Oost-west zeelandI 19 Veerse stadhuis 'Het is hier altijd al absurd gevaarlijk geweest' Oppassen Prijs zakjes van hondenbelasting af 0n(Jerzoek toekomst Suurmond dient ontslag in als burgemeester DE WEEK VAN HET ZEEUWSE BOEK 31/10 - 10/11 2012 I OPDEWEt^ SLIK OP DE WEG donderdag 8 november 2012 Het is in Oostkapelle en Aagtekerke drukker geworden omdat het verkeer kiest voor de oost-west routes. Dat zijn de snelste verbinden van de N57 Johanna ten Berge, bloembindster in de Dorpsstraat met de kust Het is daardoor rustiger geworden op de zuid-noord wegen. 'Er wordt hier in Oostkapelle veel te hard gereden. Dat is al jaren zo. Als je een winkel uitloopt, is het oppassen dat je niet naast de stoep stapt, zeker met kinderen.' SLUIS - Burgemeester lacques Suur mond (66) van Sluis heeft bij com missaris van de koningin Karla Pe- ijs zijn ontslag ingediend als waar nemend burgemeester. Suurmond (WD) blijft tot 1 juli 2013 in dienst van de gemeente. Hij werd per 1 juli 2011 voor twee jaar be noemd als waarnemend burge meester. Hij was toen wethouder in Vlissingen. Het indienen van zijn ontslag is 'een formaliteit' om de procedure voor een opvolger of ficieel te kunnen starten eind dit jaar. Suurmond vindt het 'jammer om te stoppen'. „Maar tegen de tijd dat ik stop, is het waarnemer schap klaar en ben ik 67 jaar." KRUININGEN - De hondenbelasting in Reimerswaal wordt komend jaar verlaagd met de prijs van een paar rollen boterhamzakjes. Hon denbezitters hoeven jaarlijks vier euro minder belasting te betalen. Dat heeft de gemeente bedacht na een bijna eindeloze discussie in de gemeenteraad over het verstrek ken van hondenpoepzakjes. door Annemarie Zevenbergen VEERE - De gemeente Veere wil het architectenbureau Rothuizen van Doorn 't Hooft uit"Middel burg onderzoek laten doen naar de exploitatiemogelijkheden van het monumentale stadhuis aan de Markt in Veere. Het college van B en W wil daar bijna tienduizend euro voor uit trekken. Daarvoor vraagt de ge meente subsidie aan bij de Rijks dienst voor Cultureel Erfgoed. Het onderzoek zou in december al afge rond moeten zijn. Het gebouw heeft dringend een opknapbeurt nodig. De gevel is MIDDELBURG Juiianastraat deels afgesloten Binnenkort wordt een deel van de Koningin Juiianastraat in Middel burg afgesloten in verband met bouwwerkzaamheden. Het betreft het deel tussen de Prinses Irene- straat en het kruispunt van de Prins Hendrikstraat. De grote verkeersdrukte door on der meer het bouwverkeer in com binatie met de werkzaamheden maakt het noodzakelijk om de straat af te sluiten van 13 november tot en met 22 februari. SINT LAURENS Kinderen beschilderen voetgangerstunnel De voetgangerstunnel onder de Noordweg in Sint Laurens, bij ba sisschool de Palmenhof, wordt op gefleurd met graffitikunst. De dorpswethouder van Sint Laurens, Johan Aalberts, geeft hiervoor op maandag 12 november om 10.00 uur het startsein. Het opknappen van het tunneltje gebeurt door ze ventien leerlingen van groep 7 en 8 van de Palmenhof. Zij worden daar bij geholpen door twee kunste naars. MIDDELBURG Rocksessie rondom Rolling Stones Café Schuttershof in Middelburg heeft zondag een roek-sessie op het programma staan, gewijd aan de Rolling Stones. De bekende rock band bestaat inmiddels vijftig jaar, reden voor de Rocksessie-band om de band uit te lichten. Zo'n dertig Stones-nummers worden ge coverd. De gasten deze sessie zijn: zanger Kees Moerland en gitarist William Koole. De zaal gaat om 17.00 uur open, de toegang is gratis. MIDDELBURG Lezing over Dante in Loge