Een camera keek mee eeland27 Husky Event moet boete 'gewoon' betalen woensdag 7 november 2012 'Voeten zijn vaak kapot. En veel honden hebben wonden, omdat ze met elkaar vechten en niet goed worden verzorgd' Oud-medewerker Husky Event door Emile Calon Wij worden ook in de gaten gehouden, al dus coördinator Hil- co Corstanje. „De te genstrever wil graag weten wat de forensische recherche allemaal in huis heeft." Nog niet zo lang gele den werd, zo vertelt hij, op een plaats waar sporenonderzoek werd gedaan, een camera gevon den die op afstand te besturen was. Hij kan niet vertellen hoe lang die camera daar al hing. Wel dat er blijkbaar mensen zijn die in teresse hebben in hoe de politie te werk gaat. De forensische rechercheurs onder zoeken alle niet-natuurlijke do den. In Zeeland gaat het op jaar basis om zo'n tweehonderd geval len. Dat varieert van iemand die onder aan de trap ligt, waarbij het niet direct duidelijk is of er sprake is van een niet-natuurlijke dood, tot en met moorden. Corstanje is ervan overtuigd dat, zeker in het verleden, een aantal misdrijven niet ontdekt is omdat er destijds te weinig onderzoek werd gedaan. „Werd te makkelijk aangenomen dat er sprake was van een onge val." Soms kan een onderzoek op een plaats delict vele dagen in beslag nemen. In Zierikzee, waar in maart 2010 een vader zijn twee kinderen ombracht, waren de fo rensisch rechercheurs drie dagen aan de slag voor ze alle sporen had den veiliggesteld. „Daar moesten we er zeker van zijn dat we te ma ken hadden met één dader." Om die reden wordt er onderzoek gedaan tot op de millimeter. „Eén haar kan een heel onderzoek in de war gooien of bevestigen dat de ge zochte man of vrouw op die plaats is geweest." Corstanje geeft aan dat technisch rechercheurs de tijd moeten ne men om een onderzoek goed uit te voeren. „Wij kunnen ons onder zoek maar één keer doen. Ik snap dat het vreemd overkomt als een lichaam zestien uur na melding nog op straat ligt. Maar we moe ten ons eerst concentreren op de sporen rondom een lichaam." Hij vindt het mooi dat op het ge bied van forensisch onderzoek er steeds nieuwe ontwikkelingen zijn. Zo is nu de bloed- en wond- datering in opkomst, waarbij be paald kan worden hoe lang bloed op een oppervlak ligt en wanneer een wond is ontstaan. Dat laatste kan belangrijk zijn als een slachtof fer meerdere wonden heeft die op verschillende tijdstippen toege bracht kunnen zijn. Ook de aanwe zigheid van maden, larven en ei tjes in een lichaam vertellen de on derzoekers steeds meer. Veertigduizend euro boe te kreeg Husky Event be gin deze maand van het ministerie van Economi sche Zaken. Een bedrag dat een klein bedrijf nooit kan ophoesten. Maar uitbaters Wouter en Mieke Decaluwe-Godeffoidt waren ge waarschuwd, benadrukt een woordvoerder van de Dienst Rege lingen van het ministerie. Al in mei kreeg het echtpaar een 'last onder dwangsom' opgelegd. Een agent van de dierenpolitie en een medewerker van de Landelijke Inspectiedienst Dierenbescher ming constateerden dat de hon den van Husky Event onder te zware omstandigheden moesten werken, waarmee het dierenwel zijn geweld werd aangedaan. De Decaluwes kregen onder meer het advies hun honden niet in te spannen voor hun hokken, omdat de toegangsweg naar het bedrijf vol kuilen en scherpe stenen ligt. De husky's kunnen daardoor bles sures aan poten en spieren op lopen. Ook werden ze gewaar schuwd dat hun honden 'geen ar beid mogen verrichten die kenne lijk hun krachten te boven gaat'. In augustus werd Husky Event tot twee keer toe betrapt toen hon den in temperaturen van (ver) bo ven de twintig graden een volgela den slede trokken. Husky's mogen niet werken boven de vijftien gra den, luidt een standaardregel. Overtreding van de wet op het die renwelzijn levert een boete van 2500 euro per overtreding per dier op. Omdat tijdens beide geconsta teerde overtredingen acht honden voor de kar liepen, moet Husky Event veertig mille boete betalen. Wouter Decaluwe kondigde aan in beroep te gaan, omdat de husky's gezond en in perfecte conditie zou den zijn. Een beroep van Husky Event heeft geen schorsende werking/aldus een medewerker van de Dienst Re gelingen. Dat betekent dat het Groedse bedrijf de boete in elk ge val moet betalen. Mocht de rech ter later oordelen dat de boete on terecht is opgelegd of te hoog is, dan krijgt Husky Event geld terug. Als het bedrijf de boete niet vóór het einde van de maand betaalt, schakelt het ministerie een incasso- dienst in. Dierenarts Mark van de Vijver uit IJzendijke bracht eind augustus een bezoek aan Husky Event. „De eigenaren hadden me dat ge vraagd, omdat mensen heel kri tisch waren op de gezondheidstoe stand van de honden. Er deden al lerlei geruchten de ronde. Ik heb de voetzooltjes bekeken, omdat de honden over asfalt zouden lopen. Daarnaast heb ik de algemene con ditie en de voedingstoestand van de honden onderzocht Ik heb niks geconstateerd dat niet door de beugel kon." erf van Husky Event in de polder bij Groede. archieffoto Peter Nicolai Je zal maar te ziek zijn om naar school te gaanJe bent niet alleen je gezondheid kwijt, maar ook het contact met je klasgenoten en docenten. Daarom steunt KPN KlasseContact,een simpele en tegelijk geavanceerde computerverbinding tussen school en thuis. Zo blijven ernstig zieke kinderen letterlijk bij de les. KlasseContact is onderdeel van Óns KPN Mooiste Contact Fonds, een maatschappelijk initiatief waar 2.000 KPN'ers als vrijwilliger bij betrokken zijn. Het netwerk dat geeft om Nederland Ga naar facebook.corn/kpn en doe mee

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 27