Belgische regering zoekt miljarden na te optimistische groeiprognoses - 9 3 Dagen uitwaaien op Terschelling dinsdag 6 november 2012 BERLIJN Duitse regering paait kiezer met cadeautjes De Duitse regering gaat de aller laagste pensioenen verhogen en een toelage instellen voor thuisblij vende ouders van jonge kinderen. Ook hoeven Duitsers niet meer 10 euro per kwartaal te betalen voor ieder eerste bezoek aan de huis arts. De maatregelen zijn aangekon digd met de verkiezingen van vol gend jaar in het vooruitzicht. BOEKAREST Roemenië mogelijk later in eurozone De Roemeense premier Victor Pon- ta denkt dat het mogelijk niet lukt zijn land vanaf 2015 te laten mee doen met de euro. Hij blijft daar wel op aansturen. Om mee te mo gen doen, moet Roemenië aan vijf verplichtingen voldoen, waaron der het terugdringen van het begro tingstekort tot minder dan 3 pro cent. Ook de inflatie moet omlaag. ATHENE Griek sloeg en ketende Egyptenaar De politie op het Griekse eiland Sa lamina heeft een bakkerij-eigenaar gearresteerd die een werknemer uit Egypte had geslagen en aan een boom had vastgeketend. De immi grant is met ernstige verwondin- gen opgenomen in een ziekenhuis. De bakker bekende dat hij de man geslagen en vastgeketend had om dat hij hem van diefstal verdacht. HYDERABAD Tientallen doden na regen in zuiden India Bij overstromingen als gevolg van zware regenval door een tropische storm, zijn de afgelopen dagen in het zuiden van India zeker 22 men sen om het leven gekomen. De slachtoffers verdronken of werden door instortende huizen verplet terd. Bijna 95.000 mensen zijn on dergebracht in kampen. De regen val was de zwaarste in veertig jaar. VIENTIANE Laos begint met bouw van omstreden dam Laos begint aan de bouw van een omstreden stuwdam in de rivier de Mekong. Milieuorganisaties en de buurlanden Cambodja en Viet nam noemen de dam nadelig voor de visserij. Andere tegenstanders zijn bang dat veel landbouwgrond onvruchtbaar wordt, omdat de ri vier onvoldoende water levert om rijstvelden en akkers te bevloeien. ATHENE Grieken beginnen week van stakingen In Griekenland is gisteren een golf van stakingen begonnen uit pro test tegen nieuwe bezuinigingen. Gisteren reden onder meer geen metro en taxi's in Athene. Vandaag staken onder anderen medewer kers van elektriciteitsbedrijven en luchtverkeersleiders. Later in de week staan in Athene grote demon straties op het programma. door Eric Bracke BRUSSEL - De ministersploeg van de Belgische premier Elio di Rupo wil de komende dagen minstens 3,7 miljard euro bezuinigen. De groeiprognoses blijken te optimis tisch ingeschat en dus wankelen in België nu ook enkele heilige huis jes. Zo hangt de Belgen een btw-ver- hoging van 21 naar 22 procent bo ven het hoofd. De handelsfedera- tie Comeos berekende dat daar door 5400 banen in de kleine groothandel in het gedrang ko men. „De verhoging leidt tot een daling van de groei, die nu al nul procent bedraagt. Zo krijgt de staat alleen maar minder inkom sten", aldus Karei van Eetvelt van de Belgische ondernemersvereni ging Unizo. Ook ligt de automatische loonin dexering, een typisch Belgisch sys teem dat de koopkracht van lonen en uitkeringen verzekert, onder vuur. Als de gemiddelde prijzen van een reeks essentiële goederen en diensten stijgen, gaan door die indexkoppeling in België ook de lo nen en uitkeringen automatisch omhoog. De manier en het tijdstip waarop die procentuele verhogin gen van de lonen worden uitge voerd, hangen af van afspraken tus sen werkgevers en vakbonden. De koppeling onderging in 1994 al een correctie toen tabak, alcohol, benzine en diesel uit de 'mand' producten werden gehaald die be palend zijn voor het indexcijfer. Een van de voordelen van de in dexkoppeling van de lonen is dat botsingen tussen werkgevers en werknemers om de verloren koop kracht te compenseren, uitblijven. Het nadeel voor een klein export land als België is dat de loonkos ten in vergelijking met de buurlan den hoog blijven. Dat leidde uitein delijk tot de devaluatie van de Bel gische frank in 1982. De laatste jaren is de kloof tussen de ontwikkeling van de lonen en de concurrentiekracht minder zorgwekkend, maar toch geven sta tistieken sinds 1999 een loonkos tenstijging aan van 7 procent. Voor de Oeso, IMF, EU en de Duitse kanselier Merkel is dat voldoende reden om de Belgische regering aan te sporen een einde te maken aan de automatische indexering. Ook de Waalse en Vlaamse libera le partijen en de werkgeversorgani saties willen er vanaf. Bij sommige socialisten is het ook geen taboe meer. Die willen dan wel een ver mogenswinstbelasting invoeren. Het is afwachten of ze de liberalen daartoe kunnen overtuigen. Verken dan Terschelling op avontuurlijke wijze. Fietsen langs het wad, door de bossen en over de slingerende schelpenpaadjes door de duinen naar het strand. Ga per huifkar naar het natuurgebied de Boschplaat. Het dorp West-Terschelling biedt u gezellige terrassen, eigentijdse winkels en diverse musea. Terschelling is prachtig, u komt er vast nog eens terug! U overnacht in het comfortabele WestCord Hotel Schylge gelegen aan de levendige haven met uitzicht over de Waddenzee. 3-DAGEN UITWAAIEN OP TERSCHELLING ARRANGEMENT: 2x overnachting inclusief uitgebreid ontbijtbuffet 1x 3-gangendiner (op 2e avond) 20% korting op toegang wellnessfaciliteiten en schoonheidsbehandelingen Gebruik van zwembad WestCord Voordeelbonnen boekje 20% korting op de veerdienst van Rederij Doeksen Boekbaar t/m 31 maart 2013. Prijs is exclusief toeristenbelasting k 0,85 p.p.p.n. Boeken: www.westcordhotels.nl/wegener of bel 0562-442111

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 9