Naambord gaat mee naar het nieuwe huis 241 zeeland Huisnaam 'Verbrede Sloeweg krijgt gegarandeerd stil asfalt' Decathlon neemt over enkele maanden besluit pzC Historische wapens toch niet vernietigd Het eerste Uusje door Marijke Vael Van poespas moet hij niets hebben. Bennie Pie per uit Oosterland houdt het leven liefst simpel en sober. Daarom is het huis dat momenteel voor zijn ge zin wordt gebouwd in de Ooster- landse wijk Oostkenshil niet te groot maar eenvoudig. Een 'uusje' moet het worden. Met dezelfde knusse sfeer als het pandje achter de ouderlijke groentewinkel aan de Molenweg, waar Bennie ruim negen jaar woonde met echtgeno te Marina Pieper-de Boed (32). „Dat was ons plekje waar we su pergelukkig waren. Het liefste wa ren we er lekker blijven wonen. Maar toen we drie kinderen had den werd het een beetje krap. Er zijn maar twee slaapkamers, waar van een tevens overloop is." Toen ze het pandje verkochten overwoog het stel om huisnaam 't Uusje op de gevel te laten zitten. Heel even maar, want de metalen letters zaten veilig in de verhuis- boedel toen ze afgelopen mei naar een tijdelijke huurwoning aan de Burgemeester van der Havestraat verkasten. „Die naam hoort bij ons en daarom op ons nieuwe huis", vinden Bennie en Marina, 't Uusje was in Bennies ouderlijk huis een gevleugelde uitdrukking, lang voor dit woord op het pandje achter de groentewinkel stond. „Ik kom uit een gezin met dertien kin deren. Nu we zelf kinderen heb ben kijk ik met steeds meer res pect terug op de manier waarop onze ouders ons opvoedden. Mijn vader zei altijd: 'Jullie kunnen er niets aan doen dat ik dertien kin deren heb'. Daarom zorgde hij er voor dat we niets te kort kwamen. Zo kregen we allemaal een eigen kamer als we naar het voortgezet onderwij s gingen. Omdat de ouderlijke woning daar voor niet toereikend was, kocht Piet Pieper het arbeidershuisje ach ter zijn woning/winkel en later ook het pandje daarnaast. „Het ene was zo rot dat hij het liet afbre ken en de grond toevoegde aan zijn tuin. In het andere huisje woonden aanvankelijk mijn zus Jacqueline met haar man." Later kregen Bennie en zijn broer Bouke. er een eigen kamer. Bennie, die op 16-jarige leeftijd in de groentewinkel van zijn ouders ging werken en die in 2000 over nam, bleef in 't Uusje wonen, ook nadat hij in 2002 met Marina trouwde. „Op onze trouwdag kwam 't Uusje ook op de gevel. Het was een cadeau van mijn zes broertjes. Zij schroefden de huis naam op de muur terwijl wij weg waren voor de trouwfoto's. Daar na mochten we hem onthullen door er een laken af te trekken. Dat was wel een verrassing!" Bennie denkt niet dat het naam bord opnieuw onthuld wordt, in januari op het nieuwe huis. „We zijn maar simpele mensen die niet van poespas houden. Ik denk dat ik het 's avonds stiekem aan de muur schroef" Met zoon Silas (3) gaat hij regelmatig naar de bouwlo catie aan het Korenland om hand en spandiensten te verlenen. „Daar heb ik tijd voor omdat ik steeds 24 uur werk en dan 48 uur vrij ben." Want vier jaar geleden verkocht Bennie de groentewin kel. „Een moeilijke beslissing want ik vond het werk in de groentewin kel ook heel leuk. Maar niet om van mijn 16e tot 60e te doen." Marina en Bennie Pieper met hun kinderen Louize (9), Rose (7) en Si- las (3). foto's Dirk-Jan Gjeltema woensdag 7 november 2012 Schouwen-Duiveland kent veel huizen, boten en boerderijen met bijzondere namen. In deze serie worden ze verklaard. Bennie Pieper: 'Mijn vader zei altijd: jullie kunnen er niets aan doen dat ik 13 kinderen heb'. Hij zorgde er voor dat we niets te kort kwamen. Zo kocht hij 't Uus je zodat we allemaal een eigen kamer hadden als we naar het voortgezet onderwijs gingen.' HEINKENSZAND - Het staat nergens zwart op wit, maar de hele Sloe weg in de gemeente Borsele krijgt na de verdubbeling gegarandeerd geluidarm asfalt. Het stille wegdek wordt bovendien vernieuwd als dat in de tóekomst nodig is. Dit zeiden woordvoerders van de gemeente Borsele en de provincie Zeeland dinsdag tijdens een