Idee 'Vier de liefde' is schot in de roos WD Goeree bang voor afstraffing bij verkiezingen Sociale minima 18 Onderwijsvisie springt in op minder kinderen Prijs boterhamzakjes van hondenbelasting af Rijkswaterstaat pakt veiligheid N57 Goeree aan donderdag 8 november 2012 door Joeri Wisse MIDDELHARNIS - Een paar maan den geleden kwam de WD bij de Tweede Kamerverkiezingen met een kwart van de stemmen nog als de grootste partij uit de bus op Goeree-Overflakkee. Als de kiezers voor de herindelingsverkiezing in november weer in grote getale op de liberalen zouden stemmen, was lijsttrekker Rein Osinga er zeker van de grootste partij in de ge meenteraad te worden. Nu het regeerakkoord is gesloten en de achterban van de WD op de achterste benen staat over de in komensafhankelijke zorgpremie, ziet het er voor eilandelijk lijsttrek ker Rein Osinga een stuk minder rooskleurig uit. Tijdens de verkiezingsbijeenkom sten op Goeree-Overflakkee wordt hij continu door mensen aange sproken op het regeerakkoord. „Mensen zijn het vertrouwen in de WD als geheel kwijt. Dat heeft te maken met de hypotheek renteaftrek die al op de verkiezings avond is opgegeven en dan nu de inkomensafhankelijke zorgpre mie." Osinga kan nog zo z'n best doen om het verkiezingsprogram ma voor de nieuwe gemeente on der de aandacht te brengen, uitein delijk willen kiezers weten of ze van de partij op aan kunnen. „Daarom moeten wij nu vooral duidelijk maken dat de lokale poli tiek losstaat van de landelijke poli tiek", zegt Osinga. Ook is het zaak dat er zo snel mogelijk duidelijk heid komt over de gevolgen van de landelijke maatregelen, in elk geval voor 21 november, de datum waarop Goeree-Overflakkee naar de stembus moet. „Ik heb al een toezegging dat fractievoorzitter Halbe Zijlstra komt naar een cam pagnebijeenkomst om het verhaal uit te leggen." Ook heeft Osinga provinciale en landelijke WD'ers gestrikt om zaterdag tijdens de ver kiezingstour over het eiland op de te komen dagen. „Daarbij zijn waarschijnlijk ook één of twee be windslieden uit de nieuwe rege ring aanwezig", zegt hij. Of het tij nog ten goede gekeerd kan worden, is voor Osinga nog maar zeer de vraag. „We hebben een sterke lijst met veel bekende gezichten en ondernemers. Maar zoals je in de peilingen ziet kun je zomaar als een baksteen van 41 naar 21 zetels vallen. Terugkomen is een stuk moeilijker." Deson danks blijft Osinga optimistisch. „Ik hoop nog altijd dat we de grootste kunnen worden." Goeree-Overflakkee naar de stembus Aan de herindelingsverkiezing doen vier nieuwe en zeven "bestaan de partijen mee. In volgorde van stemmen die ze op geteld bij de vorige gemeente raadsverkiezingen haalden zijn dit SGP, ChristenUnie, PvdA, WD, CDA, D66 en GroenLinks. De nieuwkomers zijn Leefbaar Goeree-Overflakkee, Goeree-Over flakkee Samen, Vitale Kernen Goe ree-Overflakkee en Eiland van Vrij heid. Sommigen zijn een voortzet ting van bestaande lokale partijen. Uit de verkiezingsprogramma's blijkt dat vrijwel alle partijen voor een beperkt getij in de Grevelin- gen en de bouw van een getijden- centrale in de Brouwersdam zijn. WD en D66 willen dat de N57 en de N59 worden aangepast aan de toenemende verkeersstromen. Vitale Kernen en Eiland van Vrij heid willen tussen Hellegatsplein en Oude-Tonge een vierbaans N59. GroenLinks is juist tegen een verbreding van de N59. De partij Goeree-Overflakkee Sa men wil voor de verbetering van het openbaar vervoer samenwer ken met Zeeland. De WD pleit voor de aanleg van een vaarverbinding tussen de Gre- velingen en het Haringvliet. Het CDA wil dat het eiland zich voor toeristen onderscheidt van Zeeuwse buren door de merknaam Goeree-Overflakkee te verbeteren. door Melita Lanting ZIERIKZEE - Het dalend aantal kin deren op Schouwen-Duiveland is één van de de belangrijkste onder werpen in het toekomstig onder wijsbeleid. Daardoor dreigen klei ne scholen kopje onder te gaan. Uit het eerste concept voor het nieuwe onderwijsbeleid blijkt dat de gemeente dit gaat oppakken door, veel meer dan nu het geval is, de krachten te bundelen. Kin deropvang, (voor)schoolse educa tie en basisonderwijs worden sa- mengvoegd. Daarnaast moet vol gens de eerste plannen de kwali teit van voor- en vroegschoolse De actie Vier de Liefde' is bedoeld voor stellen die graag willen trouwen, maar daar eigen lijk geen geld voor hebben en afhankelijk zijn van een voedselbank. In elke provincie is een stel uitverkoren voor een geheel verzorgd droomhuwelijk. 