verhalen van Staal Klachtenlijn voor bewoners zeeland 123 Motie voor opspuiten onverzorgde strandjes Pleidooi voor onderzoek naar water in binnenstad pze Vestrock krijgt culturele prijs gemeente Hulst woensdag 7 november 2012 regio. Op een gegeven moment kreeg hij een geschil met de nota ris. Drie jaar lang is er geproce deerd. Uiteindelijk verloor hij de rechtszaak. Alles werd verkocht." Openbare Verkooping van een kapi talen Boeren-Jnspan te Clinge (Sta- tenboom) stond er boven een aan kondiging in de regionale krant. Al les ging onder de hamer. Van men- wagens met ijzeren assen tot de bruine merrie Alma van negen jaar oud. Bekroond in 1904. Marijn Staal: „Kennelijk was hij een goede paardenfokker, want hij won regelmatig prijzen met de paarden. Voor de familie was het in die tijd natuurlijk een groot dra ma. Maar voor mij is het een goud mijn. Na de openbare verkoop is JJ Staal vertrokken naar de gemeente Moerbeke, naar Kruisstraat. In 1914 raakte België betrokken bij de Eerste Wereldoorlog. Over die tijd moet ook nog wel het één en an der terug te vinden zijn." Inmiddels heeft Marijn Staal al veel informatie over de Staalens verzameld. „Nu ben ik bezig met het in elkaar zetten van al die stuk jes. Ik zie het als een puzzel. Onge twijfeld zijn er in Zeeuws-Vlaande ren nog stukjes te vinden. Er wo nen nog Staalens die ik eens moet bezoeken. Onder andere in Westorpe waar een Staal aardap pelhandelaar is." Zijn opa woonde nog in het Gin- neken, gewilde wijk in Breda. „Hij was marechaussee, maar had ook een garage in het Ginneken. Gara ge Staal, het was een van de eerste garages in Breda. Maar mijn groot ste aandacht gaat toch uit naar Zeeuws-Vlaanderen. De Staalens hebben daar vooral geboerd. In Spui staat nog een boerderij uit 1870. In Graauw, Langendam, Hengstdijk, Stoppeldijk en Lams- waarde stonden ook boerderijen die van een Staal waren. Bij Lun- tershoek woont ook nog een Staal. Daar ben ik al geweest. Hij wist nog veel van die boerderijen te staan." Het moet straks een fraai en lees baar boek opleveren. „Daarom wil ik zoveel mogelijk te weten komen over de Staalens. Over hun leven, waarom ze verhuisd zijn en waar ze terecht gekomen zijn. Want zo'n boek moet meer zijn dan een saaie opsomming van jaartallen en namen. De verhalen die daarach ter zitten, interesseren me vooral. Het verhaal van de Staalens." Uit een exploot van t.k.-gerechts- deurwaarder L. de Braai te Terneu- zen d.d. 01 november 2012, blijkt dat ten verzoeke van 1.) Erik Bas Hofmeester en 2.) Saskia Jacoba Garms beiden wonende te Oost burg, gemeente Sluis aan Paul Hadfield, zonder bekende woon- en of verblijfplaats in Nederland of daarbuiten, is betekend, het vonnis d.d. 26/09/2012 gewezen door de Rechtbank Alkmaar, sector kanon, locatie Alkmaar en de beslissing d.d. 16/10/2012 van de Rechtbank Alkmaar, sector kanton, locatie Alk maar, waarbij tevens bevel is gedaan tot betaling van een geldsom. Van dit exploot kunnen belangheb benden een afschrift verkrijgen op onderstaand adres. Van Damme c.s. Gerechtsdeurwaarders Axelsestraat 12 4537 AJ TERNEUZEN Tel.: 0115-613651 door Eugène Verstraeten HULST - De strandjes bij Walsoor den, Perkpolder en Ossenisse moe ten worden opgespoten, vindt de fractie Algemeen Belang Groot Hulst (ABGH). Rijkswaterstaat (RWS) wil meewerken en wacht alleen nog maar op een schriftelijk verzoek van de gemeente. De frac tie stelt de gemeenteraad in een motie voor om die brief zo snel mogelijk te versturen, 'zodat ieder een volgend seizoen van de nieu we stranden kan genieten'. Aanleiding voor de motie is de on verzorgde staat van de drie strand jes. Er liggen stenen, asfaltbrokken Convenant wijkraad nog niet ondertekend door Wout Bareman TERNEUZEN - De bewoners van de binnenstad in Terneuzen willen zo snel mogelijk een centraal tele foonnummer voor klachten over cliënten van de zorginstellingen die in hun buurt wonen. Maar of dat nummer er ooit komt, is de vraag. De instellingen zien tal van praktische problemen, alleen al uit privacy-overwegingen en organisa torisch oogpunt. Als tussenoplos sing overweegt de wijkraad Bin nenstad nu een speciaal