sport 3i 'Dekker gebruikte ook bloeddoping' Real weer niet langs Dortmund woensdag 7 november 2012 Siem de Jong legt aan voor de 0-1. no Pellè onlangs scoorde tegen Ajax: Touré duwde zijn machtige lijf tussen tegenstander Ricardo van Rhijn en de bal, controleerde de voorzet met zijn borst en haal de verwoestend uit. In de tweede helft hapten de Am sterdammers vaker naar lucht, ze ker in de eerste fase na de pauze, maar de rijkste voetballers der aar de, die van City, hadden de merk waardige gewoonte om steeds uit te glijden in kansrijke positie. De Argentijn Agüero maakte het het bontst van allemaal. Hij «smakte ter hoogte van de achterlijn op het vochtige gras, terwijl Vermeer uit positie was en Carlos Tévez voor een leeg doel stond te wachten op de voorzet van Agüero die dus nooit kwam. Toch viel de 2-2, en wel op een mo ment dat Ajax weer voorzichtig aan aanvallen - dacht. Moisander werd een kwartier voor tijd in de lucht geklopt door invaller Edin Dzeko, waarna Agüero alerter rea geerde op de doorkopbal dan Toby Alderweireld en Daley Blind. De rappe spits bleef ditmaal wel op de been en schoot bovendien kie- zelhard raak. In Groep D veranderde daardoor foto Jon Super/AP niets aan de stand, omdat ook Real Madrid en Borussia Dort mund dinsdagavond op 2-2 afslo ten. Ajax kan op 21 november in de Arena tegen koploper Dort mund misschien wel een beslissen de slag slaan in de strijd met City om de derde plaats, een klassering die recht geeft op deelname aan de volgende ronde van de Europa League. Siem de Jong zet Ajax tegen Mancheseter City binnen zeventien minuten op een 0-2-voorsprong. Real Madrid heeft weer punten verloren in de Champions League. Borussia Dortmund hield de ploeg op 2-2. Twee weken geleden wonnen de Duitsers in Dortmund met 2-1. Reus zette Dortmund op 0-1, waarna Pepe de 1-1 binnenkopte. Op slag van rust wipte Mario Cötze de 1 -2 over doelman Ca- sillas. In de slotminuut bepaalde Ozil de eindstand uit een vrije trap op 2-2. door Kees van Dalsem ALKMAAR - Thomas Dekker ge bruikte tot 2008 extreme en ge- avanceerde bloeddoping, zegt zijn ploegleider Jonathan Vaughters. De Noord-Hollandse coureur heeft tot nu toe alleen toegegeven epo te hebben gebruikt. De naam van de renner van Garmin is sa men met die van Michael Boogerd opgedoken in een proces-verbaal van een Oostenrijkse dopinghan- delaar, meldt NRC Handelsblad. Vaughters verklaart op het forum van de Australische website Cy- clingnews.com. dat Dekker vaker getest werd omdat de doping die hij gebruikte in zijn Rabo-tijd veel extremer was dan andere ex-ge bruikers uit zijn team. „Thomas nam geavanceerde bloeddoping tot 2008. Zijn prestaties werden daar door beïnvloed. Ik wilde we ten of zijn talent echt was. Ik denk dat het echt is, maar hij moet zich nog steeds bewijzen." Dekker heeft toegegeven dat hij epo ge bruikt heeft, daar is hij ook posi tief op bevonden, maar verder hield hij zijn mond. „Als ik dat ga zeggen verliezen tientallen men sen met gezinnen hun baan", zei hij eerder, waarschijnlijk doelend op de Raboploeg, want Dekker reed in die tijd voor het Nederland se team. Volgens zijn manager Eelco Berk hout heeft de Noord-Hollander wel alles verteld tegen Vaughters en de Wada, het wereld anti-do- pingbureau. „Maar het is Thomas' keuze geweest om in het openbaar geen wie, wat en waar te noe men", aldus Berkhout. „Wel is hij van mening dat de huidige situatie in de wielerwereld kansen biedt om schoon schip te maken. Hij zou andere (ex-)dopinggebruikers willen adviseren naar buiten te ko men en hun verhaal te doen in het belang van de sport." „Als er een officiële