Donkere tijd winkeliers breekt aan SCHOUWEN-DUIVELAND CONTACTA.NL almanak Nederland nivelleert DONDERDAG 8 november 2012 17 'Vier de liefde' is schot in de roos 18 en 19 Vanaf maandag Mosselboomgaard en Havenplein Zierikzee afgesloten door Ton van den Nouweland ZIERIKZEE - Winkeliers in Zierik zee hebben al niet gemakkelijk, maar vanaf maandag breekt de echt moeilijke tijd aan. Het Haven plein is al zo goed als onbereikbaar met de auto. Vanaf volgende week is ook het parkeerterrein Mossel boomgaard wegens verbouwing ge sloten. En dat met Sinterklaas en de feest dagen in het vooruitzicht. Speel goedhandelaar Miranda van der Klooster zucht ervan: „Het wordt heel moeilijk, denk ik. We gaan de achteringang van onze winkel openstellen voor klanten, zodat ze vanaf het tijdelijke parkeerterrein bij het Huis van Nassau naar bin nen kunnen. En voor de rest is het afwachten." Wethouder Wim Stouten heeft in overleg met winkeliers en horeca in het centrum uiteindelijk beslo ten Havenplein en Mosselboom gaard gelijktijdig aan te pakken, omdat september en oktober nog goede maanden zijn voor de on dernemers. Van der Klooster: „Dat was niet helemaal de keuze van de winkeliers, maar we hebben er mee ingestemd. Want als ze in ja nuari aan het werk gaan, zit je al weer gauw in het toeristenseizoen voordat het klaar is. Mocht het in de aanloop naar de feestdagen he lemaal misgaan, dan gaan we bij de gemeente toch weer aandrin gen op shuttlebusjes naar de grote parkeerterreinen aan de rand van de stad/' Aan het Havenplein wordt al drie weken gewerkt. Maandag begint de herinrichting van de Mosselboomgaard. Beide werken gaan tot april 2013 duren. Voor het winkelend publiek dat met de auto komt, zijn in het cen trum de parkeerplaatsen Gasthuis boomgaard en Huis van Nassau (Baden Powellweg) beschikbaar. Voor fietsers en voetgangers heeft de aanpak van het Havenplein vol gens Van der Klooster geen gevol gen. Dat heeft het werk aan de Mosselboomgaard wel. In de eer ste week (van maandag 12 tot en met vrijdag 16 november) is de Touwbaan, tussen Jannewekken en Hoge Molenstraat voor alle ver keer afgesloten. Er wordt met bor den een omleidingsroute aangege ven. Het schoolplein van de Willi- brordusschool blijft wel bereik baar. Op de Mosselboomgaard blijft voor omwonenden nog be perkt parkeerruimte aanwezig. Zie ook de video op www.pzc.nl/video Door snoeiwerk aan de Mosselboomgaard zijn de Stadhuistoren en de Dikke Toren op één lijn te zien. Maandag begint het echte werk aan dit Zierikzeese parkeerterrein. foto Dirk-jan Cjeltema 300 standhouders 15.000 m2 beursvloer 21.000 bezoekers Bedrijven uit aile branches Seminars en workshops op 3 podia Live radio- en televisieuitzendingen Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen Vrouw (69) gewond bij aanrijding in Goes Een 69-jarige vrouw uit Goes is woensdag rond 15.45 uur op de Al- bert Joachimikade in Goes gewond geraakt bij een aanrijding met een taxibusje. De vrouw reed net voor de naderende taxibus de kruising op. Zij kwam bij de aanrijding ten val en raakte gewond. De vrouw is met de ambulance naar het zieken huis in Goes gebracht. De ernst van het letsel is nog onbekend. Tip? redactie@pzc.nl Die vlotte twintiger is al jaren werk zaam in de reclame en het is aan hem te zien dat hij zich uitstekend thuisvoelt in die wereld. Hip baardje, moderne kleding, creatieve uitstra ling... Zelf omschrijft hij zich als adrem, snel en goed in woordgrappen. Aan gezien hij ook het nieuws op de voet volgt, probeert hij die woordgrappen te maken naar aanleiding van een bepaald nieuwsfeit dat in de kranten kolommen wordt beschreven. Laatst nog, toen duidelijk werd dat het land moest gaan wennen aan het nivelleren. De ene grap na de an dere volgde. Over Rutte, Spekman en Samsom. „Tja", zei hij daarna. „Woordgrappen maken over de poli tiek. Ik ben het nog nivelleert."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53