Secretaris Thatcher in Gefluisterde stem opspraak 81 buitenland Amerika ging gisteren naar de stembus om te bepalen wie er de komende vier jaar president is. De uitslag van de verkiezingen moet vanochtend bekend zijn. Automobiliste krijgt 'ezelsbord' van rechter woensdag 7 november 2012 Brits pedofilieschandaal groeit Na de verbijsterende onthullin gen over kinderheld Jimmy Savi- le van de BBC, hebben zich nieu we slachtoffers gemeld van kin dermisbruik. De aandacht richt zich daarbij op een Conservatie ve politicus en oud-secretaris van Margaret Thatcher. door Bob van Huët LONDEN - Er komt opnieuw een onderzoek naar grootschalig mis bruik van kinderen in tehuizen in Noord-Wales. Dat speelde in de ja ren zeventig en tachtig en werd destijds afgedaan met 140 compen satieregelingen voor slachtoffers. Het hoofd van de National Crime Agency - de Britse tegenhanger van de FBI - gaat het hernieuwde onderzoek persoonlijk leiden, zo maakte de Britse minister van Bin nenlandse Zaken, Theresa Mayn, gisteren bekend. Daarbij zal hij ook de aanpak toetsen van de toen malige onderzoeksrechter Sir Ro nald Waterhouse. De verbijsterende onthullingen van pedofiele praktijken van de voormalige BBC-kinderheld wij len Jimmy Savile en andere televi siesterren hebben een steeds akeli ger stinkende beerput geopend. Grote beroering is ontstaan nadat een nieuw slachtoffer zich had ge meld. Dit keer niet van Savile of een van diens relaties, maar van twee niet nader genoemde politici uit het tijdperk van premier Marga- reth Thatcher. De nieuwe beschuldigingen grij pen terug op het 'historische pedo filieschandaal' in de tehuizen in Noord-Wales. Wat zich al dan niet afspeelde in Bryn Estyn Care of Bryn Alyn Hall bij Wrexham, werd in de jaren negentig uitge breid onderzocht door de vorig jaar overleden onderzoeksrechter Ronald Waterhouse. Die consta teerde in 2000 veel misstanden, maar vond geen bewijzen voor het pedofielennetwerk. Waterhouse verwees wilde geruchten daarover naar het rijk der fabelen. Nu zich inmiddels driehonderd slachtoffers hebben gemeld van de pedofiele Jimmy Savile, durven ook anderen met hun verhaal te komen. Ook heeft de schandaal krant Daily Mail de mogelijke naam naar buiten gebracht van een van de twee betrokken politi ci: wijlen Peter Morrison, voorma lig leider van de Conservatieven in Wales en voormalig secretaris van premier Thatcher. Zijn naam zou in liefst 650 gevallen van misbruik in Wales zijn genoemd, over een periode van twintig jaar. Een andere Conservatieve politi cus uit de periode noemde het on langs onwaarschijnlijk dat de toen malige minister William Hague van Welshe Zaken er niets van zou hebben geweten. Hague stelde destijds rechter Waterhouse aan om de zaken uit te zoeken, waarbij de naam van Morrison buiten beeld bleef In het onderzoek van Waterhouse werd destijds 'het sys teem' doorgelicht, maar werden geen individuen aangeklaagd. Ha gue - inmiddels minister van Bui tenlandse Zaken - heeft laten we ten dat destijds niemand hem had gewaarschuwd over Morrison. Elders 179Ö,- Molenaarprijs 1490,- Hoogwaardig Verstelbare elek Hoogwaardig ledikant lattenbodem pockêtveermatras v.A.d Niet overal in de VS was el ke stem vanzelfsprekend. In Obama's Chicago blijken Re publikeinen niet populair. In Texas zijn Democraten een zeldzaamheid. door onze correspondent Hanneke Keultjes Het is een beetje vloeken in de kerk, dat beseft Monica Phillips ook wel. In het stembureau in de United Church of Hyde Park in Chicago heeft zij zojuist haar stem uitgebracht op Mitt Romney. De studente zegt het fluisterend. Hier, in de wijk waar het huis van Barack Obama staat, is de Republi keinse uitdager van de president niet populair. Het was voor haar een moeilijke keuze, zegt ze zuchtend, ook om dat ze in Obama's buurt woont. „Volgens mij zijn het allebei gewel dige personen en hebben ze op hun manier het beste voor met het land. Maar ik ben student en ik wil straks ook graag een baan." Phillips denkt dat Romney het bes te banenplan heeft. „En zo conser vatiefis hij niet hoor. In werkelijk heid is hij