Nieuwe vrijage Cent-Terneuzen 'En dan begin je te dromen' iSl zeeland SGP Temeuzen: 'Houd de belastingdruk laag' Culinair Grens Magazine almanak Nederland nivelleert donderdag 8 november 2012 door Wout Bareman zelzate - De havens van Gent en Temeuzen moeten nauwer gaan samenwerken. Het zou uiteinde lijk moeten leiden tot één havenbe drijfvoor de Kanaalzone. Burgemeester Daniël Termont van Gent en z'n collega Jan Lonink van Terneuzen vinden dat de (wet telijke) mogelijkheden snel moe ten worden onderzocht. Ze putten moed uit de goede samenwerking bij de voorbereidingen voor de bouw van de nieuwe zeesluis. Ook directeur Daan Schalck van Haven bedrijf Gent vindt dat een samen smelting voor de hand ligt. „We doen dingen al goed, maar we kun nen nog veel beter. Daarvoor moe ten we in onze samenwerking nog vele stappen verder gaan." De roep om één havenbedrijf do mineerde maandagavond de af scheidsbijeenkomst dat de Gentse havenbedrijven vertrekkend gou verneur André Denys aanboden. Denys - die eind 2004 aantrad - is begonnen aan een afscheidstoer- nee. In januari zwaait hij offcieel af. In het auditorium van staalgi- gant ArcelorMittal werd gediscussi eerd over de toekomst van de Ka naalzone. Dat gebeurde onder lei ding van acteur/zanger Marijn De- valck (Boma in FC De Kampioe nen), die vooral belangstelling toonde voor de knieën van minis ter van Staat Miet Smet, die na mens Vlaanderen onderhandelde - met Nederland over de zeesluis. Gent koketteerde al eerder met ha venschap Zeeland Seaports. Toen liep de vrijage - die vooral was ge richt op nauwe samenwerking tus sen Gent en Terneuzen (zonder Vlissingen) - stuk op de innige rela tie van het havenschap met Rotter dam. „Maar het is altijd mijn droom gebleven. Ik heb dat ideaal beeld al bijna twintig jaar voor ogen en ik merk dat met name in Zeeuws-Vlaanderen steeds meer in die richting wordt gedacht", zei burgemeester Termont. Lonink: „We werken al op zoveel terreinen samen in de Grenzenloze Kanaal zone. Ik vind het samengaan van de twee havenbedrijven in dat pro ces eerlijk gezegd een logische stap. Ik weet dat het een harte- wens van m'n collega is en ik wil er graag aan meewerken." Miet Smet terugblikkend op de on derhandelingen met de Nederlan ders: „We weten allemaal dat het niet zo simpel is een akkoord met de Nederlanders te sluiten. Maar we beseften al snel dat die sluis een win-winsituatie zou zijn." Die vlotte twintiger is al jaren werk zaam in de reclame en het is aan hem te zien dat hij zich uitstekend thuisvoelt in die wereld. Hip baardje, moderne kleding, creatieve uitstra ling... Zelf omschrijft hij zich als adrem, snel en goed in woordgrappen. Aan gezien hij ook het nieuws op de voet volgt, probeert hij die woordgrappen 'Het wordt hier een vergeten hoek als er niets gebeurt Je moet mensen iets bieden. We willen voor de streek iets moois neer zetten.' Danny en Christien Buysrogge Horeca-ondernemers Danny en Christien Buysrogge willen net over de Westerscheldedijk bij de jachthaven van Paal een pavil joen bouwen. Er komt een groot terras, een dakterras om vogels te spotten en bezoekers kunnen er ook eten. door Eugène Verstraeten Het zal zo'n tweeën half jaar geleden zijn. Na een geslaag de fuif verlaten de laatste feestgangers pas tegen het ochtendgloren café In het zicht der Schelde in Paal. Uitbaters Danny en Christien Buysrogge blazen met een bak kof fie nog even uit op een bankje bo venop de Scheldedijk. In het licht van de opkomende zon genieten ze van een geweldig panorama. Dobberende boten in de jachtha ven, op de achtergrond het unieke natuurgebied Saeftinghe en daar achter de glinsterende Westerschel- de. En ze denken dat dit een wel heel fraaie locatie zou zijn voor een paviljoen. „En dan ga je dro men." Inmiddels is de droom uitgekristal liseerd tot een concreet plan. Net over de dijk vlak bij de jachthaven willen ze een paviljoen bouwen dat perfect past in de omgeving. Een rustplaats voor fietsers en wandelaars, een gezellig terras, een restaurant waar je lekker kunt eten. Met een dakterras waar vo- gelspotters met vaste verrekijkers de vogels in het natuurgebied kun- 'Je kijkt vanaf het terras op Saeftinghe. Een mooiere plek is er niet voor een kop koffie' SINT ANNA TER MUIDEN - Vier restauranthouders aan beide zijden van de grens, nabij Sint Anna ter Muiden, presenteerden dinsdag het blad