e-mail- adres in het leven te roepen voor klachten. Overigens treffen de zorginstellin gen en de gemeente elkaar maan delijks om onder meer problemen in de wijken en kernen te bespre ken. Daar komen ook klachten vanuit de binnenstad terecht. De roep om een klachtennummer klonk maandagavond tijdens de maandelijkse bijeenkomst van de wijkraad, die volledig gewijd was aan de vaststelling van een conve nant over de bevordering van de leefbaarheid. De wijkraad heeft het convenant voorgelegd aan zes zorginstellingen (Arduin, Tragel, het Leger des Heils, het Gors, Zeeuwse Gronden en Emergis), woonstichting Clavis, de gemeen te en de politie. Er is onder meer in vastgelegd dat de binnenstad 'een open en tolerante gemeen schap is', maar dat voor iedereen regels en verantwoordelijkheden gelden. Er wordt ook gestreefd naar een evenwichtige bevolkings opbouw. Ook het woongenot (en de tolerantie over en weer) heeft prioriteit. De opsteller van het con venant, Ernst Jonker: „Wat ver wachten we van elkaar en wat kun nen we betekenen voor elkaar. Daar draait het om. We streven er ook naar dat iedereen meedenkt over de richting die we op moeten en hoe we zaken oplossen." Buurtbewoners, die over het con venant mochten meepraten, ha merden vooral op een evenwichti ger samenstelling van de bewo ners. De gesprekspartners lieten tij dens de vergadering weten dat ze het convenant positief beoordeel den, maar de inhoud geconcreti seerd wilden zien. Daarover wordt binnenkort gepraat. Wijkbestuur- der en burgemeester Jan Lonink juichte het initiatief toe. door Wout Bareman TERNEUZEN - Een ruime meerder heid van de Terneuzense gemeen teraad wil een onderzoek naar de terugkeer van het water in de bin nenstad. De WD-fractie dient donderdagavond, tijdens de begro- tingsraad, een motie van die strek king in en weet zich gesteund door het CDA, de PvdA, de Christenunie, D66 en Groen- Links. Burgemeester en wethou ders moeten in de loop van vol gend jaar de haalbaarheid en de fi nanciële gevolgen onderzoeken. Daarbij draait het om de aanpas- www.pzc.nl en scherpe schelpen, waardoor vol gens de fractie afgelopen seizoen diverse mensen verwondingen op liepen. Volgens RWS kan er zand met be hulp van een baggerschip worden opgespoten bij Walsoorden en de Nol van Ossenisse. Bij Perkpolder moet nog bekeken worden of een baggerschip voldoende dichtbij kan komen. Volgens ABGH blij ven met deze 'rainbow'-methode de kosten beperkt. Na het opspui ten moet de gemeente de hopen zand nog wel zelf met een bulldo zer verspreiden. RWS wil de gemeente begeleiden bij de vergunningaanvragen. ZEEUWSE KELDER Wat doet Gaston van de Postcode Lo terij in De Zeeuwse Kelder? Ga snel naar www.pzc.nl/zeeuwsekelder KLASSENWERK Waarom verlaten jongeren de streek? Of waarom blijven ze juist? Lees het op www.pzc.nl/klassenwerk STUUR UW TIPS NAAR redtern@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto sing van de water- en wegeninfra structuur aan de zuidwestelijke rand van de binnenstad. Onder deel vormt een brug tussen de Kennedylaan en de Binnenvaart- weg. Vroeger was daar water, sinds de jaren zeventig ligt er een brug. Volgens de ondertekenaars van de motie zouden aanpassingswerken kunnen aansluiten op de bouw van de nieuwe zeesluis en de wijzi ging van het wegenstelsel dat daar mee gepaard gaat. De fracties spelen met hun initia tiefin op de steeds luidere roep on der de bevolking om 'bevaarbaar water' in het stadscentrum. HULST - Stichting Vestrock krijgt dit jaar de Culturele Prijs van de gemeente Hulst. De prijs wordt per toerbeurt uitgereikt als aan moedigingsprijs en waarderings- prijs. Dit jaar wordt weer een aan moedigingsprijs uitgedeeld. In 2010 nam Gino Baart het initiatief voor Vestrock. Het festival was meteen na de start een succes. Vestrock heeft zich de afgelopen drie edities volgens het gemeente bestuur laten zien als een 'echte ambassadeur van Hulst'. De Cultu rele Prijs, die bestaat uit een oor konde, een Reynaertbeeld en een geldbedrag, wordt 15 december uit gereikt tijdens een feestelijke bij eenkomst op het stadhuis.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57