12-12-12 wordt een bijzondere dag. Onder het motto 'Vier de liefde' wordt in elke provincie een stel dat eigenlijk geen trouw feest kan betalen, getrakteerd op een droomtrouwerij met al les er op en eraan. In Zeeland gaat de eer naar Schouwen. door Piet Kleemans Ze gelooft rotsvast in de goedheid van de mens. En daarin wordt Buitengewoon Ambtenaar Burgerlij ke Stand (Babs) Floor Kik-Heere- bout uit Bruinisse - Zeeuws ambas sadeur voor Vier de Liefde - niet te leurgesteld. Van helikopterpiloot en visagiste en van banketbakker tot juwelier meldde zich om een steentje bij te dragen aan het gratis droomhuwelijk. Het idee voor een geheel verzorg de trouwpartij voor sociale mini ma op 12 december 2012 komt van oud-inwoonster van Bruinisse Jo anne Littooij van kastelenplatform 'Ontdek een Kasteel'. Zij gooide een lijntje uit bij de Voedselbank en die reageerde enthousiast. En al dus werd in elke provincie een zoektocht opgestart. Gezocht: een stel dat wil trouwen maar daar ei genlijk geen geld voor heeft, afhan kelijk is van de voedselbank en het niet erg vindt dat de media verslag doen van het huwelijk. In Zeeland bleken geen trouwlusti gen te zijn die aan al deze criteria voldeden. Noord-Brabant bracht uitkomst in de vorm van Debby en Corné uit Breda. Zij stappen op 12-12-12 - uiteraard om 12.00 uur - in Slot Moermond in Renesse in het huwelijksbootje. En alles, maar dan ook werkelijk al les, wordt gesponsord, meldt Floor Kik enthousiast. Een artikel in de PZC en een publiciteitsoffensief via social media als Twitter en Facebook bracht een vloed aan reacties teweeg. Voor Floor Kik het bewijs dat er zelfs in crisistijd 'Ik geloof heilig in het goede van de samenle ving. Je kunt echt samen het verschil maken' nog zoiets als solidariteit bestaat. „Ik geloof heilig in het goede van de samenleving. Je kunt echt sa men het verschil maken." Ook in de rest van het land loopt de actie als een trein. René en Na- tascha Froger hebben hun mede werking toegezegd, er aanbiedin gen van landelijke sponsoren ko men nog steeds binnen. Floor Kik: „Dat het landelijk zo'n vlucht zou nemen had ik echt niet verwacht. Er komt nu bijvoor beeld een feest in Nijkerk voor alle stellen van 'Vier de Liefde' en daar doen naast René Froger ook ande re artiesten aan mee. Na de trou werij - in ons geval op Slot Moer mond - vertrekt een bus naar Nij kerk en die bus is dan ook weer ge sponsord. Joanne Littooij heeft haar handen letterlijk vol aan de actie, maar is zo blij met de reacties van de bruidsparen en de bereidwillig heid van sponsoren dat zij de uren die zij er in steekt allang niet meer bijhoudt. „Het laat maar weer eens zien hoeveel moois er ont staat als ondernemers willen sa- menwerken en anderen iets gun nen." Het trouwlustige stel wordt met de heli'van Prince Heli- Slot Moermond is uitgekozen als trouwlokatie voor Deb- kopters naar de trouwlocatie gebracht. by en Corné. educatie omhoog. Kinderen moe ten al op jonge leeftijd educatie aangeboden krijgen om zo vroeg mogelijk leerachterstanden te sig naleren. Het derde speerpunt is het centrum voor jeugd en gezin betrekken bij preventie en zorg. De drie kernthema's zijn samen met vertegenwoordigers van be trokken instanties opgesteld en worden binnenkort in een con ceptnota gebundeld. Ze zijn nog weinig concreet, erkent projectlei der Marlys Schild van de gemeen te. „En dat zal niet veel verande ren." De geformuleerde uitgangs punten worden pas gaandeweg vertaald in concrete acties. OUDDORP - Rijkswaterstaat Zee land gaat 'broodjes' leggen op de middenstreep van de N57 tussen De Punt en Ouddorp. Daarmee krijgt de weg een moei lijk overrijdbare middenscheiding en wordt het verkeer op de weg helften beter gescheiden. Rijkswa terstaat komt zo tegemoet aan de wens van politiek en burgers om de N57 veiliger te maken. Dit na een ongeval in april waarbij drie mensen uit één gezin verongeluk ten. De N57 wordt over een lengte van 5 kilometer ook opnieuw geas falteerd. De weg gaat daarom dicht van 19 tot en met 30 november. Het verkeer wordt omgeleid. door Nadia Berkelder KRUININGEN - De hondenbelasting in Reimerswaal wordt vanaf ko mend jaar verlaagd met de prijs van een paar rollen boterhamzak jes. Hondenbezitters hoeven jaar lijks vier euro minder belasting te betalen voor hun viervoeter. Dat heeft de gemeente bedacht na een bijna eindeloze discussie in de gemeenteraad over het verstrek ken van hondenpoepzakjes. Daar bleken zoveel bezwaren aan te kle ven, dat is gekozen voor een kor ting op de belasting. Verlaging van de belasting lijkt een gul gebaar, maar in de praktijk daalt de hondenbelasting volgend jaar met nog geen drie euro tot 54,68 euro voor de eerste hond. De belasting wordt namelijk voor aftrek van de korting met twee en half procent verhoogd. Dat was al in de begroting opgenomen. Om te bepalen hoe hoog de boter- hamzakjeskorting moest worden, hebben ambtenaren van de ge meente onderzocht wat een rol bo terhamzakjes bij verschillende su permarkten kost. Vier euro is vol gens de gemeente 'een ruime bere kening van de aanschafprijs'. Al met al kost de boterhamzakjes- korting de gemeente Reimerswaal ruim zevenduizend euro.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 54