zeeland 115 Scalda schorst student na pornozaak t Motor gestolen uit voortuin Tegemoetkoming zieke minima m mm BdMDNT p- zaterdag 10 november 2012 t _(S START Voordelen: - Er ligt een plan, qua bestem mingsplan weinig problemen -Veel gratis parkeerruimte - Meer capaciteit en dus meer mogelijkheden voor exploitatie - Goedkoper dan in binnenstad - Goed bereikbaar - Geen versnippering aanbod schouwburg/Studio A58 Nadelen: - Buiten de binnenstad -Weinig uitstraling - Onzichtbaar in hoek van ZEP Voordelen kleinere variant: - Goedkoper - Vertrouwde omgeving bezoekers Nadelen kleinere variant: -Nieuw ontwerp kost veel tijd - Capaciteit blijft hetzelfde - Weinig maatschappelijk draagvlak voor bouw in park Voordelen grotere variant: - Ontwerp is klaar - Meer capaciteit en dus meer mogelijkheden voor exploitatie - Combinatie met park geeft meerwaarde -Vertrouwde plek bezoekers Nadelen grotere variant: - Bouwkosten - Weinig maatschappelijk draagvlak voor bouw in park Verbouwing huidi theater Voordelen: - Geen wijziging bestemmingsplan nodig - Verbouwing kan snel beginnen - Geen verzet te verwachten - Oude, vertrouwde plek voor bezoekers Nadelen: - Opknappertje gaat minder lang mee dan nieuw theater - Parkeerprobleem moet nog worden opgelost - Capaciteit blijft hetzelfde - Schouwburg moet tijdelijk dicht Voordelen grote variant: -Ontwerp ligt al klaar - Meer capaciteit en dus meer Voordelen kleine variant: mogelijkheden.voor exploitatie - Litteken in binnenstad weg. - Litteken in binnenstad weg. Nadelen grote variant: Nadelen grote variant: - Nieuw ontwerp, kost veel tijd - Aanpassen ontwerp, kost tijd - Capaciteit blijft hetzelfde - Politiek uiterst gevoelig - Politiek uiterst gevoelig -Juridisch ingewikkeld - Juridisch ingewikkeld - Parkeerprobleem oplossen - Parkeerprobleem oplossen Voordelen: - Geen wijziging bestemmingsplan nodig - Kwalitatief beter dan verbouwing - Oude, vertrouwde plek voor bezoekers Nadelen: - Nieuw ontwerp, kost veel tijd - Parkeerprobleem nog oplossen - Capaciteit blijft hetzelfde infögraphic: Rolant Ouist tekst: Theo Giele j foto ANP goes - De 22-jarige student uit Wissenkerke die verdacht wordt van het tonen van kinder- en die renporno aan medestudenten, is per vandaag geschorst aan het Scal da in Goes, voorheen ROC Zee land. Dat zegt bestuursvoorzitter Hen- nie van Meerkerk. „Op termijn volgt verwijdering", zegt zij. Zij er kent dat de school eerder signalen heeft gehad van leerlingen die meldden dat de jongeman in les- pauzes porno aan medeleerlingen toonde. „Dat was in 2010. Dat heb ben we gemeld aan de politie, maar toen kon dat niet worden aangetoond. Ditmaal kon de re cherche dat wel." Verder zegt Van Meerkerk nooit signalen van leer lingen of ouders te hebben gehad dat er op school porno door stu denten werd bekeken. De school zal volgende week in een communiqué duidelijk maken dat porno geen plaats heeft bij de onderwijsinstelling, kondigt Van Meerkerk aan. „Het moet volko men duidelijk zijn dat porno in welke vorm ook absoluut niet kan. Dat accepteren wij van niemand, niet van docenten en niet van stu denten." Betrokken leerlingen krijgen bege leiding aangeboden via de mento ren van hun schoolafdeling. De uitspraak in de rechtszaak te gen de 22-jarige man is op 22 no vember. goes - In de nacht van donderdag op vrijdag is een motor gestolen uit de voortuin van een woning aan de Heernisseweg in Goes. De motor stond met een slot afge sloten in de tuin. Het gaat om een Varadero SD01, een sportief uit ziende motor, met kenteken MB-RG-72. De politie kon gisteren niet zeggen welke kleur de motor had en ook niet hoeveel hij nog waard was. wissenkerke - De gemeente Noord-Beveland wil ook dit jaar een tegemoetkoming geven van 250 euro aan de minima die chro nisch ziek of gehandicapt zijn. Het geld is bedoeld om extra kos ten die ziekte of handicap met zich meebrengen te verzachten. Door Rijksbeleid komen enkel mensen in aanmerking die tot 110 procent van een bijstandsinkomen voor hun omstandigheden krij gen. De aanvragen voor het extraa tje moeten voor 25 januari 2013 bij de gemeente zijn. De gemeente denkt 9000 euro uit te keren. MZmaStetaars.n!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 101