EU opgelet: Nederland blijft streng binnenland 15 #iPhone5 69,50 cheap.nl dagactie Kosten restschuld vijfjaar aftrekbaar 56% vanl59j5tr 3 dagen Limburg ind. 3-gangen diner KORTING' ACTIE! KORTING cheap.nl /dagactie 10900-700 7004 donderdag 8 november 2012 Kamer tevreden over Dijsselbloem DEN HAAG - Wie met een rest schuld blijft zitten na de verkoop van een huis, kan de kosten voor de lening en de rente maximaal vijfjaar aftrekken van de belasting. Dat hebben minister Stef Blok (Wonen) en staatssecretaris Frans Weekers (Financiën) gisteren voor gesteld aan de Tweede Kamer. De maatregel is bedoeld om huisei genaren tegemoet te komen als ze met een restschuld blijven zitten. Zo'n schuld ontstaat als de hypo theek bij verkoop hoger is dan de verkoopprijs. Volgens de Vereni ging Eigen Huis staat één op de zes koophuizen momenteel 'on der water'. De regel geldt voor restschulden die ontstaan tussen 2013 en 2018. Om in aanmerking te komen voor de aftrek, hoeft niet te worden af gelost. Het is wel aantrekkelijk om af te lossen, omdat de aftrek maar vijf jaar geldt. Ook mensen die na de verkoop van hun huis gaan hu ren, mogen de kosten en rente van hun restschuld aftrekken, aldus Blok en Weekers. Volgens hen is het belangrijk om de regels aan te passen om de door stroming in de huizenmarkt te be vorderen. Mensen die verwachten met een restschuld te blijven zit ten, besluiten vaak om niet te ver huizen. „Het klinkt sympathiek, maar we zijn er niet enthousiast over", zegt een woordvoerder van de Vereni ging Eigen Huis. „De restschuld is over het algemeen 35.000 euro groot. Het is voor veel mensen niet mogelijk die schuld binnen vijf jaar in zijn geheel terug te beta len. De rente die je daarna aan de bank betaalt, komt helemaal voor eigen rekening en is dus niet meer aftrekbaar. Die rente is iets hoger dan je normaal gesproken betaalt. Daarom is het volgens ons een op lossing voor de eerste vijf jaar, maar niet voor een langere perio de." «■■■■■■■■■mMManBHHHaHHBnMBHi Wie dacht dat Nederland na het vertrek van Jan Kees de Jager de teugels laat vieren, is gisteren uit de droom ge holpen. Met Jeroen Dijssel bloem valt niet te spotten. door Frits Bloemendaal De nieuwe minister van Financiën, Jeroen Dijs selbloem, maakt in zijn eerste optreden onmid dellijk duidelijk dat met hem niet valt te spotten. „Ik zal bikkelhard zijn op budget en begrotingsdisci pline", zei hij in de Tweede Ka mer. „En ten aanzien van Grieken land zal ik buitengewoon vasthou dend zijn." Deze heldere boodschap, zei Dijs selbloem na afloop, was niet be doeld om de WD-achterban ge rust te stellen. Of om te laten zien dat hij in de traditie wil staan van illustere PvdA-voorgangers als Drees, Duisenberg, Kok en Bos. „Ik wilde aan Europa laten zien dat de Nederlandse opstelling niet zal veranderen." Dijsselbloem was de eerste minis ter van het nieuwe kabinet die in de Tweede Kamer aan de tand werd gevoeld. Dinsdag was Ronald Plasterk (Binnenlandse Zaken) hem al in de Eerste Kamer voorge gaan. In beide gevallen was dat op merkelijk omdat het kabinet nog niet de expliciete steun van de Tweede Kamer heeft. Het debat over de regeringsverklaring vindt mmpmmmmiiaMamHmammmmmliaaBmKm immers pas volgende week plaats. „De eurocrisis wacht