2o zeeland Twin Peaks in Zeeuwse klei' bitW Pontes vanuit de lucht donderdag 8 november 2012 B GOES - Het Pontes Goese Lyceum bouwt een nieuwe school aan De Weitjes aan de oost- rand van Goes. Op de voorgrond is de platte grond van de nieuwe school te zien. De palen voor de fundering zitten in de grond. Op de achtergrond, in het midden van de foto, is de huidige school aan de Van Dusseldorpstraat zichtbaar. De gemeente Goes zoekt, in elk ge val voor het oude mavo-gebouw, nog een nieuwe gebruiker. Iets rechts daaronder staat het gebouw waar de praktijkgerichte vm- bo-leerlingen van het Goese Lyceum les krij gen. Dat pand blijft in gebruik door de school. De nieuwe vestiging moet aan het begin van het schooljaar 2014-2015 klaar zijn. foto Izak van Maldegem, Sky Pictures DEllWtEK 300,* S00«u»»®tsl H Kost opstaan u moeite? Uw spieren en gewrichten worden dan niet goed belast. Kies voor een sta-op fauteuil afgestemd op uw lichaam. De zitting en rugleuning geven u optimale steun bij het opstaan. Kies zithouding met afstandbediening Eén druk op de knop en doe een dutje Verstel uw fauteuil elektrisch Sta-op hulp voor makkelijk opstaan Ooor het gebruik voelt u zich ontspannen zitten relaxen liggen door Martijn de Koning IJZENDIJKE - Eén van de meest raad selachtige verdwijningen in Neder land ooit. Zo noemt onderzoeks journalist Vincent Verweij de ver missing van Herman Ploegstra. Verweij schreef er een hoofdstuk over in het boek Cold Cases, dat vandaag wordt gepresenteerd. Verweij komt tot dat oordeel om dat alle mogelijke opties nog open liggen. „Moord, zelfmoord en een vrijwillige verdwijning: voor al die mogelijkheden zijn feiten in te brengen", geeft hij aan. De schrijver denkt zelf het meest aan een gewelddadige ontvoering en moord. „Ploegstra leek me een echte familieman. Het lijkt er niet op dat hij met name zijn dochter zomaar zou achterlaten." Aan de andere kant: niets is wat het lijkt in deze zaak, benadrukt Verweij. In Cold Cases noemt hij dat 'een soort Twin Peaks in de Zeeuwse klei'. „IJzendijke mag dan een saai plattelandsdorp lijken, in werkelijk heid blijken er de nodige intriges te spelen", schrijft Verweij. Daaron der verstaat hij ook de 'buitenech telijke relaties die zo ongeveer alle brandweermannen in het dorp hebben'. Ook Ploegstra was bij de vrijwillige brandweer. Wie een beetje op de hoogte is van 'het dossier Ploegstra', krijgt niet veel nieuws voorgeschoteld. De verdwijning van de IJzendijken- aar, twee jaar geleden vlakbij Bres- kens, komt aan bod, net als de zoektocht door vrienden en poli tie, de getuigen die verdachte au to's en een man met een koffer zouden hebben gezien, de buiten echtelijke relaties van Ploegstra, de slechte verhouding met zijn schoonvader en de eerdere bedrei gingen die Ploegstra ontving. Ook de kritiek die Peter R. de Vries op de Zeeuwse politie had, doet Ver weij deels over. „De echtgenoot van één van Ploegstra's minnares sen, Han, is maar heel summier on dervraagd en er is nauwelijks on derzoek naar hem gedaan. Dat vind ik echt een blunder." Overigens, benadrukt Verweij, ver leende de Zeeuwse politie alle me dewerking. „Dat gebeurt bijna ner gens anders. Ik vind dat moedig, want de politie stelt zich daarmee kwetsbaar op. De kans op kritiek wordt er een stuk groter door." Wel nieuw is het onderzoek van de politie naar de verhouding tus sen Ploegstra en de eigenaar van de growshop in IJzendijke, die zich in het criminele circuit zou be geven. En hij voert een West- Zeeuws-Vlaamse slijter op: Ploeg stra kwam regelmatig met veel con tant geld in die zaak en kocht dan champagne, vertelde de eigenaar aan de politie. Daarvoor is nooit een verklaring gevonden. Cold Cases (17,50 euro) is bij de boek handel te koop. ISBN 9789491308024.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62