zeeland 123 De Toneelploeg 'Vreemde vrouwe in uus' schetst oud Wasschappel Decathlon neemt over enkele maanden besluit Lentekind in gebouw Bijenburchschool De inspiratie Aannemersbedrijf Verkeerslichten woensdag 7 november 2012 De Wasschappelse Toneelploeg bestaat sinds zes jaar als vereniging. De club telt zo'n vijftien leden, waaronder de decorbouwer, grimeuse, souffleur en toneelmeester. De groep speelt eigen werk en stukken van anderen. „We beginnen met een thema en dat ontwikkelt zich. Ditmaal ontstond iets heel anders. We begonnen met geheugenverlies, zoals die Pianoman die in En geland werd gevonden. Dat is nu een kleine elementje. Wibo Lievense en Peter Willeboordse door Annemarie Zevenbergen De twee ongehuwde broers Kees en Ko zitten nog on der moeders vleugels. Hun natje en droogje wordt aan al le kanten verzorgd door haar. Het enige 'storende element' in hun uiterst comfortabele vrijgezel le bestaan bij moeders pappot is de getrouwde zuster van beide he ren. Die bemoeit zich te pas en te onpas met het reilen en zeilen in het huishouden van ma en zonen. De broers 'drijven' een winkel in boerengoed en klompen, maar het meeste werk laten ze door ma doen. Hun gezapig leventje kab belt voort tot het moment dat ze op een stormachtige avond een drenkeling vinden. Ze nemen het drijfnatte slachtoffer mee naar huis en komen dan pas tot de ont dekking dat het geen man is maar een vrouw. Dat durven Kees en Ko thuis niet te vertellen en ze besluiten de drenkelinge in mannenkleren te hullen. Het begin van een groot aantal kolderieke verwikkelingen. Niet alleen de 'geslachtsverande ring', maar ook de interesse van de onbekende vrouw in een schilderij van een vuurtoren in de woonka mer en het feit dat ze haar geheu gen kwijt lijkt te zijn, maakt dat de broers in een buitengewoon lasti ge situatie terecht komen. De klucht 'Een vreemde vrouwe in uus' speelt zich af in het West- kapelle van de jaren vijftig van de vorige eeuw. Het schetst een goed beeld van de cultuur in het dijk- dorp in de tijd. Dat komt tot uit drukking i klederdracht, het Was- schappels dialect en het decor en attributen uit die tijd. Een origine le PZC uit 1956 kleurt dat plaatje bijvoorbeeld. Maar ondanks die verwijzingen naar het verleden krijgt het publiek geen geschiede nislesje voorgeschoteld, getuige een van de liedjes uit de voorstel ling Vrouwen' op de melodie van de 'Bananaboat Song van Harry Belafonte: ...Kiek 's ni een blöote buuk 'k vin vrouwen êel ieseluk' Ze bin êel andig in 'tgebruuk 'k vin vrouwen êel ieseluk'.... AXEL Verdachte van moord blijft langer vast De 32-jarige verdachte van de moord op John Smidt (86) in Axel blijft nog zeker negentig dagen lan ger in de gevangenis. De raadka mer van de rechtbank in Middel burg heeft dit dinsdag besloten. Al op de dag van de moord, dins dag 23 oktober, is de 32-jarige ver dachte uit de gemeente Terneuzen opgepakt. Later volgde de arresta tie van een 35-jarige man zonder vaste woon- en verblijfplaats. Ook hij zit nog vast. Volgende week wordt hij voorgeleid om te bepalen of hij langer in de cel moet blijven. MIDDELBURG Bruidsmodeshow in 't Gasthuis In 't Gasthuis in Middelburg wordt vandaag vanaf 14.30 uur door mede werkers van SVRZ een bruidsmo deshow gehouden. Ze lopen in ei gen jurken en jurken van bedrij ven. Zes jaar geleden was de laatste show. Dit was een groot succes, daarom volgt er nu een herhaling. Sommige bruidsparen showen hun eigen kleding, anderen kleding