'Markt en ijsbaan op de Beatrixweide' CONTACTA.NL IfrHNAI-Hil 2012 SCHOUWEN-DUIVELAND 1 6-7-8 1 Zierikzeese winkel in kerstsfeer Politie op zoek naar getuigen brandstichtingen almanak M oord WOENSDAG 7 november 2012 21 ZIERIKZEE - Te Spanje wordt een stoomboot vaar klaar gemaakt en naar verluidt is in het verre La pland een roedel rendieren in training voor een wereldreis met een arreslee vol cadeautjes. Dat is voor de winkeliers van het Havenkwartier in Zie- rikzee elk jaar weer het sein om de feestverlich ting op te hangen, zoals in de St. Domusstraat (fo to). Op 17 november wordt de Goedheiligman in Zierikzee verwacht. De ondernemers van het Ha venkwartier houden zaterdag 15 december een Dickensdag voor de kerstinkopen in Engelse stijl. foto Dirk-Jan Gjelfema Kijk voor het laatste nieuws ook op: www.pzc.nl Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen 300 standhouders 15.000 m2 beursvloer 23-000 bezoekers Bedrijven uit alle branches Seminars en workshops op 3 podia Live radio- en televisieuitzendingen Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl PZC Nachtzuster schrijft verhalenbundel 22 Dorpsraad wil centraal gelegen terrein behouden voor evenementen door Joeri Wisse BURGH-HAAMSTEDE - Als het aan de dorpsraad van Burgh-Haamstede ligt, wordt de Beatrixweide in de nabije toekomst omgevormd tot multifunctioneel evenemententer rein waar 's zomers een markt kan worden gehouden en 's winters ge schaatst kan worden. Tijdens de openbare vergadering volgende week dinsdag wil het bestuur we ten of het dorp dit plan ziet zitten en of er nog andere ideeën leven. Het nadenken over de toekomst van de Beatrixweide begon nadat afgelopen zomer het onderkomen van Koos werd afgebroken. Het oude schooltje werd gesloopt na dat de kinderopvang verhuisde naar dorpshuis De Schutse. Het enige evenement dat nog werd gehouden op het veld was de Koninginnedagviering. „De Oran jevereniging gebruikte het gebouw tje van Koos voor opslag, water en krachtstroom", zegt Chantal Brock- hus van de dorpsraad. Als er nieuwe voorzieningen moe ten worden aangelegd om het feest te kunnen blijven organise ren, ligt het volgens het dorpsraad voor de hand om te kijken of het terrein ook kan worden gebruikt om in het toeristenseizoen een markt te houden en in de winter in te richten als schaatsbaan. Daarmee kunnen twee 'proble men' uit de wereld worden gehol pen. De Ring hoeft 's zomers niet langer regelmatig te worden afge sloten voor het verkeer, wanneer er kraampjes neerstrijken voor de nachtmarkt of voor de Ringpromo- tiedagen. Daarmee kan volgens Brockhus worden voorkomen dat toeristen door het dorp dwalen op zoek naar een parkeerplek. Ook blijven alle ondernemers in het centrum dan goed bereikbaar. In samenwerking met de ijsvereni- ging wil de dorpsraad ook kijken of er een ijsbaan kan worden aan gelegd. Daarbij wordt gedacht aan het type ijsbaan dat in Brouwersha ven te vinden is. „Een iets verdiept parkeerterrein waar je maar een dunne laag water hoeft aan te brengen", verduidelijkt Brockhus. „De ijsbaan in de duinen is heel mooi, maar in de tien jaar dat ik in Burgh-Haamstede woon, heb ik er nog maar één keer kunnen schaat sen. Dan heb ik liever een baan die elk jaar gebruikt kan worden." De gemeente Schouwen-Duive- land heeft geen plannen voor de Beatrixweide en wacht volgens Brockhus eventuele ontwikkelin gen af ^?KÏK^K:iS®S!55r^«ö2i®5S»55SÏSSaSS5aJ53SCS5-K-i2 GOES - De politie is op zoek naar getuigen van een reeks brandstich tingen in Goes en omstreken, afge lopen zaterdag tussen 21.00 en 1.45 uur. De eerste brand ontstond rond half tien 's avonds onder een bouwkeet op de kruising van de Zuidzakseweg en de Stenevate in Heinkenszand. Een klein uur later was het raak aan de Repelweg in Goes. Daar ontstond brand in een caravan. Kort daarna werd aan de Velluweweg in 's-Heer Hendrik skinderen een deels afgebrand ver keersbord aangetroffen. Om 22.50 uur moest een Dixie-toi- let aan de Dirk Dronkersweg in Goes het ontgelden. Even later stond een prullenbak aan de Gan- zepoortstraat in brand. Het laatste indicent vond om kwart voor twee 's nachts plaats in de Le- westraat in Kloetinge. Daar werd een auto in brand gestoken. Het voertuig brandde helemaal uit en ook de gevel van een woning liep schade op. Getuigen kunnen zich melden op het politiebureau in Goes of bellen naar 0900-8844. Tip? redactie@pzc.nl De krant was dinsdag te gast op een basisschool in Kapelle. De leerlingen van de bovenbouw houden middels een project nauwgezet de krant bij. Iedere week presenteren twee kinde ren hun selectie. De juf vond het daarom een leuk idee een verslagge ver van deze krant uit te nodigen. Daar gingen we uiteraard graag op in. Het mes snijdt aan twee kanten. Het is handig te weten wat toekom stige pubers graag in de krant willen lezen. Eén van de leerlingen had echter wel een heel uitgesproken voorkeur: „Ik wil meer moord zien in de krant." Maar dat is nou net iets waar de krant geen invloed op heeft. Geluk kig maar. Cyclaam voor binnen Intratuin Koudekerks Y J 4* 4» Galgeweg 5. 0113 551823 j lXltlcltUin Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl U geeft aan groen Zie onze advertentie verderop in deze krant.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 41