Gepeste Tim zag maar één uitweg binnenland 17 5* hotels 35,- hotels 7W 'Deze jongen vocht een andere oorlog uit' www.HotelWeek.nl 4* t"a ins I sgof tenten Inclusief ontbijt dinsdag 6 november 2012 Zelfverkozen dood student en rouwadvertentie ouders schudden velen wakker De Twentsche Courant Tubantia Maandag s november 2012 j 21 ENIGE EN ALGEMENE KENNISGEVING Directeur Truus Falkmann: „Veel collega's hebben hem in de klas ge had. Tilligte is een kleine, hechte gemeenschap waar iedereen elkaar kent. Je schrikt enorm als je hoort wat de achtergronden zijn." De school heeft een gedenkhoek ingericht voor Tim, waar leerlin gen een boodschap kunnen achter laten. Er zijn veel tekeningen, ge dichten en verhaaltjes gemaakt „We hebben er in de klassen een kringgesprek over gehouden, waar in iedereen zijn of haar gevoel kon weergeven." Falkmann weegt haar woorden omdat de achtergronden van de dood met pesten te maken heb ben. „Er is op veel scholen aan dacht voor pestgedrag. Ook bij ons en we zullen dat op elke school met elkaar en met de ouders en de kinderen bespreekbaar moeten ma ken. De boodschap moet zijn dat we dit niet willen. Als scholen moeten we de handen ineenslaan om het probleem pesten aan te pakken." Theo Snoeijink, leerkracht op 'n Esch kan het nauwelijks bevatten. „Tim was een schat van een jon gen. Ik heb hem zeifin de klas ge had. Ik zag hem elke donderdag hier nog langs lopen om de hond uit te laten. Dan zwaaide hij altijd. Ik heb van vrienden en familie van Tim begrepen dat de ouders niet omkijken in wrok, maar dat ze juist iets willen doen met het feit dat Tim geen uitweg meer zag doordat hij veel gepest is. Ze wil len het bespreekbaar maken." Bij hogeschool Windesheim in Zwolle is verslagen gereageerd op het overlijden van de student. Vol gens woordvoerster Trudy Dalhui- sen kwam zijn dood totaal onver wacht. „Niemand heeft het zien aankomen of in de gaten gehad dat het niet goed met hem ging. Dat blijkt ook uit contacten met zijn studieloopbaanadviseur. Ook die had geen enkel vermoeden dat er zoiets speelde." Tim was tweedejaars student aan de lerarenopleiding Geschiedenis. Volgens de woordvoerster deed zich op de Zwolse hogeschool geen pestgedrag voor. „Uit mail contact met een vertegenwoordi ger van de familie is gebleken dat er richting Windesheim niets speelde. Integendeel: er was sprake van een warm contact met docen ten en medestudenten." Tim was nog maar 20 jaar Dit bericht liet hij ons na: Lüevt' pOj?' evwwvy, Ik/ be+v t-vuöjïv fxAU- gtfrvLftArcL, gtptM- kHMj&SUl&ïl&ftsi'. JbtliLts ZCjW ilc h*0trj9' AoJr 'jcviéf- fcxwy zCjVv. Tof- Tww TILLIGTE - Pastor Marinus van den Berg gaat vanavond voor in de af- scheidsdienst voor Tim Ribberink in Tilligte. Van den Berg, die de fa milie ook bijstaat en vanmiddag een verklaring van de ouders zal voorlezen in Denekamp, heeft gro te bewondering voor de ouders van Tim. „Zij hebben ervoor geko zen de reden van de zelfdoding van hun zoon in de openbaarheid te brengen. Heel moedig ook. Als dit schokkende drama voor hen nog enige zin zou kunnen hebben, dan is het dat er niet nog meer slachtoffers van pesten en treite ren vallen." De verpleeghuispastor sprak zater dagavond uitvoerig met de nabe staanden in het ouderlijk huis van Tim. „Tim was een zachte, fragiele en intelligente jongen. Ik heb ook zijn kamer gezien. Op zolder had hij ook een museum over de Twee de Wereldoorlog ingericht. Daar waren de woorden van Churchill te lezen: never never again. Tim vocht dus eigenlijk een andere oor log uit. Een oorlog tegen treiteren, pesten en vernederen en buitenge sloten worden. Ik ben zelf ook boos. Je kunt alleen maar troosten door alles wat er gebeurd is, heel helder en duidelijk bij de naam te noemen. Dat zal ik ook doen. En ik kan ook niet over vergeving voor de daders spreken. Eerst moet de schuld erkend en beleden worden." Bij zelfdoding onder jongeren is er vaak een duidelijke link met pes ten. Dit heeft onderzoek aange toond, benadrukte Ankie Bergs- ma, woordvoerster van GGZ-orga- nisatie Mediant Jeugd en Preven tie, gisteren. „De slachtoffers die gepest zijn, worstelen vaak jaren la ter nog met de gevolgen."