Toeristentax blijft Veere verdelen Meters witte kant en tule zweven voorbij WALCHEREN €l.- Jongen gedwongen tot pinnen almanak Mantelzorg MAANDAG 12 november 2012 13 Kledingbank Zeeland draait volop 14 en 15 Open Huis pleegzorg geslaagd 16 en 17 UHÜlïft Horeca vindt verschillende tarieven onbespreekbaar, kampeerbranche blijft fel voorstander door Annemarie Zevenbergen DOMBURG - Tot genoegen van de Veerse horeca heeft de Veerse ge meenteraad de suggestie van de kampeerbranche om verschillende tarieven te hanteren bij de toeris tenbelasting, verworpen. Voor ie dereen gaat die belasting volgend jaar met een dubbeltje omhoog. Overigens staat de deur nog op een kier, want de gemeenteraad wil zich in een later stadium nog eens buigen over de systematiek van de toeristenbelasting. Een ver breding van de basis, bijvoorbeeld ook voor dagrecreanten, en de ta riefdifferentiatie kunnen onder werpen zijn. Dat laatste is echter niet bespreek baar voor de Veerse afdeling van Koninklijke Horeca Nederland (KHN), die verheugd is over de be slissing van de raad. Voorzitter Michiel Kloeg: „Het grondbeginsel van toeristenbelasting is dat we met z'n allen gelijk bijdragen aan de voorzieningen in de gemeente. Wandelt iemand in een kruiptent- je minder op de wandelpaden of over de duinovergangen? Het is een belasting voor en door toeris ten. Geen omzetbelasting zoals de kampeerbranche er door die diffe rentiatie van maakt. Voor ons is in stellen van verschillende tarieven niet aan de orde. Nu niet en in de toekomst ook niet Want waar leg je dan de grens? We willen best praten over verbreding van de grondslag, maar verschillen in ta rieven moet de kampeerbranche niet bij ons leggen." Bram van Leeuwen van de Stich ting Vrije Recreatie: „Natuurlijk zijn wij teleurgesteld. De kampeer branche wordt onevenredig hard geraakt door die stijging gezien de lage prijzen van de overnachtin gen. De Koninklijk Horeca wil voor een dubbeltje op de eerste rang zitten. De natte horeca komt zeker goed weg. We blijven fel strij den voor differentiatie. De toeris tenbelasting is nu eenmaal verwor den tot een omzetbelasting. Dat is een economische realiteit. Boven dien worden de lasten voor de in frastructuur nu eenzijdig wegge legd bij de verblijfsrecreant. De da grecreant en de inwoners van Veere maken daar ook gebruik van. Dit is nog geen gelopen race." Joke de Witte van de Recron: „Te leurstellend dat de KHN geen milli meter beweegt en de raad daarin meegaat. Wij houden het vuurtje warm. Er moet een eerlijker verde ling van de lasten komen." door Annemarie Zevenbergen MIDDELBURG - Die Jurk, dat was za terdag toch de grootste trekker op de eerste Alles is Liefde Trouw- beurs in Middelburg. Met cameraa tje in de ene en glaasje prosecco in de andere hand, genoten de talrij ke moeders en dochters, al dan niet vergezeld van schoonmama en hier en daar een verdwaalde aanstaande bruidegom, van het ge- bodene tijdens de twee grote bruidsmodeshows. Meters kant, tu le en satijn zweefden voorbij op de catwalk in hotel Van der Valk. Het was lang, wit en romantisch met hier en daar een uitschieter in lang zwart kant of kort satijn. Er werd driftig becommentarieerd. Zo ook dochter Eline Beenakker (26) uit 's-Heer Arendskerke met moeder Paula uit Heinkenszand. Eveline gaat volgend jaar septem ber trouwen en wil nu al ideeën opdoen: „Wel wit en lang, maar niet per se een sleep en sluier." De strapless japonnen vielen bij de aanstaande bruid in de smaak. Moeder Pauline had bedenkingen bij een model met wijduitstaande rok: „Dat past niet in de auto hoor." Haarmode, make-up, bruidstaar ten, ringen, trouwpakken en foto grafie; het was er allemaal. Organi sator Mirjam Colijn is blij met het succes en wil het volgend jaar weer doen. De Middelburgse Dion Verkoeijen en Anita Bosschaar sleepten de hoofdprijs binnen: bruidsjurk, trouwpak, bruidsauto, boeket, hotelovernachting en extra's voor hun trouwdag 24 mei. VLISSINGEN Politie pakt scooterdief op Op de Westelijke Bermweg in Vlis- singen is vrijdagavond een 17-jarige Vlissinger aangehouden voor dief stal van een scooter. Agenten zagen de jongen eerder die avond zonder helm op de scoo ter rijden en hielden hem aan. Hij stopte, gooide de scooter op de grond, stapte achterop de scooter van een vriend en verdween. De tweede jongen wist te ontkomen. Ringen en bruidsjurken mogen nog steeds wat kosten, ondanks de crisis. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl Een 17-jarige jongen is vrijdaga vond gedwongen geld te pinnen op de Grote Markt in Goes. De jongen werd rond 21.15 urn: samen met een vriend belaagd door een groepje mannen in de buurt van de Oost- wal. De jongen viel en werd ge schopt en geslagen. Zijn vriend kon er op dat moment vandoor. Omdat hij geen geld had, dwongen de mannen hem te pinnen op de Grote Markt. Volgens de politie be dreigden ze hem zo ernstig dat hij uit angst voor represailles mee ging. De politie hield later op de Oude Vismarkt een 35-jarige man aan. Die ontkent betrokkenheid. De politie is op zoek naar getuigen, met name twee vrouwen waarmee de jongen op de Grote Markt con tact had. Hij kon geen goede signa lementen van de daders geven. De dag van de Dit, de week van de Dat, de maand van de Zus en het jaar van de Zo: we hebben het er wel een beetje mee gehad, om eerlijk te zijn. Eens een keer een dag of weekje van niks, dat lijkt ons ook wel wat. Desalniettemin hebben sym pathieke acties om de lijdende mede mens en degenen die hen steunen in het zonnetje te zetten, onze onver deelde steun. Zo waren wij zeer ont roerd door dat jongetje van negen, dat in huisflink mee aanpakte om zijn gehandicapte vader te verzor gen. Eén groep mantelzorgers wordt echter elk jaar weer vergeten, op de Dag van de Mantelzorg. Terwijl me nig Zeeuw achteloos gebruik maakt van hun diensten. Jawel: de dames van de garderobe.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 13