klein Amerika Bij SP zijn rijksten nóg meer kwijt binnenland 15 beginnen eigen bond 'Jo Gijsen verzweeg misbruik in IJsland' cheap.nl dagactie Ontspannen in Duits 4-sterren hotel cheap.nl/dagactie|0900-700 7004 Irritant: over je schaduw springen woensdag 7 november 2012 geen mogelijkheid om aan de ver kiezingen te ontsnappen", consta teert hij. De afgelopen jaren is vooral vanuit de Republikeinen het anti-overheid sentiment onge kend gegroeid. „Onder invloed van de Tea Party is de Republikein se ideologie enorm geradicali seerd. Binnen de partij is er altijd wel een kleine groep geweest met radicale ideeën, maar veel Republi keinen stonden helemaal niet zo ver weg van een man als Bill Clin ton. Waar de Republikeinen vroe ger een brede coaütie vormden van gematigden, progressieven en radicalen, is de partij naar rechts foto Lex de Meester doorgeslagen. Nu is in hun ogen elk teken van overheidsingrijpen in de economie een vorm van tota litaire slavernij. Sociale zekerheid en vakbonden worden geassoci eerd met president Obama, maar ook met het communisme. In dat licht bezien is het niet zo gek dat Obama wordt afgeschilderd als de reïncarnatie van Hitler of Lenin." Na het interview is er muziek van The Rosettes en het driekoppige fanfarekorps US Marching Band. Ondertussen komen de prognoses binnen op CNN. Tot de definitie ve uitslag er is gaat het feest tot in de vroege uurtjes door. een tweede conflict op. Voormalig voorzitter Hendriksen zou sinds zijn vertrek Anbo-leden machti gingsformulieren aanbieden waar mee ze hun lidmaatschap op kun nen zeggen om lid te worden van zijn bond. Hij zou daarbij hulp hebben gekre gen van de eerder genoemde 82-ja- rige dame. Die ontkent dat ten stel ligste, maar in het maandblad van de Anbo-afdeling Almelo schreef zij recent wel een wervend artikel voor de NBvON. De Anbo-advocaat sommeert haar en Hendriksen de ledengegevens in te leveren en de namen van de benaderde leden door te geven. Maar de deadline is weken geleden al verstreken. „Ik heb geen leden administratie en heb ook niemand benaderd", zegt Hendriksen. Den Haan zegt de conclusies van de in geschakelde interne geschillencom missie echter met vertrouwen tege moet te zien. En de 'misverstan- Roemer heeft alternatief plan zorgpremie PvdA en VVD hebben de SP nodig om in de Eerste Kamer een meerderheid te krijgen voor de nieuwe zorgpremies. De SP wil echter veel verder gaan dan de coalitie door ho gere inkomens nog meer te la ten inleveren. door Laurens Kok DEN HAAG - De steun van de SP is noodzakelijk om inkomensafhan kelijke zorgpremies door de Eerste Kamer te krijgen. Maar het alterna tief van SP-leider Roemer zal de WD-achterban mogelijk verder in de gordijnen jagen, blijkt na bestu dering van de SP-plannen. Als de zorgplannen van WD en PvdA doorgaan, gaat een miljonair evenveel premie betalen als ie mand die 70.000 euro verdient: maximaal 450 euro. Niet eerlijk vindt Roemer, dus hoeft de coali tie niet op de steun van de SP in de Eerste Kamer te rekenen. De oplossing die Roemer aan draagt: laat mensen over hun héle inkomen zorgpremie betalen en haal het plafond van 70.000 euro weg. In plaats van de 11 procent die werknemers volgens VVD en PvdA moeten gaan betalen over het salaris tussen 20.000 en 70.000 euro kan de premie dan omlaag naar '4 procent' over het hele inko men, aldus Roemer vorige week in het debat over het verslag van de informateurs. De SP liet het plan 'Zorg voor el kaar' vorig jaar al eens doorreke nen door het Centraal Planbureau. De SP koos toen nog voor een sce nario waarbij iedereen 7,4 procent over elke verdiende euro boven een drempel van 17.230 euro moet betalen. Iedereen tot aan modaal zou er in die plannen tot 4,5 pro cent op vooruit gaan, maar de ho gere inkomens zouden 10 procent koopkracht moeten inleveren. Ter vergelijking: WD en PvdA mik ken op hoogstens 4 procent koop krachtverlies. In het laatste SP-plan gaan de laag ste inkomens er tot 2,5 procent op vooruit. Maar rijkere alleenstaan den die meer dan 90.000 euro per jaar verdienen, schieten er 6,25 pro cent bij in. Dat is nog steeds fors meer dan het maximum van 4 pro cent dat de coalitie nastreeft. Het is