Komedie voor iedereen die graag herinneringen deelt www.pzc.nl/uit donderdag 8 november 2012 door Aii Pankow Het gaat over vroeger en nu: huwelijk, geboorte, vakanties, kleding, win kels, gebruiksvoorwerpen en veel andere zaken. De veranderingen in de loop der tijd passeren de re vue in de muzikale komedie Van Alle Tijden, die vrijdagavond wordt opgevoerd in de Doopsge zinde Kerk aan de Westwal 41 in Goes. Deze kleinkunstvoorstel- ling wordt gebracht door Theater groep 'Jong Belegen'. Stuwende krachten daarachter zijn Joyce Tu- rek uit Rotterdam en Marjan de Wilt uit Vlaardingen. Van welke tijd zijn zij zelf? „Ik ben in 1959 geboren en Marjan in 1954. Ik ben dramadocente en Marjan is mijn voormalig collega. Ze gaf muziekles aan dezelfde school als ik, maar zij geeft nu al leen nog particuliere lessen", ver telt Turek. Zeifis ze nog drie da gen per week als dramadocente actiefin het voortgezet onder wijs. Daarnaast staat ze met regel maat zelf op de speelvloer samen met De Wilt. In Van Alle Tijden spelen zij de zusjes Vera en Judith. Terwijl ze wachten op de komst van een pakje met onbekende inhoud en afzender zijn ze ieder op hun ei gen manier bezig met het inrich ten van een 'familie-museumpje'. Vera bewaart foto's en familie stukken waaraan zij veel waarde hecht en waarvan ze denkt dat anderen er ook belangstelling voor zullen hebben. Judith denkt daar heel anders over. Zij opteert meer voor het opruimen van al die 'ouwe meuk'. „Deze setting biedt ons ruimte voor het ophalen van allerlei her inneringen en voor bespiegelin gen op de veranderingen in de loop van de tijd. De foto's en pa perassen die we vinden roepen al lerlei anekdotes op. Daarmee ont vouwt zich de familiegeschiede nis die anders blijkt te zijn dan verwacht. De oudste herinnering dateert van 1910 en we stoppen ergens in het begin van de jaren 60", licht Turek toe. Zij schrijft vooral de teksten, ook van de lied jes, terwijl De Wilt componeert en zorgt voor de muzikale bege leiding op piano en gitaar. Het duo maakt gebruik van een simpel, maar functioneel decor. „We creëren een soort kamer met rolgordijnen. Door middel van een doorzicht-scherm projec teren we foto's en afbeeldingen op de achterwand. Met liedjes, teksten en beelden brengen we - zoals wij ze noemen - diverse car rousels met onderwerpen." Volgens Turek is Van Alle Tijden bestemd voor iedereen die het leuk vindt om herinneringen op te halen. „Dat zijn zowel oude als jonge mensen. Kleinkinderen vin den het bijvoorbeeld vaak heel leuk om hun opa's en oma's over vroeger te horen vertellen." De voorstelling duurt ongeveer een uur. Aansluitend is er gele genheid met de actrices in ge sprek te gaan. Vrijdag 9 november, Doopsgezinde Kerk, Westwal 41, Goes, 19.30 uur podium Scènebeeld van de voorstelling Van Alle Tijden. 't Beest, 20.30 uur Kruiningen 'Dressed to go' door Dansz. Dorpshuis, 20.00 uur Middelburg Optreden Maarten Termont. De Drvkkery, 16.00-17.15 uur Najaarsconcert Zeeuws Orkest. 20.00 uur A capella-zang 'Ladies First' door Voice Male. Schouwburg, 20.00 uur 9 'Dwaallicht', cabaret door Jacqueline de Savornin Lohman (79), Spiegeltheater, 20.00 uur Het Middelburgs Theater speelt 'Fami lie' van Maria Goos. Minitheater, 20.30 uur Birth of Joy (psychedelische rock). De Spot, 21.00 uur (zaal open) Nieuw- en Sint Joosland Mark van de Veerdonk met 'Weltebar- sten', cabaret. De Wegwijzer, 20.30 uur Oostburg Metalcoverband Rusty Dagger met zan ger Jos Severens van Up The Irons. The Lane, 22.00 uur Oost-Souburg Concert Griekse groep Kompania. Razzmatazz, 21.00 uur Renesse Het concert Cangao van Souldada in het Dorpshuis is geannuleerd. Sint Laurens Concert Strijkersensemble Con Legno. Hervormde kerk, 20.00 uur Terneuzen Musical 'De Jantjes' met o.a. Willeke Al- berti en Winston Post. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Dubbelconcert Vlijt Volharding Oost-Souburg en ONDA Nieuwland. Arsenaaltheater, 19.30 uur Yerseke Toneeluitvoering 'Herrie in het zieken huis'. De Zaete, 20.00 uur Zierikzee Benefiet voor BAS Stichting! met King- fisherlive!, Six Strings Down en Bravenbur- ger. Brogum, 20.30 uur Zonnemaire Concert dialectrockband Surrender. Café Bommenede, 20.00 uur ZONDAG 11 NOVEMBER Baarland Kamerorkest Roosendaal o.l.v. Willem Damsteegt en soliste Mathilde van Lies hout. Galerie G Achttien 88,15.00 uur Domburg Vet Kindercabaret 'Moddervet 5+'. Theater De Parel, 14.00 en 16.00 uur Ellewoutsdijk Piet Brakman met cd-presentatie in 'Waor Weinig Hêêl veel is'. Kerkje Ellesdiek, 14.30 uur Goes Familievoorstelling 'Elmo is jarig", Se samstraat viert feest. De Mythe, 14.00 uur Middelburg 'De Schilderijententoonstelling' door Arno Bornkamp, Ivo Jansen Gregor Bak in serie 'KinderKlassiek'. Zeeuwse Concertzaal, 14.30 uur e Ned. Bachvereniging presenteert het programma 'Concerto in Dialogo'. Oostkerk, 15.30 uur Rolling Stones-rocksession. met Kees Moerland Sc William Koole. Schuttershof, 17.00 uur (zaal open) Oostburg Pianoconcert Iris Hond. Ledeltheater, 15.00 uur Sluiskil Muziekvereniging Sluiskil geeft een na jaarsconcert met als gastorkest Crescen do uit Dreischor. Het Meulengat, 14.30 uur Terneuzen Open haardconcert door de Soloists of the International Mahler Orchestra, met o.a. violist Mathieu van Bellen. Porgy en Bess, 15.00 uur Vlissingen Piano-ensemble KLA-4. Speelhuus 'Ter Reede', 15.00 uur 'Lang Weekend' door De Zeeuwse Ko medie. Vestzak'99,15.00 uur Fadoconcert: Maria de Fatima Sc Trio. Arsenaaltheater, 15.00 uur Concert door Kla4. Vier pianisten spe len klassieke werken. Gratis toegang. Atrium Ter Reede, 15.00 uur WOENSDAG 14 NOVEMBER Middelburg Cabaret 'De Cultuuroptimist' door Vin cent Bijlo. Schouwburg, 20.00 uur Bluessessie. Desafinado, 21.00 uur Oostburg Akoestisch concert Claude Bourbon. The Lane, 20.00 uur Terneuzen 'Cabaret voor beginners' door Brigitte Kaandorp. Scheldetheater, 20.00 uur Vlissingen Session met zangeres Romy Coomans. Café Popeye, 22.30 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 39