Stationsstraat Jan Spoelstra geeft vandaag een le zing getiteld Het Futurisme in Lo ge La Compagnie Durable aan de Stationsstraat in Middelburg voor Dante Alighieri Zeeland. De lezing begint om 20.00 uur. De spreker gaat onder meer in op de invloed van de Italiaanse beweging op de de Italiaanse kunst en de dagelijkse cultuur. Daarnaast schetst hij de herwaardering van het Futuris tische erfgoed. De toegang is gratis. aangetast en ook het leistenen dak moet onder handen genomen wor den. Ook binnen is veel te doen. Zo zijn de maatregelen tegen de boktor, zo'n vijftien jaar geleden, niet langer afdoende. De gemeen te, eigenaar van het pand, wil de restauratie ook aangrijpen om her gebruik van het gebouw te bekij ken. Het gaat dan met name om de kelder en de kapverdieping. Bovendien wil de gemeente het stadhuis vaker openstellen voor publiek en het zelf meer gebrui ken voor recepties en ontvangsten. Daar is een partij voor nodig die z'n nering in het stadhuis gaat doen en toezicht kan houden. m 1 OeZéeu wachter de suikerbiet fGRATIS!; De Zeeuw achter de suikerbiet Voertuigen per dag Voorheen: 1971 Prognose: 2332 Werkelijk: 2275 Vrouwenpolder OOSTKAPELLE Domburg 0/bborgseweg AAGTEKERKE Serooskerkèv Westkapelle Grijpskerke Zoutelande Middelburg AAGTEKERKE 'Arnemuiden Rijsoordselaanj Nieuw- en Sint Jooslam jOost- Soubui Ritthem Veel meer verkeer bij Aagtekerke en Oostkapelle door N57 Met de aanleg van de nieuwe N57 was ingeschat dat het verkeer bij Aagtekerke en Oostkapelle zou toenemen. Uit tellingen blijkt dat de aantallen aanzienlijk hoger zijn dan verwacht. De verkeersdrukte verdub beld? Het is de klanten van Johanna Bloembinderij nog niet opgevallen. „Het is hier", zegt één van de dames, „altijd al absurd gevaarlijk geweest." En ze vertelt hoe ze 35 jaar terug al eens, met haar kinderen op de fiets, ten val kwam. „Gelukkig de goede kant op, naar de stoep." Ze viel toen haar elleboog werd ge raakt door een caravan. Die hing achter een auto, waarmee een toe rist als een idioot langs scheurde. „Het was toen al erg. En nu is het nog erger." Uitbaatster Johanna ten Berge knikt. „Het gaat al jaren zo. Er wordt hier veel te hard gere den. Als je een winkel uitloopt, is het oppassen dat je niet naast de stoep stapt, zeker met kinderen. Enkele jaren terug is hier een dode lijk ongeluk gebeurd." En dan 's zomers in het vakan tieseizoen. „Vooral op vrijdag en zaterdag is het hier echt een gek kenhuis. Mensen staan soms vijf minuten te wachten voordat ze kunnen oversteken." En dan heeft ze het alleen nog maar over het verkeer vanuit Domburg dat 'na de bult vooraan in de straat plank gas geeft, Oostkapelle uit'. Het ver keer dat van de andere kant komt, wordt in slalom door een woon wijk gedirigeerd. Met regelmaat gaan stemmen op om onderlangs het dorp een rond weg aan te leggen. Veel winkeliers zijn daar tegen. Ze vrezen dat zo'n weg hen omzet kost. Wethouder Jaap Melse ziet zo'n rondweg ook niet zitten, vanwege het land schap, 'om het nog maar niet te hebben over de kosten'. Zelfs voor Johanna ten Berge hoeft zo'n weg niet per se. „De stoepen weg en bloembakken overdwars in de straat, dat haalt de snelheid uit het verkeer. Dat zou al een hele verbetering zijn." Er is in Oostkapelle een dorpsplan in de maak. Dat moet ook iets met het verkeer. Ondertussen gaat de gemeente in Oostkapelle volgend jaar opnieuw de verkeersdrukte meten. De tellingen worden dan uitgebreid en verfijnd. B en W trokken daar deze week vijfdui zend euro voor uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 19