Campings in Veere voelen zich afgebluft CONTACTA.NL Historische wapens toch niet vernietigd 11 WALCHEREN 6-7-8 NOVEMBER 2012 almanak M oord Laatste grote oefening WOENSDAG 7 november 2012 21 PZC Wethouder handhaaft: 'oneerlijke' heffing Kap molen Noorman Westkapelle gelicht 22 Nachtzuster schrijft verhalenbundel 24 door Henk Postma DOMBURG - De kampeerbedrijven in de gemeente Veere verwijten CDA-wethouder René Molenaar hen te benadelen bij het heffen van toeristenbelasting. Een hotel als het Badhotel Dom burg hoeft 'slechts' 1,6 procent van de omzet aan de gemeente af te dragen, terwijl dat voor campings al gauw zo'n 7 procent is. Voor mi- nicampings kan het zelfs oplopen tot 25 procent. De drie belangenorganisaties van de campings (Recron, Vekabo en SVR) hebben de gemeenteraad per brief gevraagd om in te grij pen. B en W hebben de raad gead viseerd daar niet op in te gaan. De gemeente heft per overnach ting 1 euro toeristenbelasting en verhoogt dat nu met 10 cent. Dat tarief geldt voor alle soorten over nachtingen. De campings vinden dat oneerlijk. Immers, zij vangen per overnachting aanzienlijk lage re bedragen dan hotels of pen sions. En dan hakt die 1,10 euro er veel harder in, redeneren zij. In september nog besprak de wet houder de kwestie met het toeris tisch bedrijfsleven. De campings bepleitten toen een herverdeling, bijvoorbeeld 3,50 euro voor hotels, 1 euro voor campings en 50 cent Dé netwerkbeurs van Zuid-West Nederland en Vlaanderen - voor minicampings. De hotelsec tor verzette zich daartegen. Vanwe ge die 'verdeeldheid', besloot de wethouder alles bij het oude te la ten. De campings pikken dat niet. „Het voelt alsof wij gebruikt zijn om de wethouder te kunnen laten zeg gen: ik heb het gepolst, het toeris tische bedrijfsleven is verdeeld en dus hoef ik geen beslissing te ne men." Recron, Vekabo en SVR schrijven dat de wethouder de kwestie had moeten voorleggen aan de ge meenteraad. De brief is onderte kend door Joke de Witte van de Recron, Pieter Marinussen van de Vekabo en Bram van Leeuwen van de SVR. De laatste bond al eerder de kat de bel aan. Wethouder Molenaar benadrukt dat hij bereid is 'de nek uit te ste ken' voor een heffing die meer te gemoet komt aan de campings, maar pas wanneer daar een ma nier voor kan worden gevonden waar ook de hotels en pensions zich in kunnen vinden. „Ik had van tevoren gezegd: zodra men het eens is, ga ik met een voorstel naar de raad. Ik heb geprobeerd ie dereen op één lijn te krijgen, maar helaas bleef een behoorlijk ver schil van opvatting bestaan. En ja, als je dan de één z'n zin geeft, jaag je de ander tegen je in het harnas." MIDDELBURG - De laatste grote oefening van de Stadsge westelijke Brandweer voltrok zich gisteravond. De laat ste omdat het korps, net als de andere Zeeuwse brand weereenheden, vanaf 2013 opgaat in de Veiligheidsre gio Zeeland. Zo'n 140 brandweerlieden en andere hulp verleners werden ingezet om een vijftal 'incidenten' te bestrijden rondom Eastman op Arnestein (Middelburg). Van gecompliceerde 'auto-ongelukken' tot en met 'bran den'. De Stadsgewestelijke Brandweer hield elk jaar wel een grote oefening. Meestal ging het dan om één inci dent en was de oefening vooral bedoeld om te zien hoe het kader kan samenwerken. Gisteren koos de oefenlei ding bewust voor een totaal andere opzet. Door een 'ex plosie' waren er vaten kunsthars en brokstukken van het gasstation, in de omgeving terecht gekomen waar door er diverse 'branden' waren bij de omliggende be drijven. Ook was er door een 'vuurbal' op een kruising een aanrijding ontstaan. Door dit scenario konden alle manschappen tonen wat ze waard waren. Aan de inwen dige mens was echter ook gedacht. Op het parkeerter rein bij Eastman werd erwtensoep en koffie uitgedeeld aan al wie daar behoefte aan had. foto Lex de Meester Tip? redactie@pzc.nl VLISSINGEN - De historische wa pens, aangetroffen bij een overle den Vlissinger (58), worden toch niet vernietigd. De familie van de overleden man heeft alsnog beslist dat het die wapens wil hebben. De overleden Vlissinger was een verzamelaar en beschikte over alle vergunningen om wapens in bezit te mogen hebben. De politie meld de maandag dat alle wapens zou den worden vernietigd omdat de familie ze niet wilde hebben. De politie trof ze bij hem aan nadat de man zaterdag dood was aange troffen in zijn woning. Conservator Mathieu Willemsen van het Nationaal Legermuseum in Leiden reageerde verbaasd toen hij hoorde van het plan ze te ver nietigen. Hij stelde dat er daar geen enkele reden voor te beden ken is. „Het staat gelijk aan het ver nietigen van historisch kapitaal." Volgens de conservator benaderen sommige politiekorpsen hem als ze soortgelijke verzamelingen aan treffen en de familie geen interes se heeft. In negentig procent gaat het vol gens hem om wapens die voor hem als conservator niet interes sant zijn. „Maar het komt voor dat we wel stukken aantreffen die zeer de moeite waard zijn om te bewa ren voor het nageslacht." De krant was dinsdag te gast op een basisschool in Kapelle. De leerlingen van de bovenbouw houden middels een project nauwgezet de krarft bij. Iedere week presenteren twee kinde ren hun selectie. De juf vond het daarom een leuk idee een verslagge ver van deze krant uit te nodigen. Daar gingen we uiteraard graag op in. Het mes snijdt aan twee kanten. Het is handig te weten wat toekom stige pubers graag in de krant willen lezen. Eén van de leerlingen had echter wel een heel uitgesproken voorkeur: „Ik wil meer moord zien in de krant." Maar dat is nou net iets waar de krant geen invloed op heeft. Geluk kig maar. 300 standhouders 15.000 m2 beursvloer 21.000 bezoekers Bedrijven uit alle branches Seminars en workshops op 3 podia Live radio- en televisieuitzendingen Jacqueline Zuidweg Registreer je gratis als bezoeker op www.contacta.nl Intratuin Koudekerke *1 Galgeweg 5, 0118-551623 111110111111 Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl JLJ geeft aan groen Zie onze advertentie verderop in deze krant. Cyclaam voor binnen

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 21