gematigd." Ondanks dat in de staat Illinois al vanaf 22 oktober gestemd kon wor den, is het druk in de kerk. „In dit kiesdistrict lijkt niemand eerder ge stemd te hebben", lacht Rosalee BERLIJN Air Berlin wil geld van Berlijns vliegveld Air Berlin wil een schadevergoe ding van de luchthaven Berlijn Brandenburg. De opening van het vliegveld bij de Duitse hoofdstad gaat steeds niet door, wat Air Ber lin geld kost. De openingsdatum van Berlijn Brandenburg is meerde re keren verschoven. De opening is nu gepland op 27 oktober 2013. De bouw van het complex gaat ge paard met tal van technische pro blemen en het budget is met meer dan een miljard euro overschre den. BRUSSEL EU: verplichte chip voor reizend huisdier Europese huisdieren moeten ver plicht een radiochip (transponder) geïmplanteerd krijgen als zij op reis gaan. De huidige tatoeage vol doet niet meer, stelde een commis sie van het Europees Parlement gis teren. De commissie wil ook dat ei genaren hoogstens vijf huisdieren meenemen op reis, behalve als zij op weg zijn naar bijvoorbeeld een tentoonstelling of wedstrijd. Het hele Europees Parlement buigt zich komend voorjaar over de voor stellen. Atkins, die het stemmen hier al meer dan vijftien jaar in goede ba nen leidt. Buiten het stembureau roept Lael Dillard het hard in haar mobiele te lefoon: zojuist kwam ze president Obama met zijn gevolg tegen, die in Chicago de verkiezingsdag door brengt. „Heel cool", roept ze en thousiast. „Ze klagen hier altijd wel, dat alle wegen worden afgezet als hij 'thuis' is, maar niemand JOHANNESBURG 'Politie manipuleerde plaats delict' Zuid-Afrikaanse politieagenten hebben mogelijk de plaats delict in de war geschopt en wapens neerge legd, nadat zij 34 stakende mijnwer kers bij de Lonmin-mijnen hadden doodgeschoten. Dat blijkt uit fotografisch bewijs dat in handen is van de commissie die onderzoek doet naar de dood van de kompels. Op foto's van de politie zijn naast de dode lichamen meer wapens te zien dan op foto's die direct na het geweld werden ge nomen. ROME Antimaffiaschool voor politie wereldwijd Italië zet een internationale politie opleiding op voor de strijd tegen de georganiseerde misdaad. Dat heeft de chef van de Italiaanse poli tie, Antonio Manganelli, gisteren bekendgemaakt op de jaarvergade ring van Interpol. Italianen 'zijn er goed in maffioso te zijn, maar ook goed in het bestrijden ervan', zei Manganelli. Agenten uit de hele we reld moeten op de school, dichtbij Napels, de nieuwste technieken gaan leren voor de strijd tegen de georganiseerde misdaad. vind het echt erg hoor. Iedereen wil dat hij wint." Het is overduidelijk op wie Dillard heeft gestemd. Obama heeft vol gens haar veel voor het land ge daan. „Ik kreeg meer belasting te rug en hij heeft ervoor gezorgd dat de gezondheidszorg beter wordt." Binnen, onder banieren met tek sten als 'Heer heb genade', staan de stemloketten opgesteld. Op het stembiljet, op posterformaat, moe- CLEVELAND - Een Amerikaanse au tomobiliste die uitweek naar de stoep om een schoolbus te passe ren, is door de rechter aan de schandpaal genageld. De 32-jarige Shena Hardin moet in een moder ne schandpaal twee dagen op rij met een ezelsbord op een kruis punt in Cleveland, Ohio gaan staan. Hardin had geen zin te wachten op de schoolbus die was gestopt om een gehandicapt kind op te pikken. In plaats van een beetje geduld te oefenen, reed ze er in volle vaart omheen, over de stoep. Dat deed ze wel vaker, tot ergernis van school busbestuurder Uriah Herron die haar manoeuvres op video zette. Net als leerlingen van strenge on derwijzers uit een grijs verleden, staat Hardin volgende week te kijk met een spotbord. Dat draagt de tekst: 'Alleen een idioot rijdt over de stoep om een schoolbus te pas seren'. De straf geldt tijdens de och tendspits. De rechter trok ook Har- dins rijbewijs in voor dertig dagen. zie onze website:buitenland Amerikaanse vrouw passeert schoolbus via de stoep Gratis uitgebreide brochure? Bel 0341 - 27 40 40 www.molenaarbedden.nl molenaar Y specaiisrsfafsr, Tj*

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 8