Studenten willen betere woonruimte zeel Jongen (13) mogelijk ontsnapt aan ontvoering 21 Burgemeester Jacques Suurmond van Sluis dient ontslag in Uittip waar uw interieur van opknapt Dagje Interieur Paauwe in Zeeland „jai PAAUWE BDMDNT donderdag 8 november 2012 Alleen bed en bureau voldoet niet meer door Maurits Sep VLISSINCEN - De oude studentenka mer met alleen een bed en een bu reau voldoet niet meer. Studenten die in Vlissingen op kamers wo nen, willen veel liever verhuizen naar een ruimte met eigen voorzie ningen. Volgens de landelijke monitor Stu dentenhuisvesting die onlangs is verschenen, voldoet de studenten huisvesting in Vlissingen voor een groeiend aantal studenten niet meer aan hun eisen. En die zogenoemde 'mismatch' wordt nog problematischer, om dat ook het aantal 'uitwonende' studenten in Vlissingen de komen de jaren zal groeien. Nu wonen in de stad 690 studenten op kamers met gedeelde danwel eigen voor zieningen of in een zelfstandige woning, in 2020 zijn dat er 810. Dat betekent dus dat er in ieder ge val 120 woonruimtes voor studen ten bij moeten komen om alleen al iedereen te huisvesten. Om dan ook nog te voldoen aan de woon wensen, moeten dat zeventig ka mers met eigen voorzieningen zijn en veertig zelfstandige woonruim- SLUIS - Burgemeester Jacques Suur mond (66) van Sluis heeft bij com missaris van de koningin Karla Pe- ijs zijn ontslag ingediend als waar nemend burgemeester. Suurmond (WD) blijft tot 1 juli 2013 in dienst van de gemeente. Hij werd per 1 juli 2011 voor twee jaar be noemd als waarnemend burge- KRUININGEN - Een 13-jarige jongen is woensdagavond op de carpool- plaats aan de Zanddijk in Kruinin- gen mogelijk aan een ontvoering ontsnapt. De jongen uit de gemeente Rei- merswaal had even voor 18.00 uur op de carpoolplaats zijn fiets gepar keerd toen vanuit de richting Yer- seke een zwarte auto, vermoede lijk een Audi, kwam aanrijden. In de auto zaten drie mannen. De man die achterin zat, stapte uit. Hij kwam naar de jongen toe gelo pen en wekte de indruk of hij hem mee wilde nemen in de auto. Het drietal maakte ook opmerkin gen in die trant. De jongen schrok en zette het op een lopen. Hij rende naar de Zand dijk toe en ging midden op de weg hard staan zwaaien naar voorbijrij dende automobilisten om aan YERSEKE VLISSINGEN Vogeltentoonstelling Invasie pestvogels bij Zon Zee op Walcheren tes; de rest met gedeelde voorzie ningen. Maar ook de studenten die hier nu al wonen, willen minder afhanke lijk zijn van ruimtes die ze moeten delen met anderen. Volgens de mo nitor Studentenhuisvesting zou den ze bereid zijn daarvoor te ver huizen naar andere kamers. Ze zijn zelfs bereid per maand meer te betalen voor hun woning, als ze dan maar alles voor zichzelf heb ben. In het onderzoek wordt er daarom nadrukkelijk op gewezen dat niet alleen nieuwbouw of uitbreiding van studentenhuisvesting moet voldoen aan de veranderende woonwensen. Ook bestaande huis vesting moet de komende jaren worden vervangen door nieuwe die past bij wat studenten verlan gen. Uit het onderzoek naar de studen tenhuisvesting blijkt ook dat het aantal studenten in Vlissingen de komende jaren - tot en met 2020 - zal groeien. Over acht jaar stude ren in Vlissingen 320 studenten meer dan nu. Dat zijn allemaal hbo'ers. Momenteel studeren er 3650 jongeren, dat zullen er over acht jaar 3970 zijn. Bij camping Zon 8c Zee aan de Bu- renpolderweg in Yerseke wordt vrijdag en