Huren in Zeeuws-Vlaanderen omlaag CONTACTA.NL ZEEUWS-VLAANDEREN Fonteinen moeten blijven spuiten Politie zet een (slag)boompje op WOENSDAG 7 november 2012 21 PZC Op zoek naar de verhalen van Staal 22 Zeeuws-Vlaamse woningcorporaties dreigen door regeerakkoord financieel te worden leeggezogen door Harmen van der Werf TERNEUZEN - Het regeerakkoord van WD en PvdA dreigt voor so ciale verhuurders in Zeeuws-Vlaan- deren uit te draaien op een finan ciële ramp. Ze moeten hun huren verlagen, waardoor de inkomsten fors dalen. Ook moeten ze nog mil joenen euro's afdragen aan de rijks overheid om de huurtoeslag te fi nancieren. „Gaan de plannen onverkort door, dan stevenen we af op een faillisse ment", voorspelt directeur Robert de Ridder van woningcorporatie Clavis die actiefis in Terneuzen en Sluiskil. Jos Valckx van woonstich- ting Hulst en Leo Urgel van Woon- goed Zeeuws-Vlaanderen gebrui ken het woord 'faillissement' niet, maar ze vrezen wel het ergste. „Als wij de huren moeten verlagen, da len onze inkomsten. We kunnen dan minder aan onderhoud doen, laat staan nog investeren in nieu we woningen", stelt Urgel. Dat de huren omlaag zouden moe ten, is het gevolg van de afspraak in het regeerakkoord dat de huren niet meer dan 4,5 procent van de onroerendezaakwaarde van een huis mogen bedragen. De waarde van woningen in Zeeuws-Vlaande ren is gemiddeld veel lager dan in veel andere regio's in Nederland. Dit geldt overigens ook voor delen van Groningen, Friesland en Zuid- Limburg. In het regeerakkoord is gerekend met een gemiddelde woningwaar- de van 150.000 euro, terwijl socia le huurwoningen in Zeeuws- Vlaanderen gemiddeld 98.000 eu ro (Woongoed) tot 118.000 euro (woonstichting Hulst) waard zijn. „Er is gerekend met een Randstad norm", constateert Valckx. „Wij kunnen daar niets mee." Zeeuws-Vlaamse corporaties moe ten de huren verlagen, terwijl het kabinet er rekening mee houdt dat huren juist omhoog zullen gaan, met name voor huurders met een bruto jaarinkomen van meer dan 34.000 euro. De verwachte meerin- komsten worden door de rijksover heid afgeroomd, omdat de woning corporaties via een heffing de huurtoeslag moeten gaan meebeta len. Het eerste kabinet Rutte was dit al van plan. Rutte II wil daar nog een flinke schep bovenop doen. De Ridder van Clavis: „Voor ons komt het erop neer dat wij twee miljoen euro aan huur zullen mislopen en in 2017 twee miljoen euro aan heffing moeten betalen. Dit betekent onze ondergang." De directeuren van Zeeuwse cor poraties hebben er bij het kabinet al op aangedrongen de plannen te wijzigen. Urgel van Woongoed: „Ik kan me niet voorstellen dit alle maal doorgaan" DE KNOL - Twee agenten regelden dinsdag morgen enkele uren het verkeer op de over weg bij buurtschap De Knol. Omstreeks negen uur gingen de slagbomen van de spoorwegovergang naar beneden en de alarmlichten aan zonder dat er een trein naderde. Ongeduldige automobilisten zigzag den langs de halve bomen om hun weg te ver volgen. Om ongelukken te voorkomen en vrachtwagens en trekkers, die niet langs de bomen konden slalommen, vooruit te helpen, verleende de politie assistentie. Rond kwart voor twaalf, net voor de middag, kon een monteur de storing verhelpen door een print plaat te vervangen in de installatie bij de over weg. foto Mark Neelemans TERNEUZEN - De fonteinen in de ge meente Terneuzen mogen niet worden wegbezuinigd. De drie coa litiepartijen in de gemeenteraad van Terneuzen (TOP/GB, PvdA en CDA) vinden ze te belangrijk voor het stadsbeeld van de derde haven van Nederland. Ze symboliseren de band met het water, oordelen de drie fracties. Maar zwijgen de fonteinen dan dan kan dat leiden tot gezond heidsrisico's, vrezen ze. Dan kan botulisme optreden, algengroei en een muggenplaag en ook de Ziek te van Weil ligt dan op de loer. Donderdag, tijdens de begrotings- raad, dienen de fracties een amen dement in. Daarin wordt voorgesteld de bezui niging van 28.000 euro per jaar te rug te draaien en dat geld de ko mende jaren te putten uit de post onvoorzien. HULST Schade aan clubhuis hockey bij inbraak Inbrekers hebben flink wat schade aangericht in het clubhuis van hockeyclub Rapïde in Hulst. De in braak is vermoedelijk gepleegd in de nacht van zondag op maandag. Voor zover het bestuur kan vaststel len zijn er geen spullen ont vreemd. Van de inbraak is aangifte gedaan bij de politie. De hockey club laat de aangerichte schade zo spoedig mogelijk herstellen. Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen Jacqueline Zuidweg 6-7-8 NOVEMBER 2012| 300 standhouders 15.000 m2 beursvloer 21.000 bezoekers Bedrijven uit alle branches Seminars en workshops op 3 podia Live radio- en televisieuitzendingen Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 55