op Romney ^Cruise Dubai de Emiraten***"1" 52 Altijd korting op stipreizen.nl Meer fouten bij besteding EU-geld Syrische generaals vluchten Verloren stemmen voor Obama in Texas Elders vééééél duurder... Beperkt plaats voo A *9" imT extra lago Br8ir Drooglegging op verkiezingsdag woensdag 7 november 2012 rrwrwiMSIrolM OtVortnmniiiMert^rMmdembsPniMwu*tnruiiWiMiMCfp«wbriwufeii ...Of bel met 020 - 66 22 222 .of bel met o. 8 dagen - zie stipreizen.nl/crccd 9 dagen incL i nacht Dubai - zie stipreizen.nl/crcid ïo dagen incL 2 nachten Dubai - zie stipreizen.nl/crcce Echt waar: inclusief vliegreis per Emirates, transfers en week cruisen o.b.v. volpension! EXCLUSIEVE DEAL: vliegen per Emirates AIRBUS A380! 8- t/m 11-daagse topcruises per 3-sterren-plus Costa Classica Prijzen en informatie: Voor een totaaloverzicht zie wvrw.stipreizen.nl/dubai BEIROET - Zeven Syrische generaals zijn naar Turkije uitgeweken. De zeven hebben zich gemeld in de grensprovincie Hatay met de me dedeling dat zij het regime in Da mascus de rug hebben toegekeerd. Ze zijn ondergebracht in een vluchtelingenkamp in Hatay, waar zich al veel gedeserteerde Syrische militairen bevinden. De Syrische president Bashar-al Assad mag zijn land veilig verla ten, als hij het bloedvergieten in zijn land maar stopt. Dat zei de Britse premier David Cameron gis teren tegen de Saudische nieuws zender Al-Arabiya. Als Assad er om vraagt, zal Cameron hem hel pen een vrijgeleide te krijgen naar het buitenland. Een broer van de voorzitter van het Syrische parlement is gisteren bij een aanslag om het leven geko men. Mohammed Laham werd in Damascus door gewapende man nen doodgeschoten toen hij onder weg was naar zijn werk. De moordaanslag op Laham is de jongste van een serie aanslagen op hoge Syrische overheidsdienaren en andere prominente aanhangers van het regime van president As sad. Zo kwamen in juli vier topfi guren binnen Assads veiligheidsap paraat bij een zware bomaanslag om het leven. Kiezers staan met hun grote stembiljetten in de rij in het stembureau in de United Church of Hyde Park in Chicago. foto Hanneke Keultjes/GPD ten kiezers de twee delen van een pijl met elkaar verbinden om een stem uit te brengen. Er staan ook nog andere keuzes op het giganti sche papier: kandidaten voor het Huis van Afgevaardigden, voor het staatsparlement en rechtbanken in Illinois. Het kost de kiezer zon twintig minuten om alle keuzes te «S2KKSÏfiSSaK5l2Kaa!S^^ maken. Maar de allerbelangrijkste keuze is die tussen de presidents kandidaten, erkent Ahmd Azar. Hij is onlangs van North Carolina naar Chicago verhuisd en vindt het heel bijzonder dat hij in Oba- ma's eigen wijk op hem kan stem men. „Dat ga ik straks wel even aan mijn vrienden vertellen." BRUSSEL - Het aantal fouten bij de besteding van Europese gelden is vorig jaar licht gestegen ten opzich te van 2010. In 2011 ging het bij 3,9 procent van de betalingen mis, een jaar eerder was het 3,7 pro cent. Het gaat om een bedrag van circa 5 miljard euro dat niet juist is uitgegeven door de lidstaten. Dat blijkt uit het gisteren gepresen teerde jaarverslag van de Europese Rekenkamer. Deze -instantie, die de Europese uitgaven controleert, baseert haar cijfers op steekproe ven en controle van administra ties. De meeste fouten vond de reken kamer bij de uitgaven voor de ont wikkeling van plattelandsgebie den, milieu, visserij en gezond heidsbeleid. Bij het uitgeven van euro's voor het stimuleren van ach tergebleven Europese regio's, ener gie en transport ging het ook nog vaak mis. Volgens de rekenkamer zijn 'er te veel gevallen dat EU-geld het doel mist of niet optimaal wordt ge bruikt'. De fouten met het EU-geld zijn voor het grootste deel het gevolg van slordige admi nistratie