- Pesten is een grote risicofactor, zegt ze. „De gepesten kunnen last krijgen van angst en depressies. Een van de symptomen van een depressie is de gedachte aan suïcide. De mees te mensen die suïcide plegen, heb ben een depressie. Maar soms reali seren mensen zelf zich niet dat ze een depressie-hebben. Ook de om geving weet het niet/' Per jaar plegen in ons land enkele tientallen jongeren zelfmoord. 'met het allermooiste dat we hadden, is ons het meest verschrikkelijke overkomen' Met onbeschrijfelijke pijn in ons hart, hebben we afscheid moeten nemen van 'onze trots' ....en we gaan er weer even tussenuit Tim Ribberink uit Tilligte pleegde zelfmoord. De stu dent liet een hartverscheu rend afscheidsbriefje achter. Daarin schreef hij dat hij zijn leven lang is getreiterd. Na zijn zelfmoord is Tim Ribberink hét gezicht geworden van slachtof fers van pesterijen. Tims ouders besloten gisteren wel overwogen in een overlijdensad vertentie in de krant zijn afscheids woorden af te drukken. Veel lezers van Twentsche Courant Tubantia reageerden daarop geschokt. De zelfverkozen dood van de 20-jarige schudde velen wakker. Ruim 25.000 mensen zeiden gisteren op Facebook dat pesten moet stop pen. Tim Ribberink uit Tilligte in Twen te pleegde vorige week donderdag zelfmoord. De student geschiede nis aan de Hogeschool Windes heim liet een hartverscheurend af scheidsbriefje achter. Daarin schreef hij dat hij zijn leven lang is bespot, getreiterd en buitengeslo ten. De ouders van Tim hebben voor vanmiddag een persconferentie georganiseerd. Zelf zijn ze niet aan wezig. Voor hen legt pastor Mari nus van den Berg een verklaring af. De persconferentie is het gevolg van een doordachte actie van de ouders om de oorzaak van Tims dood tot gespreksonderwerp te maken. Uitvaartondernemer Nolet Bult in Oldenzaal bevestigt dat de familie bewust voor een zeer opvallende rouwadvertentie heeft gekozen. Drie dagen eerder bleek al dat de familie de achtergrond van de zelf doding naar buiten wilde brengen. Een tante van Tim publiceerde vrijdag zijn afscheidsbrief al op Facebook. 'Mijn hart is gebroken', voegde ze toe. En: 'Zijn laatste woorden breken ieders hart' Daar na volgde Tims verklaring. Die melding op Facebook leidde tot een stroom aan reacties van medeleven en verbijstering. Bij voorbeeld: 'Pesten en treiteren zijn de ergste dingen die er zijn en wij moeders vechten en hopen dat het niet gebeurt..!' Feitelijke gegevens over hoe Tim slachtoffer werd, ontbreken nog steeds. Scholen waarop hij heeft gezeten, zeggen niets te hebben ge merkt van pesterijen. Ook de poli tie Twente zwijgt. Wel zijn op het internet sporen van hatelijkheden te vinden. In relatie tot de IJssalon Happy Days in Denekamp waar hij zou hebben gewerkt, wordt hij neergezet als 'loser' en 'homo'. Ook is er een uiterst smerig ver haal te vinden onder zijn naam. De zelfgekozen dood van Tim Rib berink is op de basisschool 'n Esch in Tilligte hard aangekomen. Tim is oud-leerling van de school. Prijzen zijn per persoon per nacht Te boeken tot 13 november 18.00 uur Overnachten in januari 2013 Antwerpen Amsterdam Berlijn Brussel

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 7