Het slechtste voor een kind is realisme 2,05 32|* X Eenrichtingsverkeer in zaalvoetbalcompetitie Schweertman bedankt voor nationaal team Posthuma beëindigt zijn wielerloopbaan woensdag 7 november 2012 door Aector Dooms TERNEUZEN - Kjell Vanderhaeghen zorgde met tien doelpunten in één wedstrijd voor een record in het Zeeuws-Vlaamse zaalvoetbal. De speler van koploper ZVC Pro Sport/de Boemel had een leeuwen aandeel in de 21-o-overwinning te gen Wentzler Pauwels. Ook Tencezaman, dat de kopposi tie deelt in de eerste klasse, haalde vernietigend uit tegen hekkenslui ter de Markies: 15-0. Café De Mo lenhoek zette dankzij een goede tweede helft Unitron met 7-3 op zij. Unitron-Café De Molenhoek 3-7 (3-3): De formatie uit Hoek kwam aanvankelijk op een 3-1-voor- sprong, maar nog voor de pauze wist Unitron langszij te komen. In de tweede helft hield de thuisclub nog aardig stand. Binnen tien mi nuten liep De Molenhoek uit naar een royale voorsprong, waardoor het duel was beslist. Doelpuntenmakers. Unitron: Timo de Bruijn 2, Michael Koekkoek 1. De Mo lenhoek: Arjan Tollenaar, Justin de Zeeuw beiden 2, David de Haan, Thijs de Blaeij beiden 1. SBSSsarjzGSBS&xs door Roeland van Vliet MIDDELBURG - Squasher Piëdro Sch weertman is niet langer beschik baar voor het Nederlands team. En ook zal de 29-jarige Koudeker kenaar niet meer actief zijn op Ne derlandse kampioenschappen. „Ik richt me volledig op het afronden van mijn studie Sportmanage- ment", zei hij dinsdag. „Daardoor kan ik niet voluit voor mijn sport gaan, terwijl dat in de aanloop naar een NK en een EK wel zou moeten." Een halfjaar geleden liet Schweert man ook al weten geen internatio nale toernooien meer te spelen. Hij kon het financieel niet meer opbrengen om de wereld rond te reizen. Nu hij ook afscheid neemt bij Oranje, komt zijn carrière op een nog lager pitje te staan. Wat voor hem overblijft, zijn competi tieduels voor het Rotterdamse Vic toria en binnenlandse toernooien. Komend weekeinde is hij bijvoor beeld actiefin Delft. Schweertman behoorde een klein decennium tot de vaste Oran je-ploeg. De voormalige nummer tachtig van de wereld won enkele malen brons op het EK voor lan denteams en er was een toptien plaats op het WK voor landen teams. Het vertrek van Schweertman komt de squashbond slecht uit. Naast Dylan Bennett, die eerder uit onvrede als international be dankte, mist Nederland op het EK dat over zes maanden in Amster dam wordt gehouden ook de Zeeuw. Promotie naar de A-groep is zonder Schweertman minder reëel. sss®asssBS de Rechtspraak Rechtbank Middelburg RECHTBANK MIDDELBURG, sector civiel recht. Inzake een bij de Rechtbank Middelburg aanhangige procedure tot onderhandse verkoop inzake SNS Bank N.VJKolijn. wordt opgeroepen te verschijnen op vrijdag 30 november 2012 om 09.30 uur in het gerechtsgebouw te Middelburg, Kousteensedijk 2, teneinde te worden gehoord: Albert Peter Kolijn, geboren op 12 oktober 1964 te Vuren, thans zonder bekende woon- en/of verblijfplaats binnen en buiten Nederland. Een kopie van dit verzoekschrift kan worden verkregen ter griffie van de Rechtbank Middelburg, Kousteensedijk 2. 4331 JE Middelburg, telefoonnummer: 0118 677000. De griffier, F. Casant De gemiddelde lengte van het team dat in 1996 volleybalgoud won was 2,05 meter, vertelde Joop Alberda. Tencezaman-Bar de Markies 15-0 (7-0): Tencezaman begon moeizaam aan het duel, maar na een kwartier hadden de Hulste naren het ritme te pakken. Halver wege gaf het scorebord 7-0 aan. In de tweede helft verslapte Tenceza man niet en dat werd tot uitdruk king gebracht in de 15-o-score. Niek Luime (vijf treffers) en Tim Mechelinck (vier goals) waren het productiefst. Doelpuntenmakers. Tencezaman: Niek Luime 5, Tim Mechelinck 4, John ny Lensen 