die is geleend van een winkel. De show is in samenwerking met Trouwerie Merrie Mie en Knuijt Mode. MIDDELBURG Gewonde vrouw bij aanrijding Schroeweg Bij een aanrijding rond 11.00 uur op de kruising Schroeweg-Kanaal- weg in Middelburg raakte dinsdag een fietsster gewond. Ze kwam in botsing met een auto. Door de aan rijding ontstond enig oponthoud voor het doorgaande verkeer. De politie kwam ter plaatse met twee auto's om het verkeer te regelen en een onderzoek in te stellen. De vrouw werd per ambulance overge bracht naar het ziekenhuis in Goes. D.A. van Gilst v.o.f. De kracht van kwaliteit: Ook voor kleine karweitjes Tel. 0113 - 21 66 77 MIDDELBURG - Binnen enkele maanden, mogelijk nog dit jaar, verwacht de Franse sportketen De cathlon een besluit te nemen over het bouwen van een filiaal in Mid delburg, aldus Eric Bodhuin, be stuursvoorzitter van Decathlon Netherlands. Hij zegt dat de grote sport- en vrijetijdszaak er medio 2014 kan staan. Voor Middelburg heeft Bodhuin een winkel met zo'n 2500 vierkan te meter vloeroppervlakte in ge dachte. Voor het ZEP (Zeeland En tertainment Park) is de komst van Decathlon van groot belang, bena drukte Arnoud van Raak, directie voorzitter van TCN, de eigenaar van een groot deel van het ZEP, onlangs. De vraag waarom Decathlon zijn oog op Middelburg heeft laten val len, beantwoordt Bodhuin met een tegenvraag: „Waarom niet? Hier in Middelburg doet zich een kans voor. Nederland is een klein land. Bovendien ligt België dicht bij. De praktijk leert dat mensen best bereid zijn om een uur, ander half uur te rijden voor een bezoek aan onze winkels." TCN heeft grote verwachtingen van de komst van Decathlon. De sportzaak uit Frankrijk zou goed zijn voor 120.000 bezoekers per jaar. MIDDELBURG - De verkeerslichten bij de Schroebrug in Middelburg hebben te kampen gehad met een hardnekkige storing. Sinds vrijdag viel de verkeerslicht- installatie op de kruising Blauwe- dijk-Schroeweg regelmatig uit. El ke dag steken hier duizenden fiet sers over, op weg van en naar het centrum. De storing was woens dagmiddag rond 13.00 uur proviso risch verholpen. door Theo Giele MIDDELBURG - De stichting Lente kind in Middelburg verhuist op 1 december naar de voormalige kleu terschool naast basisschool de Bij- enburch aan de Beneluxlaan. In dit pand zat tot voor kort een vestiging van de de Kinderopvang Walcheren. Lentekind is een kin derdagcentrum voor beweging en ontwikkeling en richt zich op kin deren met een lichamelijke of ver standelijke beperking. Het cen trum is nu gevestigd aan de J. van Sprengerlaan op het terrein van Ar duin in Middelburg. Basisschool de Bijenburch wordt met basis school de Cederhof over anderhalf jaar een samenwerkingsschool voor de wijk Griffioen. Daardoor komt het hele gebouw van de Bij enburch vrij. Lentekind koopt dat pand om haar activiteiten uit te breiden en ruimte te bieden aan specialisten en therapeuten die de kinderen kunnen behandelen. Ver der wil Lentekind logeeropvang gaan bieden en uitbreiden naar maximaal vier groepen van zes kin deren. Directeur Saskia van der Weel van de stichting Lentekind is blij met de nieuwe plek die Lentekind heeft gevonden. „Het is voor ons een ideale plek." De Wasschappelse Toneelploeg staat vanaf vrijdag op de planken met de nieuwe voorstelling Een vreemde vrouw in Uus die zich afspeelt in het Westka- pelle in het jaar '56 van de vorige eeuw. foto's Ruben Oreel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 23