50% korting Duurzaam landmark Opknapbeurt lonkt voor Sint Janskerkhof Internationaal Open Haardconcert i op een abonnement én een Samsung ACE t.w.v. 299/ If \ji F. 1 G ^Tlj'Ï' Android Hl 5 Mp f0 VGA I 9 l Bestel snel op www.vodafone.nl/pzc dinsdag 6 november 2012 door Martijn de Koning SLUIS - Het Sint lanskerkhof in Sluis krijgt snel een opknapbeurt. De gemeente Sluis gaat komend jaar, in overleg met onder meer de werkgroep Sint Janskerkhof en de stadsraad, bekijken hoe de restan ten van de kerk en het kerkhof be waard én beter zichtbaar gemaakt kunnen worden. In het parkachtige terrein aan de Dinsdagstraat is de verdiepte vloer van de Sint Janskerk zichtbaar. Die brandde in 1811 af Er zijn ook graf stenen te zien van mensen die ooit in de kerk begraven werden. Doordat er geen onderhoud wordt gepleegd, raakt het terrein in steeds slechtere staat. Al jarenlang ijvert de werkgroep Sint Janskerk hof voor het opknappen van het erfgoed. „Er zijn, afhankelijk van het beschikbare budget, verschil lende mogelijkheden", legt voorzit ter Henk Hendrikse uit. Zo zou den de contouren van de toren ook zichtbaar gemaakt kunnen worden, en kunnen de randen van de kerk geaccentueerd worden door middel van haagjes of muur tjes. „En het zou mooi zijn als de grafstenen duidelijker getoond kunnen worden." De directe omge ving kan worden opgeknapt door middel van onder meer verlich ting en bankjes, vindt Hendrikse. „Daardoor zou je er ook voorstel lingen of concerten kunnen hou den." Bij de gemeente is al een poosje geld beschikbaar voor het Sint Janskerkhof Hoeveel dat pre cies is, moet in het gemeentehuis nog worden uitgezocht. TERNEUZEN - The Soloists of the In ternational Mahler Orchestra ope nen zondag een nieuw seizoen Open Haardconcerten bij Porgy 8c Bess in de Noordstraat in Terneu- zen. Bekendste naam bij het vijftal is die van violist Mathieu van Bellen. Hij wordt vergezeld door Lionel Wartelle (Frankrijk, klarinet), Afonso Fesch (Portugal, viool), Ma- nuela Mocanu (Roemenië, alt viool) en Stefan Hadjiev (Bulga rije, cello). Op het programma staat werk van Mozart en Brahms. Het optreden begint om 15 uur. Toegang kost 12 euro; studenten en 65-plussers 10 euro; kinderen tot 15 jaar 3 euro. Kaarten zijn ver krijgbaar via www.porgyenbess.nl en bij boekhandel Van de Sande in de Noordstraat. SAMSUNG «..ilCoai BR Speciale aanbieding V# vodafone 24 maanden m Web 360 Shop Music She Market display 1 duizenden Apps 1 Camera 1 videorecorder 1 Google Maps Vodafone Voordeel Web Min SMS Internet Normaal Actieprijs 60 40 200 Mb €35,- €15,- 120 80 200 Mb €35,- €17,50 180 120 300 Mb €45,- €20,- Kijk op de website voor meer gratis toestellen met identieke aanbiedingen! TERNEUZEN Mare Claus vertelt over ramp met Herald WESTDORPE Jo Luijcks toont werk in De Baeckermat 'Het moet een blikvanger worden voor Zeeuws-Vlaanderen in de regio Terneuzen, een icoon voor de Zuidwestelijke Delta en de biobased economy. Op grond van verbeeldings kracht, samenwerking, duurzaamheid en nog onbekende financiële onderbouwing.' HULST Cursus line-dance voor solisten in Lieve De Free Line Dancers uit Hulst be ginnen vandaag met een cursus line-dance voor beginners. Het gaat niet om het befaamde 'dansen op een rij', maar om solodans. On der meer de rumba, quickstep, En gelse wals, cha cha cha en mambo komen voorbij. De wekelijkse les sen vinden op dinsdag plaats in dienstencentrum De Lieve aan de Broodmarkt in Hulst, van 19.00 uur tot 22.00 uur. Meedansen kost 3,50 euro per keer. Opgeven en inlich tingen via Mariëtte van Poorten via 0114 315504. Mare Claus geeft donderdag een le zing over de ramp met de Herald of Free Enterprise in Zeebrugge, op 6 maart 1987. Dat doet hij in hotel l'Escaut aan de Scheldekade in Ter- neuzen. Er kwamen 193 mensen om. Claus was destijds hoofd van de Belgische Zeereddingsdienst en daarmee coördinator van de red dingsoperatie. Hij gaat in op de ramp, reddingsoperatie en berging van het wrak. De lezing begint om 20.00 uur. De architecten Ad Kil (I.) en Ro Koster in het Krot of Kans-huis in Axel voor een wand vol met aantekeningen over hun brugproject. foto Mark Neelemans Schilder Jo Luijcks exposeert deze en komende maand in De Baecker mat in Westdorpe. Hij maakte nieuw werk met acryl en olieverf. Luijcks laat zich inspire ren door natuur, zon, zee en strand. Voor vragen en meer informatie bel: 0900-0603 4045 Kijk op ce websae ook voor c3-:medingen net leesteden enai>or.7>:~tenten. Asonnerm; iten sl- 7.50 en i.t.s 'm combinatie met een toestel Bovenstaande actie abonnementen hebben eer, ::n?r3aduL-van2jacr De aansluitkosten tec-ages» £30-. Zolang Se voorraad strekt Aan Mobiel Internet zijn geen aansluitkosten verbonden Alleen onlineverkrijgbaar Typ-, druk- cf zetfouten v jorbetiouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2012 | | pagina 57