27 Eversdijk in de lift met studie en sportcarrière donderdag 8 november 2012 VUSSINGEN Bekerwedstrijd Vlissingen-RBC eerder De bekerwedstrijd tussen VC Vlis- singen en RBC is vervroegd. Het duel uit de derde ronde van de dis trictsbeker wordt op zondag 25 no vember gespeeld. De aanvang is 14.30 uur. Beide voetbalclubs hebben dat in onderling overleg besloten. De ont moeting was door de voetbalbond op dinsdag 18 december vastge steld. VC Vlissingen bereikte de derde ronde ten koste van RCS, dat met 4-3 verslagen werd. GOES Time-out voor Baaijens-van de Vrie Dressuuramazone Tessa Baaijens- van de Vrie is in de eerste selectie wedstrijd voor Jumping Amster dam op de tweede plaats geëin digd. De Goese die uitkomt in de klasse van ruiters met een lichame lijke beperking, scoorde met haar paard Riana in het Limburgse Beek 68,4 procent. Het was voorlopig de laatste wed strijd van Baaijens, want ze is vijf maanden zwanger. „Het betekent niet dat ik er helemaal mee stop", zegt Baaijens. „In 2016 zijn de Olympische Spelen in Rio de Janei ro. Ik denk dat ik me daar op ga richten." HEIKANT Eerste van twee Jeff Thuy Memorials De Jeff Thuy Memorial komt ieder seizoen tweemaal terug. Het opval lende is telkens weer dat de be langstelling van de zijde van de lo pers en loopsters groot is. Zater dag is het de eerste uitvoering van dit seizoen, waarna de TC Heikant begin januari ook voor de tweede zorg draagt. De wedstrijd staat vooral bekend om de zwaarte van het parkoers, dat gedeeltelijk onverhard is en ook grensoverschrijdend is. Ook in Heikant, waar om 15.00 uur ge start wordt aan de Julianastraat, staan er drie afstanden geprogram meerd: 3000, 5400 en 12200 meter. De jeugd gaat om 14.45 uur van start. door Roeland van Vliet GOES - Matthijs Eversdijk was dins dagavond enigszins verrast. De mountainbiker ontving op de eer ste dag van de Contacta in Goes de Sportstimuleringsprijs van Zee land Seaports. Hij kreeg de voor keur boven de Vlissingse kitesurf- ster Katja Roose en de Kamper- landse handboogschutter Ingrid Peijer. „Ik dacht: de andere twee genomineerden hebben olympi sche aspiraties, dus zal het wel één van hen worden. Maar het bleek dat de jury veel waardering had voor mijn combinatie van studie en topsport." Eversdijk is tweedejaars Lucht- en Ruimtevaarttechniek aan de TU in Delft. Hij ligt op schema en ver wacht binnen de drie jaar zijn bachelor af te ronden. „Ik heb 54 van de 60 studiepunten uit het eerste jaar binnen en ook nu gaat het goed. Het kan dus bijna niet In de rubriek 'Kriskras' worden zij in de schijnwerpers gezet. Vandaag deel 83: monteur Willem van Waeyenberghe. Willem van Waeyenberghe bouwde en prepareerde de BMW van rallyrijder Sjef Meersschaert en navigator Debbie Everse. foto Camile Schelstraete meer mis gaan", zei hij optimis tisch. Tegelijkertijd zit zijn carrière als mountainbiker in de lift. In juli van dit jaar werd de rijder van Cu- be-Nutswerk derde op het Neder lands kampioenschap voor belof ten. Daardoor mag hij in 2013 we reldbekerwedstrijden gaan rijden. „Dat is echt heel gaaf', zei Evers dijk. „Die wedstrijden zijn groots opgezet en worden live uitgezon den op internet." De Bevelander gaat niet naar die wereldbekerraces als onderdeel van een nationale ploeg of met meerdere coureurs van Cube-Nuts- werk. „Ik ga er helemaal zelfstan dig heen. Daarom kan ik deze 3000 euro goed gebruiken", stelde hij, wijzend op de cheque die hij van Zeeland Seaports had gekre gen. „Ik moet mijn reizen naar bij voorbeeld Italië en Frankrijk zelf bekostigen." Eversdijk heeft overigens wel enke- Matthijs Eversdijk kijkt uit naar de wereldbekerwedstrijden, foto Kevin Kempf le sponsors, waaronder de TU. „Daarnaast helpen ze me op de universiteit door mee te denken", liet hij weten. „Ik krijg de kans om opdrachten uit te stellen, zodat ik toch naar wedstrijden kan." De studie Lucht- en Ruimtevaart techniek - ook wel aerospace engi neering - noemde Eversdijk in één adem spannend, moeilijk en prach tig. Hij heeft een druk leven, zei hij dinsdag, en duikt na trainingen weer gelijk in zijn studieboeken. „Het is namelijk allemaal heel inte ressant, ook met het oog op het mountainbiken", zei hij. „Materia len die eerst in de ruimtevaart wor den gebruikt, zie je later terug in achtereenvolgens de luchtvaart, au to-industrie en het maken van fiet sen. Frames van mountainbikes zijn tegenwoordig allemaal van car bon of licht aluminium. Beide ma terialen werden voor het eerst ge bruikt in de ruimtevaart." De negentienjarige coureur neemt een voorbeeld aan Gerard Vroo- men, een Nederlandse industrieel ontwerper. Hij was in 1995 één van de oprichters van het fiet- senmerk Cervélo. Eversdijk: Ge rard Vroomen heeft dezelfde stu die gedaan als ik. Je hoeft dus niet per se in de lucht- of ruimtevaart te belanden. Als ik na de univer siteit in het wielrennen kan blij ven, zou ik dat ook heel mooi vin den."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 73