Nieuw leven voor glastuinbouwgebied CONTACTA.NL 6-7-8 NOVEMBER 2012 ZEEUWS-VLAANDEREN Plastic zakken houden De Drieklank warm Suurmond dient ontslag in DONDERDAG 8 november 2012 300 standhouders 15.000 m2 beursvloer 21.000 bezoekers Bedrijven uit alle branches Seminars en workshops op 3 podia Live radio- en televisieuitzendingen Floris van Bommel Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl 'En dan begin je te dromen' 18 en 19 Zeeland Seaports neemt ontwikkeling zelf in handen door Harmen van der Werf WESTDORPE - Zeeland Seaports zet de schouders onder de ontwikke ling van het nog vrijwel lege glas tuinbouwgebied onder de rook van Westdorpe. Een commercieel manager is aangesteld, Jenny Cro ne, die de tuinderswereld van bin nenuit kent. Zij heeft er alle ver trouwen in dat het moet lukken volgend jaar nieuwe bedrijven aan te trekken. Het glastuinbouwgebied bij West dorpe biedt warmte en CO2 (van kunstmestfabriek Yara) tegen een vaste prijs. Sinds 2009 zijn daar nog maar drie bedrijven op afgeko men. Crone: „Voor veel tuinders was het interessanter een gasge stookte warmtekrachtcentrale te exploiteren en bij gunstige prijzen elektriciteit te leveren aan het net. Die tijd is door de gestegen gasprij- zen voorbij." Volgens Crone biedt dat kansen voor 'Westdorpe'. Zij heeft de laat ste tijd diverse beurzen bezocht en merkte daar veel interesse onder tuinders. „Wij zitten nu dertig tot veertig procent onder de prijs van warmte en CO2 vergeleken met een waterkrachtcentrale." Crone vertelt inmiddels met meer dere partijen 'serieus' in gesprek te zijn over vestiging bij Westdorpe. Ze noemt geen aantallen. „Het eer ste kwartaal van 2013 zou er zo maar goed nieuws kunnen ko men", licht ze een tipje van de sluier op. Crone tekent wel aan dat de financiering door banken nog altijd lastig is. „Maar als glastuin bouwers iets willen verdienen, moeten ze naar Westdorpe ko men." Zeeland Seaports ligt zoals gemeld in de clinch met Bio Glas, dat een deel van het gebied zou ontwikke len en grond heeft afgenomen. Bio Glas zou te weinig gedaan hebben om 'Westdorpe' tot bloei te bren gen, volgens Zeeland Seaports. Het bedrijf is uitstel van betaling ver leend. Deze zaak loopt nog. „Maar", stelt Crone, „niets staat in de weg dat zich bedrijven vestigen op de gronden van Bio Glas." Zee land Seaports heeft ook zelf glas- tuinbouwgrond in bezit. Crone was directeur/eigenaar van Ketelfabriek Crone in Nieuwer- kerk aan den IJssel. Dit bedrijf is gespecialiseerd in verwarmingske tels voor de glastuinbouw. „Na veertien jaar vond ik die baan mooi geweest. Ik heb daarna ad vieswerk gedaan." Crone is voor drie dagen in de week aangesteld bij Zeeland Seaports. Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen Nieuwjaarsdijk in Nieuwe Bierkaai Hulst schaart zich in het rijtje plaat sen met een eigen nieuwjaarsduik. Op 1 januari 2013 springen de deel nemers in de Nieuwe Bierkaai, die afgelopen jaar werd aangelegd. Dat gebeurt vanaf 14.00 uur, nadat eerst vanaf 13.00 uur uitgebreid ge toost is op het nieuwe jaar. De organisatie van de nieuwe acti viteit is in handen van brasserie Le Retour. Burgemeester Jacques Suurmond (66) van Sluis heeft bij commissa ris van de koningin Karla Peijs zijn ontslag ingediend als waarnemend burgemeester. Suurmond (WD) blijft tot 1 juli 2013 in dienst van de gemeente. Hij werd per 1 juli 2011 na het ver trek van jaap Sala voor twee jaar be noemd als waarnemend burge meester. Van Suurmond werd ver wacht dat hij de rust in het ge meentebestuur zou herstellen. Het indienen van zijn ontslag is 'niet meer dan een formaliteit' om de procedure voor een opvolger offici eel te kunnen starten eind dit jaar, meldt Suurmond. De burgemeester vindt het 'jam mer om te stoppen'. „Maar tegen de tijd dat ik stop, is het waarne merschap klaar en ben ik 67 jaar." OOSTBURG - De voorzijde van basisschool De Drieklank in Oostburg was woensdag aan het zicht onttrokken. Een enorme deken van aan elkaar geplakte plastic zakken wapperde vro lijk voor de gevel heen en weer. De actie was onderdeel van het energiepro ject Sjaak zoekt Sjakies van energiebedrijf Del ta, waar De Drieklank aan meedoet. Kinderen leren wat energie is en hoe afhankelijk men sen ervan zijn. Gisteren was het daarom 'energievrije dag' op de school. De plastic zakken werden symbo lisch als isolatiemateriaal gebruikt. De verwar ming stond uit en er mocht geen elektriciteit worden gebruikt. Daarom werden er houtvuur tjes gestookt, werd er chocolademelk warm gemaakt op een barbecue en maakten de kin deren een 'windmolen'. De energie-actie op De Drieklank, waarvan de leerlingen afgelopen weken al een groot span doek en een clip maakten, wordt vandaag af gesloten. De beelden van eenhoorns in het centrum worden, met behulp van een hoog werker van de brandweer, voorzien van war me sjaals. Die zijn gemaakt door moeders en oma's van leerlingen. Vanavond is er een ten toonstelling in de school. In totaal doen zestien Zeeuwse scholen mee aan het project, waaronder ook De Ark (Hulst), De Hille (Terneuzen) en Sint Jan (Sluis). Zie ook www.pzcnl/video foto Mark Neeiemans

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 65