Muziek in de klas zeeland 2.3 'De scholen krijgen van ons het hele pakket' Mogelijk toch meer subsidie voor Ovezande Energie Coöperatie voor zonnepanelen Aanrijding woensdag 7 november 2012 i BgSSi Leerlingen van de groepen zes en zeven van de basisscholen De Eendracht en Schuttevaer in Hansweert krijgen sinds begin van dit schooljaar muziek les bij muziekvereniging Scheldegalm.. De scholen in Hansweert hebben het makkelijk: de lessen worden volledig verzorgd door muziekvereniging Scheldegalm, zegt voorzitter Kees Verburg. „We betalen de dirigent ook, de scholen krijgen van ons het hele pakket. Scholen zelf hoe ven niets te betalen." De instru menten zijn gekocht met behulp van sponsoren en giften, er zijn er genoeg om twee orkesten te vor men. Het project is bedoeld om kinde ren kennis te laten maken met mu ziek. „Omdat we merken dat kin deren een bepaalde angst hebben voor muziekinstrumenten. Ze zijn bang dat ze het niet kunnen. De drempel is te hoog om ermee te beginnen. Nu is het net zoiets als rekenen of aardrijkskunde." Natuurlijk helpen de lessen ook om het ledental van de vereniging in de toekomst op peil te houden, geeft Verburg toe. Alle leerlingen uit de groepen zes en zeven doen mee. Er zijn plan nen om in groep vijf al te begin nen met blokfluiten. Kinderen kunnen allemaal een instrument kiezen: dwarsfluit, trompet, trom bone, bariton, klarinet, saxofoon of trommel. Ze krijgen het instru ment mee naar huis, zodat ze kun nen oefenen. De lessen zijn met opzet in het lo kaaltje van Scheldegalm, en niet gewoon in de klas. De twee jonge orkesten produceren nogal wat ge luid. Het eerste concert is op 19 de cember, tijdens de kerstmarkt in Hansweert. Debat over softdrugs in coffeeshop Goes In coffeeshop HighLife in Goes wordt op donderdag 29 november een debat over softdrugs gehou den. Het debat is een initiatief van jongerenwerk, Indigo preventie en coffeeshop HighLife zelf Deelnemers aan het debat zijn plaatselijke politici, bewoners, klan ten en deskundigen van het Trim bos instituut. Bezoekers zijn vrij om met elkaar in discussie te gaan, iedereen is welkom. Het debat be gint om half acht. ELLEWOUTSDIJK Seniorenmiddag in Kerkje van Ellesdiek In het Kerkje van Ellewoutsdijk vindt vandaag een seniorenmiddag plaats. Het Westkappels Kwartet zingt ouderwetse liederen en ook Jan Hamelink is van de partij. Hij brengt liederen en humoristische vertellingen. In de pauze wordt een verloting gehouden ten bate van het kerkje. De middag begint om 14.30 uur en duurt tot 16.45 uur. De entreeprijs bedraagt 5 euro. Wie wil komen, kan even bellen naar 0113-612681. GOES Opfriscursus voor de rijvaardigheid Oudere automobilisten (55 plus) die hun rijvaardigheid willen op frissen kunnen vanaf morgen weer terecht in wijkcentrum De West kant aan de Evertsenstraat 15 in Goes. Daar begint dan een opfris cursus die bestaat uit 4 theorieles sen en een praktijkles in de eigen auto. Wie mee wil doen, kan zich aanmelden via telefoonnummer 0113-277111 of een mailtje sturen naar j.priem@smwo.nl. THOLEN Politie ruimt vier hennepkwekerijen De politie heeft dinsdag vier hen nepkwekerijen geruimd in de ge meente Tholen. Dat gebeurde in het kader van de landelijke ruim- dag. In welke kern(en) de kweke rijen zich precies bevonden, zegt de politie niet. Ook in Zaamslag werd *een hennepkwekerij ge ruimd. Daar werd de 44-jarige in woner van het betreffende pand aangehouden. In totaal zijn 950 planten vernietigd. door Frank van Cooten OVEZANDE - De gemeente Borsele kan -alsnog aanspraak maken op een hoger subsidiebedrag voor het project 'Bevorderen Leefbaarheid Ovezande'. Het inmiddels uitge voerde project had betrekking op de aanleg van onder meer wandel paden en een waterpartij. Subsidiebeoordeler Dienst Lande lijk Gebied (DLG) deed wat moei lijk over het geven van subsidie voor de verwerving van de beno digde gronden. Bij de subsidieaan vraag in 2010 zijn in de projectbe groting deze kosten per ongeluk niet opgenomen. Deze kosten zijn daarom onder de post 'onvoor zien' opgevoerd. Dit wordt door de DLG echter niet geaccepteerd omdat de kosten niet in de oor spronkelijke begroting zijn opgeno men. Borsele vraagt aan de provincie daarom deze kosten alsnog subsidi abel te achten. Gedeputeerde Sta ten besloten dinsdag daaraan mee te werken. Anders zou Borsele daar 'aanmerkelijk nadeel van on dervinden'. „DLG interpreteert de aanwending van de grondkosten geheel op haar eigen wijze en legt het aanwenden van de post on voorzien zeer enig uit", luidt de kritiek van GS. MIDDELBURG - Bij een aanrijding rond 11.00 uur op de kruising Schroeweg-Kanaalweg in Middel burg raakte dinsdag een fietsster gewond. Ze kwam in botsing met een auto. Door de aanrijding ont stond enig oponthoud. De politie kwam ter plaatse met twee auto's om het verkeer te regelen en een onderzoek in te stellen. De vrouw werd per ambulance overgebracht naar het ziekenhuis in Goes. door Claudia Sondervan KAMPERLAND - Sociëteit Noord-Be veland wil een Energie Coöperatie Noord-Beveland oprichten om de toepassing van zonnepanelen voor elke woning en elk bedrijf moge lijk te maken. De coöperatie wordt vormgegeven tijdens de conferentie die de socië teit woensdag 28 november houdt in Kamperland. Motto is: 'Zon- ne-energie voor iedereen haalbaar en betaalbaar'. Door samen te wer ken kan veel bereikt worden, stelt de sociëteit, die verkennende ge sprekken voert met gemeente, Del ta, woningbouwcorporaties, produ centen en installateurs. De ECNB zou kunnen zorgen voor gezamen lijke inkoop, er wordt nagedacht over een gebiedsfonds, een goed koop leningstelsel of een ar beidspool. Zowel bedrijven als par ticulieren moeten zich kunnen aansluiten. Op de conferentie wordt een eerste opzet voor de coöperatie gemaakt. De conferen tie in Land- en Zeezicht duurt van 13.30 tot 22.00 uur. Delta infor meert in spreekbeurten over moge lijkheden, in werkgroepen worden individuele situaties verkend. Deel name aan de dag, inclusief maal tijd, is gratis. Opgave: info@societeit-noord-beveland.nl Leerlingen van groep zes in het oefenlokaal van Scheldegalm in Hansweert. foto's Ronald den Dekker

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 51