zaterdag een vogelten- toonstelling gehouden. Leden van vogelvereniging Inter Scaldis laten daar hun mooiste vo gels zien. Alle vogels worden ge keurd door drie keurmeesters van de Nederlandse Bond voor Vogel liefhebbers. Op vrijdag is de ten toonstelling te bezoeken van 19.30 tot 22.00 en op zaterdag van 13.00 tot 22.00. Op beide dagen draait het rad van fortuin. Toegang is gratis. De Vlissingse Marjon Jongerius trof woensdagochtend in de Fla- mingoweg in Vlissingen een flinke groep pestvogels aan. Daarop stap te ze op haar fiets en zag dat het pestvogels waren. Deze vogels zijn maar zelden in het Zeeuwse te zien, weet Mario Aspeslagh van de Vogelwerkgroep Walcheren. Sinds deze week vliegt een groep op Wal cheren rond en doet zich te goed aan bessen. De vogels leven vooral in Rusland en Scandinavië en trek ken weg in een slecht bessenjaar. OUD-VOSSEMEER Vogeltentoonstelling in De Vossenkuil Vogelvereniging De Vogelvrienden houdt 9 en 10 november een siervo- geltentoonstelling in het dorpshuis van Oud-Vossemeer. Er zijn in to taal 573 vogels uit de provincies Zeeland, Noord-Brabant en Zuid- Holland ingeschreven. Op vrijdag duurt de tentoonstelling van 19.30 tot 22.00 uur, een dag later kunnen belangstellenden terecht tussen 13.30 en 19.00 uur. De toegang is gratis. Om zaterdag is er tevens een loterij. De trekking daarvan vindt plaats om 15.00 uur. meester. Hij was toen wethouder in Vlissingen. Het indienen van zijn ontslag is 'een formaliteit' om de procedure voor een opvolger of ficieel te kunnen starten eind dit jaar. Suurmond vindt het 'jammer om te stoppen'. „Maar tegen de tijd dat ik stop, is het waarnemer schap klaar en ben ik 67 jaar." dacht te vragen. De tweede auto die voorbijkwam werd bestuurd door een bekende van de jongen. De automobilist stopte en liet de jongen instappen. De bestuurder reed vervolgens te rug naar de carpoolplaats om de fiets van de jongen op te halen en heeft hem daarna thuis afgezet. De zwarte auto met de drie man nen was inmiddels weggereden, vermoedelijk in de richting van Goes. Tijdens de rit naar het huis van de jongen heeft de getuige direct de politie gebeld. Twee agenten zijn daarop naar de woning van de jongen gegaan en hebben daar een aangifte van hem opgenomen. Ook is door die agen ten een verklaring opgenomen van de man die de jongen thuis heeft gebracht. K3«ZS8HS88BKa»K Wie meer wil met zijn interieur begint bij Paauwe. midden in het toenstische hart van Zeeland. Maak er een dagje uit van en geniet onderweg van al het moois dat onze kustprovincie te bieden heeft. Eenmaal gearriveerd parkeert u gratis voor de deur en ontdekt u een van de mooiste collecties van Nederland. Op ruim 10.000 m2 krijgen vrijwel alle internationale topmerken écht de ruimte. Om de opening van ons Hülsta Design Center te vieren, mag u het hele najaar acties verwachten, zoals onze unieke Hülsta-inruilactie. Plan uw volgende dagtochtje naar Zonnemaire, de voorpret begint op interieur-paauwe.nl. Op- nog- gjefb ribden, oarv Roiterdanv J&ssing&u Tefneu%en< INTERIEUR tutor a a IrituU/M -pAAuutO, Voêfy o*s op-fncefook, K ZONNEMAIRE Zuïdweg 20a, 4316 LB Zonnemaire *(0111) 40 1318* info@interieur-paauwe.nl /v.mterieur-paauwe.nl BIJ BOMONT OP NAJAARSCOLLECTIE ès, Heren Kids-kleding van o.a: Gaastra, Tommy HiWger, ddes Glllmore, Marco Polo, McGregor, Gont Geisha. M.u.v. onze nieuwe collecties.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 63