Middelburg is heel even 41 binnenland T0©S Rebellerende ouderen in Anbo Frohe Weihnachten aan de Rijn! woensdag 7 november 2012 'Mogelijk minder geld voor zeesluis' Campagneballonnen en -buttons, Stars and Stripes en politieke kennisqu BRUSSEL - Grote Nederlandse ver- keersprojecten krijgen mogelijk minder Europese subsidie als Ne derland blijft hameren op een lage re Europese begroting. Brussel zal zich dan gedwongen kunnen zien de financiële bijdrage aan bijvoorbeeld de zeesluizen bij Terneuzen of IJmuiden te korten. Dat is gisteren bij de Europese Commissie in Brussel vernomen. Nederland wil dat de Europese Unie in de periode 2014 tot 2020 fors bespaart. Volgens de commis sie kan dat ook ten koste gaan van de verbetering van de belangrijk ste Europese verkeersverbindin gen, het zogenoemde transportnet werk TEN-T. Nederland heeft als exportland veel baat bij TEN-T. Brussel wil in de periode 2014-2020 bijna 32 miljard euro in vesteren in TEN-T. Wat de sluizen in Terneuzen en IJmuiden betreft, stelt de EU voor 30 procent van de kosten op zich te nemen. De projecten gaan ieder zo'n 1,5 miljard euro kosten. Maar de EU wil ook bijdragen aan andere trans portverbindingen, zoals een verbe tering van het spoor tussen Am sterdam en de Duitse grens via Arnhem. Bij de verdeling van het geld kijkt Brussel vooral naar de kwaliteit van de projecten, en hier scoort Nederland hoog. ■bmwbrm aKKaivp-rvie-nf Nergens is de Kerst zo gezellig ais in Duitsland! U verblijft op een prachtig plekje aan de Rijn, waar u volop kunt genieten van die zo bijzondere kerstsfeer. Bezoek de kerstmarkten van Linz (ca. 6 km), Neuwied (ca. 15 km) en Koblenz (ca. 36 km). U heeft vier hele degen om met de auto de vele mooie bezienswaardigheden langs de Rijn te bezoeken. Of maakt u ook een boottochtje? In het hotel geniet u samen met de andere gasten van die 'gemöóiche' kerstsfeer. Met veel en lekker eteri! Uw verblijf Hotel Christel ligt in Bad Hönningen, dat rond Kerst extra sfeervol is verlicht, op en kele minuten lopen van de Rijnpromenade. Het hotel, dat bestaat uit een hoofdge bouw en enkele dependances op 10-50m, heeft twee sfeervolle wintertuinen, een bar en restaurant. Uw kamer heeft satelliet-tv, wekkerradio, douche/toilet föhn. Informatie Reserveringen www.pharosreizen.ni/wegener of via 0900-365 65 65 (20 cpm, max. 10,- per gesprek) met zoek boekcode 32209 of ga naar een van de reisbureaus van VakantieXperts. Be-nt v daar ai 'nC gz*ve&;f? A P h 3 5-daags arrangement Duitsland, volpension zoek boekcode 32209 Inbegrepen ontvangst met glühwein en kerstgebak 4x overnachting met ontbijtbuffet 2x driegangenkeuze-menu of buffet ('s middags) 2x kerstmenu ('s middags) 3x buffet met sïreekspecialiteiten 1x kerstbuffet ('s avonds) kerstmiddagfeest met koffie en kerstgebak Prijzen 2-pk 2/4-pk 22/12-26/12 199 249 Kinderkorting (bij 2 volbeïai- enden op de kamer Max. 2 kinderen t/m 11 jaar: gratis Prijzen in p.p. Aankomst op zaterdag. Niet inbegrepen: reserveringskosten en kosten calami- teitenfonds. Rijnland-Palts PAUL KUSTERS toosenhenk.n! G - Ook in Nederland wordt de strijd tussen de presidents kandidaten Obama en Rom- ney op de voet gevolgd, zo als gisteravond in Middel burg. door Lilian Dominions Grote Amerikaanse vlaggen, ballonnen met ezels en olifan ten - oude symbolen voor respectievelijk de Democraten en de Republikei nen - posters met de namen Rom- ney en Obama, hoedjes met rood-wit-blauwe strepen: podium De Spot in Middelburg is dinsdag avond veranderd in een kleine Amerikaanse enclave. Een overwegend pro-Democrati sche trouwens, het Republikeinse campagnemateriaal is nogal met een lampje te zoeken. Een button hier of daar en dat is het wel. „We hebben van beide kampen om spullen gevraagd, maar van de Re publikeinen kregen we niet zo veel. Heeft er waarschijnlijk mee te maken dat Mitt Romney