effeweg.nl Een VIP-plaats naas 81 buitenland effeweg.nl 0529 - 46 96 67 Kerstreis Boedapest Kerstreis Andorra Drie staten vóór homohuwelijk donderdag 8 november 2012 Chicago viert feest na winst van 'zijn' president supervoordelige busreizen 8 DAGEN SLECHTS Q29 - 8 daagse busreis Vertrek op 21 december Boek nu een goedkope kerstreis naar Boedapest en vier de kerstdagen in Hongarije. Geniet van de gezellige kerstmarkten in Boedapest en ga mee met een natuurtocht naar de Donauknie! INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen 7x ontbijt 7x diner Stadsrondrit Boedapest o.l.v. een gids Afscheidsdiner Brandstoftoeslag Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar 8 DAGEN SLECHTS QQQ 8 daagse busreis Vertrek op 21 december Ga tijdens de kerst mee met Effe Weg naar Andorra! Een afwisselende reis waarbij u kennis maakt met de natuur en cultuur, het Catalaanse kerstgebruik de 'Caga Tio', de be sneeuwde bergen bewandelt en een verkenningstocht maakt door de in kerstsfeer gebrachte stad Barcelona! INCLUSIEF 7 hotelovernachtingen - 7x ontbijt- en dinerbuffet Welkomstdrankje Nederlandse gids dag 5 en 6 Brandstoftoeslag Begeleiding door uw chauffeur, tevens reisleider Vervoer per Comfort Class touringcar Is dit misschien iets voor u? 3 dgn Londen Stena Line Vertrek: div. data in jan, feb, mrtv.a. 79,- 3 dgn Rijn Kerstcruise Vertrek: 7, 9,11,13,15 decv.a. €159,- 5 dgn Praag Oud Nieuw Vertrek: 29 decv.a. €249,- 5 dgn Kopenhagen en Malmö Oud Nieuw Vertrek: 29 decv.a. €299,- 6 dgn Kerstreis Parijs Vertrek: 22 decv.a. €249,- 6 dgn Single Kerstreis Halle Vertrek: 22 decv.a. €359,- 6 dgn Kerst in Vlaanderen Vertrek: 22 decv.a. €369,- 6 dgn Single Kerstreis Bad Dürrheim Vertrek: 22 decv.a. €399,- 8 dgn Kerstreis Kroatië Vertrek: 21 dec.-.v.a. €414,- 8 dgn Kerstreis Toscane Vertrek: 21 decv.a. €419,- 12 dgn Kerst en Oud Nieuw Zwarte Woud en Vogezen Vertrek: 22 decv.a. €699,- Kijk op offeweq.nl of bel non veel weerreizenl Alle fouten voorbehouden. Prijzen zijn vanaf, per persoon en inclusief brandstof- Wk -jtëjfa /ff&i toeslag. Exclusief excursie-entreegelden en 18,- resen/eringskosten per boeking. 'AM. sor De vreugde in Chicago na de overwinning van Obama explodeerde, al was er geen volksfeest zoals in 2008. Maar: „Obama is in de Ame rikanen blijven geloven." door Hanneke Keultjes Zijn stem heeft duidelijk te lijden gehad van de lange campagne. Maar Barack Obama heeft zijn doel bereikt. Hij is herkozen, dus wanneer de glimmende confetti in McCormick Place in Chicago naar beneden is gedwarreld en hij First Lady Michelle en zijn dochters Sas- ha en Malia heeft geknuffeld, dwingt hij zich tot het uiterste om zijn campagneteam en alle vrijwil ligers te bedanken. Met moeite komt zijn stem uit boven het ge juich van duizenden van die vrij willigers. „Jullie zijn de beste uit de geschie denis van de politiek." Camille Myaole is één van die vrijwilligers. Voordat Obama op het podium verschijnt, komt ze met haar wan delstok de zaal binnen, knippe rend met haar ogen tegen het felle licht in de overweldigend rood-wit-blauw gedecoreerde zaal. „Dit is een droom die werkelijk heid wordt", klinkt het zacht, ter wijl ze zich een weg baant door de massa aanwezigen. De dame is uit Atlanta (Georgia) naar Chicago ge komen om samen met Barack Oba ma zijn herverkiezing te vieren. „Ik ben zo trots op mijn presi dent." Duizenden gelukkigen die een kaart wisten te bemachtigen, delen die trots dinsdagnacht. Ze zwaaien, na het tot winnaar uitroe pen van Obama door de tv-sta- tions, onvermoeibaar met Ameri kaanse vlaggetjes. En ze swingen op de campagne-soundtrack van Bruce Springsteen, U2, en heel veel soulmuziek. Buiten trotseren duizenden ande ren de kou om op grote schermen mee te kijken. Toch is 2012 geen 2008. Dit keer geen massaal volksfeest in het Grant Park in Chicago voor 240.000 mensen, maar op veel klei nere schaal: in een zaal - al heeft die dan wel een capaciteit van 26.000 mensen - in congrescen trum McCormick Place aan de oever van Lake Michigan, waar Obama ooit zijn hardlooproute had. Waar vele Obama-aanhangers de afgelopen vier jaar hun euforie voelden wegebben, werd Eric 'Lionman' O'Neal senior juist al leen maar enthousiaster, vertelt hij. „In 2008 stemde ik wel op hem, maar zat er bij mij geen pas sie achter. De afgelopen vier jaar heb ik gezien wat hij bereikt heeft. En toen dacht ik: wow." De voormalig karatekampioen ver gelijkt de Amerikaanse economie in 2008 met een auto die total loss is. „Obama had geen monteur, geen onderdelen, geen garage, maar toch wist hij die auto op te knappen. En nu is 99 procent van die auto gemaakt, en dan klagen we nu dat er nog een deukje in de bumper zit?" Om die boodschap te verspreiden kon Obama zijn hulp gebruiken, vond O'Neal. Dus verliet hij zijn karateschool in de zuidelijke stad New Orleans, wetende dat Obama daar, in de conservatieve staat Kiezers in de staten Maryland, Mai ne en Washington hebben zich gis teren uitgesproken voor invoering van het homohuwelijk. Wetgevers in verscheidene staten hebben eer der al ingestemd met het homohu welijk, maar hun plannen waren nog niet door een meerderheid van kiezers bekrachtigd. In dertig staten hebben de kiezers zich in middels uitgesproken tegen het ho mohuwelijk. Voor activisten die huwelijken tus sen mensen van hetzelfde geslacht mogelijk willen maken, was dins dag een bijzondere dag. In Ma ryland schaarden de kiezers zich dinsdag achter het huwelijk dat de wetgevers in die staat al hadden op gesteld. In Maine lag het initiatief voor het homohuwelijk dinsdag bij de kiezers zelf. Hun instemming is een wending, omdat Maine drie jaar geleden het homohuwelijk nog afwees. De staat Washington heeft naar ver wachting dinsdag ook ingestemd met het homohuwelijk. Ze voegen zich daarmee bij Connecticut, Io wa, Massachusetts, New Hampshi re, New York, Vermont en de hoofdstad Washington.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8