3, Robin Mac Taggart 2, Michiel Standaert 1. ZVC Pro Sport/de Boemel-Went- zler Pauwels 21-0 (9-0): Het was eenrichtingsverkeer. Het kwaliteits verschil was bijzonder groot. Kjell Vanderhaeghen kon zich uitleven en scoorde maar liefst tien treffers. Ook Soufian Doorns en Bart Rijckaert lieten zich niet onbe tuigd. Zij scoorden beiden vijf keer. Voor de tegenstander uit Vo gelwaarde kwam het eindsignaal als een verlossing. Doelpuntenmakers. Pro Sport: Kjell Vanderhaeghen 10, Bart Rijckaert, Sou fian Doorns beiden 5, Pascinel Depae- pe 1. Tijdens een Masterclass in de Zeelandhallen houdt oud-volleybalbondscoach Joop Alberda zijn toehoor ders voor dat er meer ge droomd moet worden. door Roeland van Vliet GOES - Joop Alberda was een klei ne vier jaar geleden bij de inaugu ratie van Barack Obama. In Was hington hoorde de oud-volleybal- bondscoach de Amerikaanse presi dent tegen het volk zeggen: You in spired me! „Zo werkt het ook echt: mensen inspireren elkaar. Ik heb mij altijd laten inspireren door mannen als Ron Zwerver en Peter 1 De 61-jarige Alberda zei dat dins dagavond tijdens de Masterclass 'Naar en op de top'. Hij was de pu bliekstrekker op de eerste avond van de Contacta in Goes. In de zaal zaten Zeeuwse topsporters, oud-topsporters, ouders van top sporters, sportbestuurders en verte genwoordigers van het bedrijfsle ven. De man die zijn sporen in de sport ruimschoots verdiend heeft, stelde zich enigszins bescheiden op. Hij zei dat hij puur en alleen naar de Zeelandhallen was geko men omdat hij zestien jaar gele den met Oranje olympisch goud won in Atlanta. „Doordat twaalf volleyballers besloten Italië te gaan verslaan, kwam ik er goed uit te UITSLAGEN BASKETBAL New York. NBA Philadelphia 76-ers-New York Knicks 88-110, Brooklyn Nets-Minnesota Timberwolves 96-107, Miami Heat-Phoenix Suns 124-99, Memphis Grizzlies-Utah Jazz 103-94, Dallas Mavericks-Portland Trailblazers 114-91, San Antonio Spurs-Indiana Pacers 101-79, Sacramentos-Golden State 94-92, Los Angeles Clippers-Cleveland Cavaliers 101-108. p- KARTEN Middelburg. Vierde race Zeeuws Indoorkam pioenschap, ereklasse. 1. Klaver 4, 162 ron den, 2. De Krijger/RM Autoverkoop 161 ron den, 3. DKC 1, 160 ronden, 4. Future Racing, 160 ronden, 5. Team X, 160 ronden, 6. Ver- brugge Terminals, 157 ronden, 7. 't Begin Domburg, 157 ronden, 8. DKC 2, 157 ronden, 9. EPZ Team, 154 ronden. Stand: 1.Klaver 4 81 punten, 2. De Krijger 68, 3. DKC 1 66, 4. Future Racing 50, 5. Team X 46, 6. 't Begin Domburg 38, 7. DKC 2 37, 8. Verbrugge Termi nals 33, 9. EPZ 27, 10. CTV Zeeland 8. P- SCHAKEN Zierikzee. Interne competitie. Sjaak Spie- gels-Pang Yuen 1 -0, Rene van Rikxoort-Fokko Baakman 0-1, John van Dalsen-Marco Vieveen 1-0, Frans Nijman-Teun Brouwer remise, Jan Heiligers-Frans Jansen remise, Aat Brakel-Chris van Eldik 1-0, Johan van de Velde-Dick Does- wijk 0-1 Stand aan kop: 1. Bas vd Graaf 213, 2. Sjaak Spiegels 196, 3. Kees van den Nieuw- endijk 189, 4. Kedem Gutkind 183, 5. Marnix den Boer 176, 6. Hans Aangeenbrug 158, 7. Kees Bimmel 154, 8. John van Dalsen 137, 9. Martin Krijger 131,10. Piet de Vreede 118. En dat hij vier jaar later als chef de mission uit Sydney terugkwam met een karrenvracht medailles, was eveneens niet zijn verdienste. „Ik had het geluk dat Inge de Bruijn, Leontien van Moorsel en Pieter van den Hoogenband net op dat moment op hun top za ten." Maar Alberda durfde wel te zeg gen dat hij een beetje verstand heeft van het samenstellen van een team en weet over welke eigen schappen topsporters moeten be schikken. Als eigenschappen noemde hij onder meer passie, on baatzuchtigheid, moed, weerbaar heid en discipline. Bij dat laatste punt stond Joop Al berda lang stil. „Bij het Nederlands volleybalteam begonnen we