Euro pa niet zo heel belangrijk vindt", zegt een vrolijke dr. Hans Krabben dam, onderzoeker van het Roose velt Study Center (RSC) in Middel burg. Hij staat op een ladder op het podium, hangt vlaggen op, roept om extra tape, echt wat je niet direct van een wetenschapper verwacht. Krabbendam is wel de gelijk een gerespecteerde onderzoe ker op het instituut, dat in Zee land is gevestigd vanwege de her komst van de presidentenfamilie Roosevelt. De stamboom gaat naar alle waarschijnlijkheid terug naar Oud-Vossemeer op Tholen. En in Middelburg laten ze geen gelegen heid voorbij gaan om iedereen aan dat feit te herinneren. Het levensgrote CNN-televisie scherm staat aan, Amerikaanse muziek schalt uit de boxen, een da me gehuld in legging met Stars Amerikaans verkiezingsfeestje in podium De Spot in Middelburg. and Stripes-print wandelt op hak ken binnen. De studenten van de Roosevelt Academy, een bachelor opleiding naar Amerikaans model, zijn klaar voor deze verkiezings avond. Ook de werknemers van het Amerikaanse chemieconcern Dow in Terneuzen zijn uitgeno digd. Maar waar de RA-studenten 's woensdags een roostervrije dag hebben en dus op dinsdagavond weinig belemmering ondervinden om laat op te blijven, moeten de Dow-medewerkers de volgende dag gewoon weer vroeg aan de slag. En dus is de meerderheid van de circa honderd belangstellenden in de zaal jong. De gesprekken zijn soms in het Nederlands, maar vaak ook schakelen ze spontaan over op Amerikaans Engels. Natuurlijk kan het niet al leen feest zijn en daarom is gedacht aan een educa tief programma, dat begint met een spoedcursus over de Ameri kaanse verkiezingen. Daarna een interview met professor Charles Postel van de San Francisco State University, die nog tot eind van dit jaar verbonden is aan het RSC. „Het is dat ik nu in Europa ben, maar in Amerika is er deze keer Het rommelt binnen oude renbond Anbo. Ex-bestuur ders zouden met Anbo- middelen leden werven voor hun eigen, nieuwe bond, de NBvON. Bestuurders van drie van de vijftien gewesten van ouderenbond Anbo wer den eerder dit jaar ge schorst of legden hun functie neer. En ook binnen de vele lokale afdelingen is iets gaande. Zo schreef een 82-jarige afdelings secretaresse recent aan de Anbo: 'Ik ben zeer ontdaan, ik heb mij al tijd met hart en ziel ingezet. Ik kreeg zelfs een speldje, maar wat is dat nu nog waard?' De bond wil haar monddood maken, zo inter preteert zij een brief van de advo caat van de Anbo, waarin hij haar beschuldigt van het gebruik van Anbo-middelen voor ledenwer ving namens de Nieuwe Bond voor Ouderen Nederland (NB vON). De nieuwe koers van de Anbo, met een gewijzigde bestuursvorm en verdeling van budgetten, is on democratisch, zo luidt de kritiek van een aantal leden. Ook zou de Anbo al het geld bij de lokale afde lingen weghalen. 'Ruzie splijt ouderenbond' kopte De Telegraaf, nadat oud-voorzitter van het gewest Overijssel Martin Hendriksen mede om die redenen de NBvON oprichtte. Hendriksen zegt dat hij na 'een puntje van kri tiek' begin dit jaar door de 'machts wellustige' bond geroyeerd is. Maar volgens Anbo-directeur Lia ne den Haan speelt er meer. Ze stelt dat Hendriksen weigerde te overleggen over de boekhoudkun dige chaos in zijn gewest. Hendriksen ontkent dat. „En van fraude, zoals zij suggereert, was al helemaal geen sprake," reageert hij. Volgens Den Haan werden inkom sten en uitgaven van de afdeling in Overijssel niet bijgehouden. „En een medewerker die met een ont slagvergoeding vertrok, was een dag later alweer aan de slag, bij een door het gewest opgerichte bv." Een brief die de advocaat namens de Anbo aan Hendriksen stuurde, licht een tipje van de sluier van VEEL MENSEN ELEVEN WAKKER AFGELOPEN NACHT VOOR OBAMA VERSUS ROMNEY? NEE, }>OOR RUTTE VERSUS ONZE FINANCIEN ^'TTtQMNEY

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 4