waarheidscom missie komt zal Thomas zeker overwegen daar zijn verhaal te doen, net zoals hij dat eerder aan de Wada deed." De uitspraken van Vaughters slui ten aan bij het nieuws dat Dekker samen met Michael Boogerd ge noemd is in een proces-verbaal van de Oostenrijkse (bloed-)do- pinghandelaar Stefan Matschiner. In een weergave van een 'infor meel gesprek' van rechercheurs van de politie in 2009 staat letter lijk: „Eenmaal werd ook Thomas Dekker, twee keer werd Michael Boogerd met het apparaat in Steyrermühl behandeld. Bij Boo gerd werd het bloed niet ingevro ren, maar direct door hem meege nomen." Tegen De Volkskrant ver klaarde Matschiner eerder dat de oud-Nederlands kampioen een be kende was. Volgens woordvoerder Richard Plugge van de Rabowielerploeg is het Oostenrijkse verhaal oud nieuws. „Verschillende renners, on der wie Michael Boogerd, zijn van uit de ploeg verplicht om te getui gen in de zaak en daar is niks uitge komen. Het was bij Rabobank niet bekend dat Thomas Dekker bloed doping gebruikte." DEN HAAG Derksen houdt kans op PCA Tour Golfer Robert-Jan Derksen kan als nog zijn Amerikaanse avontuur voortzetten. De Nederlandse prof eindigde door de late diskwalifica tie van een andere speler bij de bes te 18 in het toernooi uit de eerste kwalificatiefase voor de prestigieu ze PGA Tour en kreeg daarmee het recht om in de tweede fase te spe len. Ook Maarten Lafeber viel dat meevallertje ten deel. Derksen is blij met die kans, maar twijfelt ernstig of hij volgende week afreist naar Florida. Hij is ge- bleseerd aan zijn arm. MANCHESTER Standbeeld Ferguson bij Old Trafford Als eerbetoon aan zijn 26-jarige car rière als manager van Manchester United krijgt Sir Alex Ferguson de ze maand een standbeeld. Het standbeeld komt bij de ingang van de tribune die vorig jaar naar de ze ventigjarige oefenmeester werd vernoemd. In de 26 jaar dat de Schot aan het roer stond in Manchester behaalde hij twaalf keer het landskampioen schap. In Europa pakte Manchester Uni ted twee keer de Champions Lea gue en één keer de Europacup II. MILWAUKEE Superserie schaatsster Heather Richardson De Amerikaanse schaatsster Heat her Richardson is al vroeg in het seizoen in vorm. Zij veroverde bij de nationale kampioenschappen af standen in Milwaukee vier titels met messcherpe tijden. De 23-jarï- ge Richardson won de 500 meter in 37,96, de 1000 meter in 1.14,00, de 1500 meter in 1.55,26 en de 3000 meter in 4.09,39. Shani Davis prolongeerde op de overdekte laaglandbaan in Milwau kee zijn titels op de 1000 meter (1.08,45) en de 1500 meter (1.44,94). EINDHOVEN PSV naar Zweden zonder Van Bommel Mark van Bommel mist donderdag de uitwedstrijd van PSV in de Euro pa League tegen de Zweedse club AIK. De aanvoerder, die kampte met een knieblessure, heeft dins dag de groepstraining hervat. Hij keert zondag tijdens het competi tieduel met sc Heerenveen moge lijk terug in de basisformatie van de club uit Eindhoven. Maandag werd al bekend dat Jeremain Lens niet naar Zweden reist. De aanval ler staat veertien dagen aan de kant met een schouderblessure. ROME Scarponi had ook contact met Ferrari Wielrenner Michele Scarponi heeft toegegeven dat hij twee keer con tact heeft gehad met dopingarts Mi chele Ferrari. De coureur vertelde het Italiaanse olympische comité dat hij in 2010 getest is door de om streden dokter. De Italiaan loopt nu het gevaar dat hij voor straf drie maanden niet mag koersen. Scarponi werd al eens twee jaar ge schorst wegens zijn betrokkenheid in een dopingaffaire rond de Spaan se arts Eufemiano Fuentes.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 31