rechts zitting bij de Raad van State in Den Haag. Daar maakten de dorps raad van Nieuwdorp, de eigenaars verenging van vakantiepark Stelle- plas in Heinkenszand en een ak kerbouwer uit 's-Heerenhoek be zwaar tegen de verdubbeling van de Sloeweg. Om uiteenlopende redenen eisen de tegenstanders dat de Raad van State een streep zet door het be stemmingsplan. MIDDELBURG - Binnen enkele maanden, mogelijk nog dit jaar, verwacht de Franse sportketen De cathlon een besluit te nemen over het bouwen van een filiaal in Mid delburg, aldus Eric Bodhuin, be stuursvoorzitter van Decathlon Netherlands. Hij zegt dat de grote sport- en vrijetijdszaak er medio 2014 kan staan. Voor Middelburg heeft Bodhuin een winkel met een zo'n 2500 vier kante meter vloeroppervlakte in gedachte. Voor het ZEP (Zeeland Entertainment Park) is de komst van Decathlon van groot belang, benadrukte Arnoud van Raak, di- De dorpsraad eist dat er een veili ge oversteekplaats voor fietsers komt bij de stoplichten tussen Nieuwdorp en 's-Heerenhoek. „We zijn altijd uitgegaan van een tunnel of een brug waar fietsers veilig de weg over kunnen", zegt een woordvoerder. De gemeente Borsele koos echter voor een roton de waar autoverkeer en fietsers el kaar zullen kruisen bij op- en afrij www.pzc.nl rectievoorzitter van TCN, de eige naar van een groot deel van het ZEP. De vraag waarom Decathlon zijn oog op Middelburg heeft laten val len, beantwoordt Bodhuin met een tegenvraag: „Waarom niet? Hier in Middelburg doet zich een kans voor. Nederland is een klein land. Bovendien ligt België dicht bij. De praktijk leert dat mensen best bereid zijn om een uur, ander half uur te rijden voor een bezoek aan onze winkels." TCN heeft grote verwachtingen van de komst van Decathlon. De zaak zou goed zijn voor 120.000 be zoekers per jaar. ZEEUWSE BOEKENPRIJS U kunt nog tot vrijdag 9 november 18.00 uw stem uitbrengen via www.pzc.nl/boekenprijs MEEST CELEZEN 1. Zeeuwland in nauw door akkoord 2. Vangnet voor De Zuidhoek 3. Meer toezicht in de kernen TIPS NAAR schouwen-duiveland@pzc.nl Zet uw foto in een album op www.pzc.nl/foto den. Fietsers moeten dan voorrang verlenen. Volgens de gemeente is de oversteek veilig genoeg. „Het gaat in de spits over tweehonderd auto's en een tiental fietsers." De vereniging van eigenaren van Stelleplas. maakt zich zorgen over het verkeerslawaai van de verbre de Sloeweg. Tweehonderd perce len op Stelleplas gaan overlast krij gen, stelt de eigenaarsvereniging. Ze zijn bang dat recreanten het park gaan mijden. De eigenaren ei sen een geluidswal en bladhouden- de beplanting om het verkeersge luid te dempen. Een akkerbouwer uit 's-Heeren hoek raakt twee hectare grond kwijt voor de verbreding. Er lopen nog onderhandelingen tussen de agrariër en de overheden over com pensatie in geld of grond. VUSSINGEN - De historische wa pens, aangetroffen bij een overle den Vlissinger, worden toch niet vernietigd. De familie van de over leden man heeft alsnog beslist dat het die wapens wil hebben. De overleden Vlissinger was een verzamelaar en beschikte over alle vergunningen om wapens in bezit te mogen hebben. De politie meld de maandag dat alle wapens zou den worden vernietigd omdat de familie ze niet wilde hebben. De politie trof ze bij hem aan nadat de man zaterdag dood was aange troffen in zijn woning. Conservator Mathieu Willemsen van het Nationaal Legermuseum in Leiden reageerde verbaasd toen hij hoorde van het plan ze te ver nietigen. Hij stelde dat er d'aar geen enkele reden voor te beden ken is. „Het staat gelijk aan het ver nietigen van historisch kapitaal." Volgens de conservator benaderen sommige politiekorpsen hem als ze soortgelijke verzamelingen aan treffen en de familie geen interes se heeft. In negentig procent gaat het vol gens hem om wapens die voor hem als conservator niet interes sant zijn. „Maar het komt voor dat we wel stukken aantreffen die zeer de moeite waard zijn om te bewa ren voor het nageslacht."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 44