daar niet op", zei Dijsselbloem, die aangaf langs welke lijnen hij zijn minister schap wil invullen: begrotingsdisci pline en 'een scherp oog voor Ne derlandse belangen'. Hij beloofde zich keihard te verzet ten tegen een forse verhoging van de Europese begroting voor 2013. „Ik vind het niet uit te leggen aan kiezers dat wij meer dan 40 mil jard euro bezuinigen, terwijl de EU-begroting wordt verruimd." Om de verhoging tegen te houden heeft Nederland echter steun no dig van voldoende andere lidsta ten. Dijsselbloem kon gisteren niet garanderen dat dat lukt. Neder land heeft ook grote moeite met het voorstel voor de meerjarenbe groting van de EU, die loopt van 2013 tot 2020. Ook voor Griekenland had Dijssel bloem een duidelijke boodschap: het hoeft niet op meer clementie te rekenen dan onder het vorige kabinet. Die stevige uitspraken vie len goed. D66-Kamerlid Wouter Koolmees bespeurde hier en daar 'een vleug je Ivo Opstelten'. Jesse Klaver (GroenLinks) waarschuwde hem niet dezelfde fout te maken als Op stelten. „Ik zeg wel eens tegen hem: wees niet hard on crime, maar smart (slim) on crime. Tegen u zeg ik: wees smart on Greece Dijsselbloem zei gisteren voorstan der te zijn van een belasting op fi nanciële transacties, maar de sec tor en met name de pensioenfond sen mogen geen schade ondervin den van die taks. De inkomsten moeten niet naar Brussel gaan. ^/XCX^-»iSiiSSSee9!SSiSSSS>SSWSSSSB^S^3gSSiSi UTRECHT Tekening Dick Bruna op urinoirs Utrecht Het plassende mannetje dat kunste naar Dick Bruna ooit heeft gete kend gaat alle urinoirs in Utrecht opsieren. Zo zouden wildplassers nooit meer het excuus hebben dat ze geen urinoir in de buurt konden vinden. Burgemeester Aleid Wolf- sen plaatst vrijdag de eerste licht bak met daarop het plassende man netje in het centrum van Utrecht. HILVERSUM RTL schrapt deel uitzending Ogilvie RTL zendt een reading van medium Derek Ogilvie met nabestaanden van de in 1995 vermoorde Nicole van den Hurk niet uit. RTL heeft dat besloten na de 'me- diahectiek' die is ontstaan door het bezwaar van stiefvader Ad van den Hurk. De rechter in Amsterdam had in een kort geding wél toe stemming voor de uitzending gege ven. per/toplocatie één superactie! 2 overnachtingen incl. ontbijt Gratis entree Holland Casino 1 x 3-gangen surprise diner Bezoek Valkenburg Saillant Hotel Gulpen *l.c.m. met alle netwerken. Vraag naar de voorwaarden! JL (H) %-kpn tele2 «ia Jj Bergen op Zoom Wouwsestraat 18 Breda Karrestraat 7 Dordrecht Voorstraat 266 Etten-leur Markthof 7 Goes Korte Kerkstraat 1 Middelburg Markt 63a Oosterhout Arendshof 5 Roosendaal Roselaar 49 Rotterdam Lijnbaan 51 Terneuzen Havenstraat 28 Tilburg Heuvelstraat 115 Vlissingen Walstraat 99 Delft Hulst Waalwijk Spljkenisse Oud-8eijerland Naaldwijk Pijnacker korting I per persoon, per arrangement SAMSUNG 6 maanden 9 maanden GHz dualcoreprocessor i.O megapixel camera 8GB opslaggeheugen Icm 2-jarig T-Mobile SmartPlus 100 (Incl. 100 min/sms 1250MB) internet, 1ste 6 mnd €2.51! 4.8" inch scherm Samsung Galaxy I ^40 V\ Advance Icm 2-jarig Tele2 SmartMix 300 (Incl. 300 belmin/sms) internet, 1ste 9 mnd €8.75 p/mnd 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res kosten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5