en niet van bewuste en opzettelijke misstappen, aldus het Nederlandse lid van de Europese Rekenkamer Gijs de Vries. „Lidsta ten nemen hun plicht om te con troleren of het geld goed wordt be steed, onvoldoende serieus." Volgens mij zijn Obama en Romney allebei geweldige personen en hebben ze op hun manier het beste voor met het land' Monica Phillips, Amerikaanse kiezer door onze correspondent Mario Danneels MARFA - Het dorpje Marfa heeft 2170 kiezers en één claim to fame: het was het decor voor Giant, de iconische film over Texaanse olie baronnen met Elizabeth Taylor en James Dean. Sinds de prent er ge draaid is, trekt Marfa kunstenaars vanuit de hele VS aan, en die heb ben hun liberale opvattingen met zich meegebracht. „Soms is de mentaliteit hier nog heel Texaans", zegt Shelly. „Mensen gaan zondag naar de kerk, maar aan de bar kan hier wel over bor sten en billen worden gepraat." Texas kleurt Republikeins rood, dat is zeker, maar Presidio County blijft zich daar koppig tegen verzet ten. Voor de uitslag van de presi dentsverkiezingen maakt dat ech ter niets uit. In het stemkantoor - de plaatselijke brandweerkazerne - staan rond tien uur 's ochtends een drietal mensen. Zo'n 500 kie zers brachten hun stem eerder in de week al uit. „Ik zou Obama een dikke voldoen de geven", zegt kiezer Mike Perry. „Ik ben onder de indruk. Hij heeft goed werk verricht in moeilijke omstandigheden." Joey en Melissa zien liever Obama winnen, maar stemmen niet. „Wat maakt het uit, gewoon een andere asshole aan de macht", zegt Melissa. Ze noemt Mitt Romney wel 'een buitenaards wezen'. En Joey was 'zo diep beschaamd om Texaan te zijn toen Bush president was'. „Ik moet binnenkort voor hem koken, ik zal dubbel zoveel in het eten spugen", lacht de net afge studeerde kok: „Mijn studies heb ben me 93.000 dollar gekost. Hoe ga ik dat ooit afbetalen? Wie er nu regeert, voor mijn leven maakt het geen enkel verschil uit" In twee Amerikaanse staten, Ken tucky en South Carolina, kon giste ren niet in de horeca worden ge proost op de winnaar van de presi dentsverkiezingen. In beide staten geldt op verkiezingsdagen een alco holverbod in cafés en restaurants. Het gaat om een oude regel uit de tijd dat saloons vaak werden ge bruikt als stembureau. De wetge ver wilde voorkomen dat met een paar alcoholische versnaperingen stemmen werden gekocht. Ook in de winkels is op verkiezingsdagen geen alcohol verkrijgbaar. Op schendingen van het verbod staan boetes en zelfs celstraffen. In Virginia klaagden kiezers over de lange rijen bij de stembureau's. De wachttijden liepen op sommige plaatsen op tot een uur door com puterproblemen. Bij andere stem bureaus kwamen de rijen om on duidelijke redenen geheel tot stil stand, meldde de krant Richmond Times-Dispatch. Uw cruise Vanuit Amsterdam vliegt u non-stop per Airbus A380 van topairline Emirates naar Dubai, waar u na de transfer inscheept op het gezellige cruiseschip Costa Classica. Via Muscat, de hoofdstad van Oman varen we naar Fujairah-stad met haar ongerepte schoonheid. Daarna meren we aan in Khasab, bekend om haar onderwaterwereld en Abu Dhabi, gelegen op een zandeiland. Tot slot staat Dubai centraal waar u op eigen gelegenheid kennismaakt met deze gevarieerde stad. 869 879 v.a.869 va. 949 111dagenincl3nachlenDubai-ziestiprei2en.nl/crc3d v .1289 v a. 998 v.a.soog v.a.1079 Niets is onmogelijk bij Stip... ook niet deze vlieg- en cruisebeleving naar Dubai en de Emiraten! De directie keerde recentelijk terug uit Dubai waar zij erin geslaagd is om extreem lage prijzen te bedingen op de cruises per Costa Classica! Daarom kunnen wij deze cruises nu aanbieden v.a. slechts 798... Zolang de voorraad strekt!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9