt op gedragen voortaan elke maand een overzicht te verstrekken van de ontwikkelingen in de grondexploi taties voor bouwprojecten. Zij wil len die informatie maandelijks hebben, omdat ze meer grip wil len krijgen op de financiële proble men van de gemeente. De grondexploitaties spelen daarin een belangrijke rol. Weug: „Die motie is geen motie van wantrou wen. Het is een steun in de rug van het college. Het gaat nu al veel beter met de informatievoorzie ning, maar we willen verder." De motie werd overigens door meer partijen ondersteund dan de PZC zaterdag meldde. Ook Christenunie, GroenLinks en één lid van de PvdA stemden voor de ze motie. Dat betekent dat die de steun heeft van 21 van de 27 raads leden. „Dit leeft dan ook breder dan bij alleen de coalitiepartijen", benadrukt Weug.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 14