de training elke dag om 11.00 uur. En dus niet één minuut later. Tussen de Spelen van 1992, waarop Oranje tweede werd, en de Spelen van 1996, zaten tienduizend trainings uren. Stel dat we steeds één mi nuut te laat begonnen, dan misten we tienduizend trainingsminuten. En stel dat de Italianen wel altijd op tijd trainden, dan hadden ze een enorme voorsprong gehad en waren we misschien weer naar huis gegaan met zilver." „Ik trainde dus altijd om precies 11.00 uur, uit angst om ergens een steekje te laten vallen. Ik wilde na de Spelen niet bij de koningin hoe ven aankomen met het excuus dat we iets hadden nagelaten." 'Doordat twaalf volleybal lers besloten Italië te gaan verslaan, kwam ik er goed uit te zien' In Nederland willen sporters nog wel eens een loopje nemen met zulke afspraken. „Zwerver kwam regelmatig te laat", vertelde Alber da. In de Angelsaksische landen is de absolute toewijding vaker bij spor ters aanwezig, weet de oud-voUey- balcoach. „Daar conformeren ze zich eerder aan wat de coach zegt dan hier in Nederland. Hier zeg gen ze al snel: ja maar..." In Angelsaksische landen durven ze ook te dromen, benadrukte hij. „In Nederland word je heel realis tisch opgevoed. Maar ik zeg jullie: realisme is het ergste wat een kind kan overkomen. Laat kinderen dro men. Laat ze mijmeren en uitkij ken naar iets groots." Alberda hoopte bij de aanwezigen in Goes een andere 'mindset' te krijgen. „Ik wil een sfeer van creë ren waarin mensen iets durven te ondernemen." Hij zei ook dat de mensen in de Zeelandhallen op een typisch Ne derlandse manier in de zaal waren gaan zitten. Hij confronteerde zijn toehoorders met de opmerking dat de zaal zich van achteruit had gevuld. „Bijna niemand heeft het aange durfd op de eerste rij te gaan zit ten. In Nederland is men bang voor gek gezet te worden op de eerste rij. Wij Nederlanders vermij den risico's. In Amerika had de zaal zich vanaf de voorste rijen ge vuld. Als men daar naar iemand met enige status komt luisteren, willen ze alles opslurpen. Dan gaat ze vooraan zitten en willen ze niets missen. Daar zijn ze niet bang. Het zou mooi zijn als men sen hier ook wat meer lef tonen." RIJSWIJK - Joost Posthuma beëin digt zijn wielerloopbaan. „Ik heb geen nieuw team en wat ik vol gend jaar precies ga doen, is nog niet helemaal duidelijk. Een paar weken geleden heb ik de knoop doorgehakt, besloten dat het klaar is. Ik stop en ben toe aan nieuwe uitdaging", licht Posthuma toe. De 31-jarige renner stond onder contract bij RadioShack, maar moest op zoek naar een nieuwe ploeg. Het grootste gedeelte van zijn loopbaan kwam hij uit voor Rabobank. Hij reed van 2004 tot 2010 voor de Nederlandse forma tie en stapte toen over naar Team Leopard-Trek, de voorloper van RadioShack. Hij won in zijn loop baan onder meer een etappe in Pa- rijs-Nice en het eindklassement in Driedaagse van De Panne, de Ron de van Luxemburg en de Ruta del Sol. Een combinatie van factoren heeft tot zijn besluit geleid. „Ik heb na tuurlijk een baggerjaar gehad. Het is toch lastig om een nieuwe ploeg te vinden en mijn thuissituatie is natuurlijk anders geworden met twee van die kleintjes. Ik merkte dat ik er niet zoveel plezier meer aan beleefde en ik voelde dat mijn motivatie minder werd. Dan ga je denken waar je eigenlijk mee be zig bent en op dat moment vallen alle puzzelstukjes als vanzelf op hun plaats en heb ik de knop om gezet." Posthuma heeft er wel goed over nagedacht. „Ik heb er vrede mee. Ik ben niet aan het eind van mijn actieve leven geko men. Ik ben 31, zoals het eruit ziet kan ik nog zeker 36 jaar werken. Het is goed zo, klaar." Volgens Posthuma hebben de re cente dopingperikelen niets met zijn afscheid te maken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 62