Grens Magazine. Het is een initiatief van De Vijverhoeve, d'Ouwe Schuure, Living- room 102 en Ter Mude. De restaurateurs wijzen in het blad op de mogelijk heden die er in het gebied op culinair gebied zijn. Grens Magazine bevat foto's en beschrijvingen van de creaties van de verschillende koks, maar ook anekdotes en verhalen over de restaurants en hun eigenaren. Ze heb ben allen een sterke binding met de grensovergang. Op de foto onthullen Bart Grahame (De Vijverhoeve, links) en Anthony van de Plasse (d'Ouwe Schuure) het nieuwe magazine. foto Mark Neelemans nen bespieden. „Een mooiere plek om Saeftinghe te bekijken is er niet", weet Danny. „En je kunt het gewoon doen vanuit je stoel met een kop koffie erbij." Toen ze hun plannen neerlegden bij het waterschap en de gemeente Hulst kregen ze positieve reacties. En ook van het Zeeuwse Land schap. Het initiatief vecht volgens onderzoeken niet met de aanwezig heid van het aangrenzende natuur gebied. Op het haventerrein is im mers nu al de nodige bedrijvig heid. Sommige bewoners van het dorp en ook de watersportvereniging hebben hun bedenkingen. „We hebben de mensen uit het dorp uitgenodigd om mee te denken over de plannen, om hier samen iets moois te krijgen. En we hopen ook nog steeds dat we in goed overleg met de watersportvereni ging kunnen samenwerken", zeg gen Danny en Christien. Ze baten nu elf jaar het café In het zicht der Schelde uit en hebben zin in een nieuwe uitdaging. Christien volgt zelfs een koksopleiding in Antwer pen. Zij gaat de scepter in de keu ken zwaaien. In het restaurant kun je straks kleine hapjes eten, een complete schotel bestellen, maar ook a la carte eten. Zonder sterallures. „Het eten moet lekker en betaalbaar zijn voor iedereen." Met zo'n entourage en pa norama wordt het pavil joen straks natuurlijk ook een gewilde trouwlocatie. Danny: „Er belden vorige week al mensen of ze voor augustus vol gend jaar konden reserveren." Dat gaat niet lukken, maar Danny en Christien willen toch wel rond maart 2014 open gaan. Het pavil joen komt op een platform van 930 vierkante meter dat op beton nen palen wordt gebouwd. Het wordt volledig opgetrokken uit ei- door Raymond de Frel Tip? redactie@pzc.nl te maken naar aanleiding van een bepaald nieuwsfeit dat in de kranten kolommen wordt beschreven. Laatst nog, toen duidelijk werd dat het land moest gaan wennen aan het nivelleren. De ene grap na de an dere volgde. Over Rutte, Spekman en Samsom. „Tja", zei hij daarna. „Woordgrappen maken over de poli tiek. Ik ben het nog nivelleert." terneuzen - Terneuzen moet er al les aan doen om één van de goed koopste gemeenten in Nederland te blijven. De SGP dient daar van avond tijdens de behandeling van de begroting 2013 een motie voor in. Temeuzen stond van 2004 tot 2010 nog afwisselend op de eerste en tweede plaats van de lijst van het Centrum voor Onderzoek van de Economie van Lagere Overhe den (COELO). Dit centrum doet uitgebreid onderzoek naar de ge meentelijke belastingdruk. Het investeringsniveau van de laat- kenhout. Danny: „Dus geen waai- bomenhout, zoals je dat zien bij de strandpaviljoens langst de kust in West-Zeeuws-Vlaanderen. Het wordt een duurzame constructie met authentieke penverbindingen. Op het terras komen tussen de 180 en 200 stoelen. Binnen vinden 100 mensen een zitplaats. Verder komt er een speelhoek voor kinderen." Danny: „We hopen dat we in maart of april de bouwvergunning hebben. Dan gaan we grotendeels zelf het platform bouwen en komt in september het paviljoen er op. ste jaren heeft er volgens de SGP mede voor gezorgd dat de tarieven hard zijn gestegen. „De woonlas ten voor een meerpersoonshuis- houden bedroegen in 2010 477 eu ro en in 2012 593 euro (goed voor een 41e plaats op de COE- LO-lijst)", aldus SGP'er Martin Stouten voor. De staatkundig gere formeerden vinden dat de tarie ven niet ongelimiteerd kunnen worden verhoogd. Daarom wordt het college van B en W verzocht om mogelijkheden te zoeken, die ertoe moeten leiden dat Terneu zen niet boven de vijftigste plaats komt in de 'COELO-atlas van de lokale lasten.' VIDEO Kijk naar een video over de actie Sjaak zoekt Sjakies op De Drieklank in Oostburg op www.pzc.nl/video MEEST GELEZEN 1Zaak Ploegstra in boek Cold Cases 2. Verdachte moord Axel langer vast 3. Speciaalzaak slagwerk in Axel STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 66