zeeland (-25 Besluit over bezwaren supermarkt komt snel Decathlon neemt over enkele maanden besluit Historische wapens toch niet vernietigd Jongeren duwen kind (13) van fiets Werkt in je voordeel 08001707 Ailes-in-1 basispakket woensdag 7 november 2012 door Rob Paardekam SINT-ANNALAND - Burgemeester en wethouders van Tholen willen be gin december een besluit nemen over de bezwaren die zijn binnen gekomen tegen de bouw van een" nieuwe supermarkt op het Haven plein in Sint-Annaland. De nieuwe Supermarkt geldt als vervanging van de bestaande C1000 aan de Spuistraat. Het nieu we pand, dat pal achter de bestaan de winkel komt, wordt echter wel een stuk groter. De bezwaarma kers stellen dat de nieuwe C1000 (later zal dit overigens een Jumbo worden) té ruim wordt en zodoen de een te grote concurrent zal wor den van andere winkels in het dorp en op het eiland. Onder de bezwaarmakers bevin den zich de uitbaters van een aan tal Spar-supermarkten op Tholen. Zij maakten onlangs ook al be zwaar tegen de komst van twee grote nieuwe supermarkten in de wijk Vestetuin in Tholen-stad. Ze procedeerden door tot aan de Raad van State, maar daar vingen ze bot. Drogisterij Maja en dierenspeciaal zaak Amigo uit Sint-Annaland heb ben zich deze keer bij de Spar-win- keliers aangesloten. Ook Midden standsvereniging Smalstad uit Sint-Maartensdijk verzet zich te gen het plan. Alle partijen hebben een gezamenlijke zienswijze inge diend. Door dit bezwaar kan de bouw van de nieuwe supermarkt voorlo pig niet beginnen. Als er geen be zwaren waren binnengekomen, had het college een omgevingsver gunning kunnen verstrekken, maar nu moet ze eerst een besluit nemen over de bezwaren. „Dat zal begin december gebeuren", aldus een woordvoerder van de gemeen te. Mocht dat besluit negatief uitpak ken voor de bezwaarmakers, dan kunnen ze ook deze keer naar de Raad van State stappen. In dat ge val zal de komst van de super markt waarschijnlijk nog meer ver traging oplopen. MIDDELBURG - Binnen enkele maanden, mogelijk nog dit jaar, verwacht de Franse spoitketen De cathlon een besluit te nemen over het bouwen van een filiaal in Mid delburg, aldus Eric Bodhuin, be stuursvoorzitter van Decathlon Netherlands. Hij zegt dat de grote sport- en vrijetijdszaak er medio 2014 kan staan. Voor Middelburg heeft Bodhuin een winkel met een zo'n 2500 vier kante meter vloeroppervlakte in gedachte. Voor het ZEP (Zeeland Entertainment Park) is de komst van Decathlon van groot belang, benadrukte Arnoud van Raak, di rectievoorzitter van TCN, de eige naar van een groot deel van het ZEP. De vraag waarom Decathlon zijn oog op Middelburg heeft laten val len, beantwoordt Bodhuin met een tegenvraag: „Waarom niet? Hier in Middelburg doet zich een kans voor. Nederland is een klein land. Bovendien ligt België dicht bij. De praktijk leert dat mensen best bereid zijn om een uur, ander half uur te rijden voor een bezoek aan onze winkels." TCN heeft grote verwachtingen van de komst van Decathlon. GOES - Een 13-jarige jongen brak drie uur lastiggevallen door een dinsdagmiddag zijn arm toen hij groepje jongeren. Eén van hen van zijn fiets werd geduwd in de duwde hem van zijn fiets. Hij viel Bergweg in Goes. Hij werd rond op de grond en brak zijn arm. in Leiden reageerde verbaasd toen hij hoorde van het plan ze te ver nietigen. Hij stelde dat er daar geen enkele reden voor te beden ken is. „Het staat gelijk aan het ver nietigen van historisch kapitaal." Volgens de conservator benaderen sommige politiekorpsen hem als ze soortgelijke verzamelingen aan treffen en de familie geen interes se heeft. In negentig procent gaat het vol gens hem om wapens die voor hem als conservator niet interes sant zijn. „Maar het komt voor dat we wel stukken aantreffen die zeer de moeite waard zijn om te bewa ren voor het nageslacht." ®S0SS»5^-»S«ffiBKS^C!ffi5SSS5SÖSS55ÏE5»:i«a!; telfort.nl Telfort winkels Rian Krijger hoopt met het boek te helpen taboes rond de dood te doorbreken en de dood bespreekbaar te ma ken. foto Dirk-Jan Gjeltema VLISSINGEN - De historische wa pens, aangetroffen bij een overle den Vlissinger, worden toch niet vernietigd. De familie van de over leden man heeft alsnog beslist dat het die wapens wil hebben. De overleden Vlissinger was een verzamelaar en beschikte over alle vergunningen om wapens in bezit te mogen hebben. De politie meld de maandag dat alle wapens zou den worden vernietigd omdat de familie ze niet wilde hebben. De politie trof ze bij hem aan nadat de man zaterdag dood was aange troffen in zijn woning. Conservator Mathieu Willemsen van het Nationaal Legermuseum n* Nu met gratis monteur!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 53