dus maar de vraag of het SP-plan de pijn voor de WD kan verzachten. Aan de andere kant: zonder SP is er geen meerderheid in de Eerste Kamer. Partijen als D66 en CDA zijn mordicus tegen inkomensafhankelijke premies. Regeringsdebat pas na berekenen koopkracht Het is nog onzeker of het debat over de regeringsverklaring mor gen plaatsvindt. De voltallige oppo sitie eist meer duidelijkheid over de precieze gevolgen voor de koop kracht van het regeerakkoord van WD en PvdA. De oppositie wil al le feiten van het Centraal Planbu reau op een rij en liefst ook een on afhankelijke berekening van het Ni- bud. Dat laatste kan echter een paar dagen duren. den' over de veranderingen bin nen de bond, die door ontevreden leden de wereld worden inge stuurd, zet ze graag recht. „Afdelin gen worden niet opgeheven en ontvangen straks nog gewoon geld voor activiteiten. En de Anbo on democratisch? Er komt straks zelfs een ledenraad." De 82-jarige uit Almelo heeft ech ter meer vertrouwen in de bond van Hendriksen, waar haar afde ling zich inmiddels bij aangesloten heeft. In haar brief aan de Anbo schrijft ze strijdlustig: „In het oos ten begint de victorie." De Anbo (Algemene Nederlandse Bond voor Ouderen) komt op voor de belangen van 50-plussers. De sinds 2009 bij de FNV aangeslo ten bond telt ongeveer 400.000 le den. De Anbo heeft ook een zetel in de Sociaal Economische Raad. De bond noemt zichzelf'de meest invloedrijke seniorenorganisatie in Nederland'. 2 overnachtingen 2x ontbijtbuffet Gratis gebruik sauna zwembad Gratis parkeren en Wifi 1 Grand City Hotel Gummersbach 'Prijs o.b.v. 2-persoonskamer. Excl. res.kosten C 15 per boeking. Voorwaarden zie website. AMSTERDAM - Jo Gijsen heeft in zijn tijd als bisschop in IJsland een brief van een slachtoffer van sek sueel misbruik vernietigd. Dat staat in een rapport van een IJs landse commissie die onderzoek doet naar seksueel misbruik bin nen de katholieke kerk. Gijsen was van 1996 tot 2007 bis schop van de katholieke kerk in IJs land. Hij kreeg toen een ongeopen de brief in handen van een man die schreef dat hij was misbruikt door een IJslandse priester. Door de brief te vernietigen is Gijsen vol gens de IJslandse commissie nala tig geweest. Hij had een onafhan kelijk onderzoek moeten instellen. In een reactie aan de commissie stelt Gijsen dat de man slechts het vermoeden had dat de priester een seksuele relatie met hem wil de beginnen en dat hij hier niet ze ker van was, meldt de IJslandse nieuwssite ruv.is. Na een gesprek zouden ze samen hebben besloten de brief te vernietigen. Het is niet de eerste keer dat de 80-jarige Gijsen in verband wordt gebracht met seksueel misbruik in de kerk. Hij zou in 1959 als surveil lant bij seminarie Rolduc meerde re keren een jongen hebben be gluurd toen die zichzelf aan het be vredigen was. Het verhaal van de betrokkene werd door de klachten commissie gezien als geloofwaar dig en oprecht. DEN HAAG - PvdA-voorman Die- derik Samsom blies dit voorjaar een aloude spreuk nieuw leven in: alle politieke partijen moesten in het landsbelang 'over hun scha duw heen springen'. Anderen na men de spreuk over, in zo'n ra zend tempo dat 'over je schaduw heen springen' nu de meest irritan te uitdrukking is geworden in het Nederlands. Dat blijkt althans uit de jaarlijkse Vaagtaal-verkiezing van tekstbureau Tekstridder. 'Speerpuntoverstijgende acties' be haalde een goede tweede plaats op de ranglijst van 'vaagste vaagtaal' en 'zeer serieuze skyboxificatie' een mooie derde plek. „Speerpuntoverstijgende acties zijn zo belangrijk, dat ze belangrij ker zijn dan het speerpunt", zegt Arjen Ligtvoet van Tekstridder. 'Skyboxificatie' heeft, aldus Ligt voet waarschijnlijk met een sterk ere tweedeling in de samenleving te maken. „Begin dit jaar bleek het bestuur van een scholengemeen schap bijzonder veel skyboxen te hebben geregeld voor eigen feest jes." Bij de Vaagtaal-verkiezing scoorde ook 'de voorkant van het pro bleem' goed, gevolgd door 'een stip aan de horizon zetten', 'con textuele kenmerken' en 'aan de voorkant weten'. per/toplocatie één superactie! korting per persoon, per arrangement

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 5