EK-trilogie Krappen smaakt naar meer 33 OP EM NAAR DE TORf Stimuleringsprijs Mountainbiker Matthijs Eversdijk uit Wilhelminadorp heeft dinsdagavond tij dens de Contacta de Sportstimuleringsprijs van Zeeland Seaports gekregen. Daarbij hoort een geldbedrag van 3000 euro. De andere twee genomineerden waren de Vlissingse kitesurfster Katja Roose en de Kamperlandse handboog schutter Ingrid Peijer. Beide vrouwen kregen 1000 euro Joop Alberda tijden zijn masterclass Naar en op de Top. foto Ronald den Dekker door René van Stee VLISSINGEN - Nooit eerder was het Nederlandse dartsteam succesvol ler op een EK voor landenteams dan dit jaar in het Turkse Alanya. De oranje equipe behaalde vijf keer goud. Voor Karin Krappen had die glorieuze reeks het afgelo pen weekeinde een apart tintje. De Vlissingse veroverde samen met de Groningse Tamara Schuur het goud in het koppeltoernooi. Dit lukte een Nederlands vrouwen duo voor de derde keer. En evenzo vaak was Krappen van de partij. „In 2000 en 2002 was ik er ook al bij. Toen samen met Francis Hoen- selaar. En nu ben dus de enige Ne derlandse speelsters die drie keer het Europese koppeltoernooi heeft gewonnen. Zodra ik dit besefte, ging er best iets door me heen", vertelt de 38-jarige Krappen. In de finale versloegen Krappen/Schuur Wales met 6-3. De wraak was zoet, want daardoor verwezen de Nederlandse vrou wen onder anderen Julie Gore naar het zilver. Die tegenstandster bleek in het singletoernooi een te grote hindernis voor Krappen. „Ik ging in de tweede ronde nipt met 4-3 onderuit. Ondanks dit verlies, was dit m'n beste optreden tijdens het EK. Daarom was de revanche in de finale van het koppeltoer nooi heel fraai." Hoewel Krappen inmiddels zeven tien jaar tot de Nederlandse top be hoort, zet die status vooral finan cieel gezien weinig zoden aan de dijk. Net als in 2011 en dit jaar moet ze het WK in het Engelse Frimley Green begin januari 2013 aan zich voorbij laten gaan. De ho ge kosten voor deelname aan Brit se toernooien zijn daar debet aan. „Op die toernooien zijn de meeste punten te verdienen voor de WK-plaatsingslijst. Logischerwijs wordt dit een lastig verhaal als je daar niet of nauwelijks aan de start verschijnt." Krappen heeft zich bij die omstan digheden neergelegd. Bovendien was ze op het WK-kwalificatietoer- nooi heel dicht bij een ticket. In de halve finale werd de Walcherse echter nipt met 4-3 uitgeschakeld Karin Krappen door Aileen de Graaf uit Bunscho ten Spakenburg. Ondanks die teleurstelling liet Krappen zich niet uit het veld slaan. Met een fraaie zege op het EK in het koppeltoernooi als resul taat. Bovendien leidt de Vlissingse de Nederlandse ranglijst. Ook in de tussenstand van het NK staat ze aan kop. En er liggen andere mooie zaken in het verschiet. Zo als deelname aan het Winmau World Masters, na het WK het be langrijkste toernooi en waaraan Krappen vanwege haar eindzege in 2007 steevast op de deelnemers lijst staat. Verder wordt volgend jaar in Canada het WK voor lan denteams gehouden. Op dit toer nooi veroverde Nederland - met Krappen in de gelederen - vier keer zilver. „Ik ga er alles aan doen om er weer bij te zijn. En wie weet komen we ditmaal met goud naar huis. De voortekenen zijn in elk geval zeer gunstig." woensdag 7 november 2012 AMSTERDAM Roeiers Honte zevende op Amstel Roeivereniging Honte uit Middel burg presteerde goed in de Noven- ber Vieren, een wedstrijd voor vie ren met stuurman op de Amstel in Amsterdam. In de race tegen de klok over vier kilometer eindigde Honte 2 van stuurman Martijn Weijsenfeld op de zevende plaats. Het team had 48 seconden achterstand op de win nende ploeg uit Amsterdam. Honte 1 eindigde als elfde op anderhalve minuut van de winnaars. In de November Vieren kwamen 297 ploegen aan de start MIDDELBURG Klaver 4 wint race kartkampioenschap Het team van Klaver 4 was met voorsprong het sterkst in de vierde race om het Zeeuws indoorkart- kampioenschap. De ploeg noteerde tijdens de trainingen de snelste tijd en leidde in de race van start tot finish. De strijd om de tweede plaats was spannender. Eerst leek Future Racing tweede te worden, maar dat team viel terug. Daarna streden De Krijger/RM Au toverkoop en DKC om het zilver. Die strijd werd door De Krijger ge wonnen. In het klassement gaat Klaver 4 ruim aan de leiding. MIDDELBURG De Wolff springt het best in Gillingham Guitho de Wolff van turnvereni ging Turn'87 uit Oostburg heeft tij dens een internationaal springtoer- nooi in Engeland de eerste plaats behaald op het onderdeel dubbele minitramp. Tijdens de David Ward Hunt Cup in Gillingham (bij Londen) liet hij met een score van 64.700 de Ameri kaan Stewart Prïtchard achter zich. De nummer twee scoorde een vol punt minder dan De Wolff. Het brons was voor de Brit Elliot Thompson, met 61.900 punten. AMSTERDAM 'Van der Sar directeur bij Ajax' Edwin van der Sar treedt binnen kort toe tot het directieteam van Ajax. Dat schrijft De Telegraaf dins dag. De oud-doelman zou positief hebben gereageerd op het verzoek van de nieuwe raad van commissa rissen om de functie van directeur te gaan bekleden. Van der Sar beëindigde anderhalf jaar geleden zijn loopbaan. De re- cordintemational zal de tweede ex-topvoetballer in de directie van Ajax worden. Deze zomer trad Mare Overmars toe tot de directie. GOES FM Sranang 2 verliest opnieuw De zaalvoetballers van FM Sranang 2 wachten ook na de vijfde speel dag van het nieuwe seizoen nog al tijd op hun eerste winstpunten. In eigen huis moest de Goese eer steklasser ook tegen middenmoter Lotus 1 een nederlaag incasseren. Na een 1-2-ruststand werd het 2-4. FM Sranang 2 domineerde bijna het gehele duel maar werd afge troefd in de afwerking. Nadat het 2-3 en 2-4 was geworden, moest de thuisclub zich gewonnen geven. Pi- to Bernardina scoorde twee keer.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 33