zeeland 121 Nieuwe vrijage tussen havens Gent-Terneuzen 'Geen meter Hulster grond ontpolderen' PAAUWE Uittip waar uw interieur van opknapt Dagje Interieur Paauwe in Zeeland BdMonT Om de opening van ons Hülsta Design Center te vieren, mag u het hele najaar acties verwachten, zoals onze unieke Hülsta-mruilactie. Plan uw volgende dagtochtje naar Zonnemaire, de voorpret begint op interieur-paauwe.nl. donderdag 8 november 2012 door Wout Bareman ZELZATE - De havens van Gent en Temeuzen moeten nauwer gaan samenwerken. Het zou uiteinde lijk moeten leiden tot één havenbe drijf voor de Kanaalzone. Burgemeester Daniël Termont van Gent en z'n collega Jan Lonink van Terneuzen vinden dat de (wet telijke) mogelijkheden snel moe ten worden onderzocht. Ze putten moed uit de goede samenwerking bij de voorbereidingen voor de bouw van de nieuwe zeesluis. Ook directeur Daan Schalck van Havenbedrijf Gent vindt dat een samensmelting voor de hand ligt. „We doen dingen al goed, maar we kunnen nog veel beter. Daar voor moeten we in onze samen werking nog vele stappen verder gaan." Gent koketteerde al eerder met ha Maar kan dan in elk geval het Cal- vijn College zelf niet massaal over stappen op de uitvinding van Co- riena en Suzanne? Dat zit er niet in, vrezen ze. „Dan zouden we alle maal met kroontjespennen moe ten gaan schrijven, niet echt han dig", lacht Coriena. Bekijk ook de video op www.pzc.nl/video WESTKAPELLE Leukste filmpje voor actie Kinderpostzegels Leerlingen van groep 7/8 van de christelijke basisschool de Licht straal uit Westkapelle hebben één van de drie leukste filmpje ge maakt voor de verkoop van Kinder postzegels. De school zit daarmee landelijk gezien voor het tweede jaar op rij bij de leukste drie film pjes. De kinderen krijgen een ge heel verzorgd schoolreisje naar de Efteling op 15 maart 2013. WEMELDINGE Jachthaven mag uitbreiden van rechter De jachthaven van Wemeldinge mag fors uitbreiden. Dat heeft de Raad van State bepaald in een zaak die was aangespannen door de ver eniging van eigenaren van een ap partementencomplex bij de haven. De eigenaren zien de uitbreiding van de jachthaven helemaal niet zit ten. Hij telt nu nog 395 ligplaatsen, maar als het aan de gemeente ligt worden dat er 610. OUD-VOSSEMEER Siervogelexpositie in De Vossenkuil Vogelvereniging De Vogelvrienden houdt morgen en zaterdag een sier- vogeltentoonstelling in dorpshuis De Vossenkuil in Oud-Vossemeer. Er staan 573 vogels uit Zeeland, Noord-Brabant en Zuid- Holland ingeschreven. Vrijdag duurt de ten toonstelling van 19.30 tot 22.00 uur, en zaterdag kunnen belangstellen den terecht tussen 13.30 en 19.00 uur. De toegang is gratis. WILHELMINADORP Weg lijkt vrij voor betonnen bollen Het ziet er naar uit dat het land- art-project van de Koninklijke Maatschap Wilhelminapolder bin nenkort kan beginnen. De gemeen te Goes wil de omgevingsvergun ning verlenen. Het project houdt de plaatsing van negen grote, be- tonnen bollen van de Duitse kun stenaar Michael Beutler in, ter ere van het 200-jarig bestaan van de Maatschap. door Eugène Verstraeten HULST - Het CDA en Algemeen Be lang Groot Hulst blijven zich ver zetten tegen iedere vierkante me ter ontpolderen op Hulster grond gebied. Ze dienen vanavond tij dens de raadsvergadering een mo tie in om een brandbrief te sturen naar het nieuwe kabinet Rutte II. In die brief moet ook benadrukt worden dat de Dienst Landelijk Gebied (DLG) en de provincie 'on der geen enkele beding' de gron den die ze in de gemeente Hulst heeft mag vrijgeven voor ontpolde- ring. De fracties vragen de overige raadsleden om de motie te steu nen. Aanleiding voor de motie is het ne gatieve rapport van de Europese Commissie op het natuurherstelbe- leid in de Westerschelde. Het zou niet voldoen aan de Europese re gelgeving van de vogel- en habitat richtlijnen. CDA en ABGH conclu deren daaruit dat er los van 300 hectare van de Hedwigepolder nog eens 238 hectare ontpolderd zal moeten worden. „Dit willen wij ten allen voorkomen." De frac ties vrezen dat de provincie en DLG, 'of vrijwillig, of onder druk van Den Haag', de gronden die ze bezitten vrijgeven voor natuurcom pensatie. Beide instanties zijn eige naar van praktisch alle gronden vanaf Walsoorden tot in de Helle gatpolder. „Daarom willen wij als raad van de gemeente Hulst nog maals duidelijk maken dat we te gen ontpolderen zijn." venschap Zeeland Seaports. Toen liep de vrijage - die vooral was ge richt op nauwe samenwerking tus sen Gent en Terneuzen (zonder Vlissingen) - stuk op de innige rela tie van het havenschap met Rotter dam. „Maar het is altijd mijn droom ge bleven. Ik heb dat ideaalbeeld al bijna twintig jaar voor ogen en ik merk dat met name in Zeeuws-Vlaanderen steeds meer in die richting wordt gedacht", zegt de Gentse burgemeester Da niël Termont. „We werken al op zoveel terreinen samen in de Grenzenloze Kanaal zone. Ik vind het samengaan van de twee havenbedrijven in dat pro ces eerlijk gezegd een logische stap", vindt ook Lonink. „Ik weet dat het een hartenwens van m'n collega is en ik wil er graag aan meewerken." Wie meer wil met zijn interieur begint bij Paauwe, midden in het toeristische hart van Zeeland. Maak er een dagje uit van en geniet onderweg van al het moois dat onze kustprovincie te bieden heeft. Eenmaal geamveerd parkeert u gratis voor de deur en ontdekt u een van de mooiste collecties van Nederland. Op ruim 10.000 m2 krijgen vrijwel alle internationale topmerken écht de ruimte. ZONNEMAIRE Zuidweg 20a, 4316 LB Zonnemaire (0111) 40 13 18 info@interieur-paauwe.nl www.interieur-paauwe.nl R&ffesdönii J(£ssi*geru Temenden* Kife "W ititgeSytide' uiifïps op- irdt<(£ux -pacuiu>e- n£/da%&/&e£cwuL Lpjfyll BIJ BOMONT OP NAJAARSCOLLECTIE Heren Kids-kleding van o.a: Gaastra, Tommy Hilfiger, ddes Gillmore, Marco Polo, McGregor, Gant Geisha. M.u.v. onze nieuwe collecties. www.bomont.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21